Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy egy 15 hónapos...

Normális, hogy egy 15 hónapos gyerek szinte csak pépes ételt eszik?

Figyelt kérdés
Egy ismerosom a kislányának kulon foz, nem ad neki a saját ételukbol (pedig egészségesen étkeznek), és szinte pépesre van nyomkodva a kaja neki. Nekem ez nagyon fura, még a családi húslevesbol sem kap a kicsi. Nem ehetne már a kozos ételekbol, és nem pépeket?
2011. máj. 23. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod a körülményeket.

A fiam 19 hónapos, nincs még rágófoga, így nem tudja elrágni a kaját rendesen, ezért mi is összenyomkodjuk az ételt neki. Persze nem pépesre, de összetörjük, mert nem bír vele a 7 fogával. Viszont a mi ételeinkből eszik 8 hónapos korától.

2011. máj. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Enni ehetne, de biztos meg van az oka, hogy miért adja így neki.


korábban szuper elveim voltak nekem is, főleg evés terén.

Aztán lett két gyerekem, akik borítottak mindent.


én most már nem szólok meg senkit! mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, és ha egyik módszer valami miatt nem működik, keresni kell egy másikat.


Sorolhatnám, én milyen elveket váltottam fel milyen gyakorlatra....de egyből lenulláznának.

2011. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nővérem is sokáig turmixolta a fiának az ételt, pár hónappal két éves kora előtt hagyta abba. Az én két kisebbikem viszont a pempőket nem volt hajlandó elfogadni, inkább nem ettek. Csak akkor kezdtek igazán enni, amikor a darabos kaját kapták (10-11 hónaposan). Egyik sem okozott a későbbiekben gondot a gyerekeknek, ovis korukra szépen ettek "felnőtt" kaját.De akkor valamiért nekik így volt jó :)
2011. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha külön főz neki, sőt. Biztosan egészségesebb, mint a húslevesünk, ami többnyire azért túl sós egy kicsinek még.
2011. máj. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem szólom meg őket, az ő dolguk, hogy mit és hogyan etetnek a gyerekkel. CSak furának találtam, mert egyékbént a környezetemben a hasonló korú gyerekek már a családdal együtt esznek.
2011. máj. 29. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!