Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől ébred fel egy közel 2.5...

Mitől ébred fel egy közel 2.5 éves gyerek éjjel 6*7* is a, mikor eddig simán végig aludta az éjszakát?

Figyelt kérdés
Már nagyon rég óta ez megy,és már nagyon fáradtak vagyunk.éjjel szinte 2 óránként ébred és sír.Van aki hasonló cipőben van,esetleg olyan aki ebben volt és már túl van rajta?
2011. máj. 21. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk nem többszöri ébredés volt, hanem egy, heti több alkalommal, sikoltozással, őrjöngéssel. Mi elmentünk az orvoshoz vele.
2011. máj. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Félelem. Ebben a korban kezd kialakulni náluk a félelem. Túl kell jutni rajta. A lányomnál az a módszer, hogy amikor felsír, azonnal suttogok a fülébe és símogatom. Elmondom neki, hogy nincs semmi baj, itt vagyok vele, nagyon szeretem. Általában pár perc alatt visszaalszik. Vannak rosszabb éjszakák és vannak jobbak is. Van, hogy végigalussza, van, hogy 10-szer is ébred. De azt mondják a szakértők, hogy ez szépen elmúlik. Érdemes viszont átgondolni, mi lehet esetleg napközben, ami zavarja a gyereket, mit lát, mit hall, veszekednek-e esetleg a szülők, stb.

Saját tapasztalatom, hogy nagyon meg kell cenzúrázni pl. hogy milyen mesét néz, hallgat a gyerek. A Jimjam csatornát szokta nézni, többnyire teljesen szuper és neki való mesék mennek, de pl. a Bűvös kulcs jó nagy melléfogás, abban már többször szerepeltek szörnyek. Nem ijesztő igazán és a végére mindig kiderül, hogy mégsem szörny az illető, vagy egy nagyon kedves szörny, de ki tudja, mit vesz le belőle a gyerek, bármilyen értelmes is, kicsi még.

2011. máj. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Gondlom,hogy fél valamitől,ő nem sikítozva kell,hanem egyszerűen felébred és engem hív sírva,nyöszörögve,sajnos az ágyában nem tudom már megnyugtatni,azonnal ki akar szállni.vissza tenni se tudom,csak ha már nálunk elaludt és visszaviszem.és ilyen van vagy 10*.nem cseréltünk a szobába semmit,nem kapott semmi ujjat.nem veszekszünk és csak elmót hajlandó nézni,más mesét nem néz.sokat olvasunk este,és összebújunk,simogatunk,szeretgetjük egymást.mégis nehezen megy az elalvás is és az éjszakai felkelések is sokszor vannak.
2011. máj. 21. 08:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig akkor voltak ilyen felébredős-nyöszörgős időszakok, ha jött a foga, mint most is, vagy ha náthás volt, és nyilván nem kapott levegőt. Lehet, hogy megköveztek érte, de én ilyenkor magam mellé veszem a nappaliban (Apa elég nagydarab, nehogy ráfeküdjön) és ha kér, kap párnát. Könnyebben lélegzik és a fog lüktetését is mérsékli.
2011. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a legrosszabb amit csinálsz! Elalszik valahol, ahol biztonságban érzi magát, aztán tök máshol ébred fel. Önmagát generálja az egész, így csak egyre rosszabb lesz vagy legalábbis stabilizálod a helyzetet, megerősíted benne, hogy bizony van mitől félnie.


Ne haragudj, hogy nyers voltam, de ebbe a csapdába majdnem mi is belefutottunk.

Ő biztosan szívesen segít és ad tanácsot ebben a témában, mint gy.pszihológus:

[link]

2011. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a kislámpa fényét égve hagyni. Ez nem kerül semmibe, de sok gyereknél beválik.
2011. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!