Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le a harapásró...

Hogy szoktassam le a harapásról? Kinövi?

Figyelt kérdés
27 hónapos lányom most azt kezdte el, hogyha valaki nem ad oda neki valamit a játszón akkor meg akarja harapni a másikat. Illetve egyszer már harapott, a többi alkalommal közbeavatkoztam. Lehajoltam, szemébe nézve nyomatékosan mondtam, hogy EZT TILOS, SENKIT NEM HARAPUNK, stb. Ha otthon próbálkozik ilyennel is mindig határozottan elmondjuk, hogy ILYEZ NEM, EZ TILOS. Már kapott érte kiasebb ütés a pelusra is. Ha leszidom mondja is hogy miért kapja a szidást, tudja hogy tilos, mégis mikor akcióhelyzet van elfelejti és harap. Nagyon félek mi lesz így a bölcsiben. Olvastam itt a múltkor, hogy egy harapós gyerek szüleit be is akarták perelni a bölcsistárs szülei :((((
2011. máj. 23. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az ütést kihagynám a dologból,ne tanulja meg összekapcsolni azt,h ha valaki mérges,akkor üt.A többi jó-ahogyan rászólsz-,és ki fogja nőni:).Mindkét fiam harapott pár hétig ebben a korban,szerencsére nem a többieket,hanem főleg egymást.:)Nem fog egy nap alatt elmúlni,de nálunk pár hét alatt átestek rajta.
2011. máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval semmi trükk, tipp??!!? .((((
2011. máj. 23. 12:31
 3/7 A kérdező kommentje:
A válaszolónak persze köszönöm! .)
2011. máj. 23. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Trükk, tipp nincsen. Ez elmúlik majd idővel. Normális jelenség, nem verd meg érte, csak szidd meg!
2011. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok:én nem haraptam vissza,nem csaptam a szájukra,csak mindig figyeltem arra,h ne kapjanak pozitív megerősítést.(Nagyszülők hajlamosak sikongatva örülni,h milyen édes ahogy harapdál.)Mindig szólj rá,komolyan,erőteljesen-ahogy csinálod is-,és abba fogja hagyni.
2011. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a szemébe nézés és határozottan mondva, EZ TILOS (Vekerdy tanítja így), EZ FÁJ NEKI megy mindig, mégis visszatér nála. Én anno még oviban is haraptam :(((((((((


Kérdeztem férjemet, hogy visszaharapjam-e ,hogy lássa milyen de azt mondta hüle vagyok :DDDDD

2011. máj. 23. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Én arra várnék ötleteket, hogy egy kisebbet hogy lehetne leszoktatni a harapásról.

Most 17 hónapos, de már 2 hónapja harap. Hiába szólunk, nem használ.

Szegény tesó meg már tele van a foglenyomatokkal.


A pici meg a képünkbe vigyorog, ha rászólunk hogy nem szabad, ez fáj, ne csinálja, stb...

2011. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!