Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a harapás...

Hogyan szoktassam le a harapásról a kisfiamat?

Figyelt kérdés
14 hónapos és mostanában rászokott a harapásra. Egyszerűen gondol egyet odaszalad és jó erősen belém harap. Naponta sokszor megteszi és tényleg fájdalmas. Ráadásul olyan helyeken (pl. hátul) harap meg, hogy még védekezni sem lehet ellene, mert a hirtelen fájdalomtól félek, hogy megütöm azzal, ha elrántom a karom, lábam, stb. Ti hogy szoktattátok le?
2009. jún. 15. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egy ideig elrátnottam a kezem, ha harapásra készült. Csk hát utánam jött :-D Aztán persze gondolkodtam, hogy ez igy nem jó, és amikor harapott, úgy csináltam mint aki sir és szomorú, mert megharapott a kislányom. Nem vált be. Mostanában, amikor jön és tátikázza a csőrét, hogy harapna, odaforditom az ő kis kézfejét, és azt harapja meg. Nem sir, csak meglepődik,meg fáj is kicsit. De hogy került ez ide? Ilyenkor elmagyarázom, hogy anyának fáj, ha harapsz, pont úgy, mint most neked. Mostanában kevesebbszer történik meg. Napi szinten volt régebben, mostanában kábé hetente fordul elő. Sok sikert!
2009. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Lehet, hogy akkor ezt a saját maga megharapását próbálom ki. Ugyanis a határozott tiltás és az 'anyának fáj' nem segít, mert még jobban kedvet kap a kis huncut, ha észreveszi, hogy nem jó, ha harap.

2009. jún. 15. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én 14hós kislányom is ezt csinálja sőt még mar is... Szerintem ez életkori sajátosság. Persze én is mindig elmondom neki, hogy nem szabad meg hogy fáj és elterelem a figyelmét. Szerintem idővel majd kinövik...
2009. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 14 hónapos lányom is harapott,áll. én is.

Én megjátszottam hogy sirok és szép lassan elhagyta.15 hónapos.

2009. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!