Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a harapásró...

Hogy szoktassam le a harapásról? 1,5 éves

Figyelt kérdés
1,5 éves fiam állandóan belémharap ha valami nem az ő akarata szerint történik. Kezem-lábam tele véraláfutással :( Mit tehetnék?
2011. aug. 17. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Az én lányom is másfél éves, ugyanez a helyzet, de csak engem harap, és akkor, ha valami nem tetszik neki.Pl bele kell ülnie a babakocsiba...Viszont az elmúlt 1-2 hétben nem harapott, most próbálom az okát akkor megfejteni, hogy miért :)

Nálunk kb 3-4 hónapig tartott ez a harapós korszak.Először szép szóval próbáltam elmagyarázni, hogy miért nem szabad, és hogy anyának ez mennyire fáj.Nem használt semmit.Majd visszaharaptam, de persze akkorát nem akartam, mint ő nekem (mert nekem olyan foltjaim voltak, amik 1 hétig meglátszottak...)De ez sem használt.A legutólsó nagy harapása olyan 2 hete történt,akkor szintén napokig látszott.Annyira fájt, hogy lendületből rácsaptam a szájára, és elkezdtem sírni.(mert tényleg nagyon fájdalmas volt :()Annyira sírtam, és kiborúltam, hogy már átmentem a másik szobába, hogy ne lássa a lányom, hogy mennyire sírok..pár percig sírdogáltam ott, majd átjött, furcsán nézegetett engem, gondolom nem értette a dolgot, (vagy akkor értette meg??)Húzott, hogy menjek vissza játszani vele a másik szobába, de nem mentem.Aznap egész délelőtt nem játszottam vele, szinte levegőnek néztem.Nem szándékosan, de tényleg haragudtam rá.

Aztán aludt egyet délben, majd mint akit kicseréltek olyan volt mint a kisangyal.Azóta meg sem próbált harapni.Lehet, hogy akkor valamit megértett...

tehát azt tanácsolom, próbáld a haragodat kimutatni, ne ugy, hogy 5 perc múlva minden rendben.Mert én sem tudtam rá sosem tovább haragudni, kivétel az utolsó alkalom.Éreztesd vele, hogy neked ez mennyire fáj, és hogy ezt nem szabad csinálni.

2011. aug. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi válaszodat.Az elmagyarázás és a szájracsapás nálunk sem,használt. 5 percnél tovább sajnos én sem tudok haragudni rá.Most ott tartok,hogy ha harapni akar eltolom vagy eltartom magamtól,nem engedem,hogy fogást találjon rajtam.
2011. aug. 18. 23:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyósom mesélte, hogy a férjem is harapott gyerekkorában. Az egész család és a húga is tiszta folt volt. Amikor már semmi nem használt, akkor jött a visszaharapásos módszer. A felnőttek persze kisebbeket haraptak, de a húga egyszer úgy megharapta, hogy neki se volt többet kedve másnak ilyen típusú fájdalmat okozni.
2011. aug. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt 2-3 hónapig ez a harapásos korszak,de aztán egyszer csak leszokott róla.Csak sajnos azóta meg csipked.Általában csak engem szokott és úgy csinálja,hogy rohan felém,mint aki örül nekem és hirtelen belém csíp.Imádom mikor a combom belső felét találja meg.Szép szó nem használ,rácsapok a kezére vagy hogy visszacsípek sem használ...nem tudom,hogy mit tegyek.De le kell szoktatni róla. :(
2011. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fiam is harapott, de hamar leszokott róla. Rászóltam határozottan: Aúú, ez fáj, nem harapunk. Ha még egyszer megharapsz, bünti lesz. A következő harapásnál ment büntibe. Bezártam a szobájába, egy percre. A következőnél már csak szóltam, hogy bünti lesz, már meg se próbált harapni.
2011. aug. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadó módszerét bevetem a közeljövőben :) Köszi!
2011. aug. 23. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!