Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan, mivel erősítitek a...

Hogyan, mivel erősítitek a gyerek immunrendszerét nyáron? Cebion multit adnátok 14 hónapos kislánynak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert az összetevőkben van D vitamin, azt meg nyáron nem szokás adni, mert termelődik a napfénytől. Vagy mondanátok olyan vitamin készítményt amiben nincs D vitamin?
2011. aug. 7. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Tévedés, a D vitamin nyáron is kell 2 éves korig, csak kétnaponta egy cseppben. Az immunrendszerét ne nyáron erősítsd, hanem télen. Ha valamit mégis adni akarsz neki, akkor adhatod nyugodtan vagy a Multikidet, vagy a Cebion multit. De van kifejezett immunerősítő recept nélkül, Echinacea a neve, 1500körül van, sok pici golyó, napi egyet kell kiskanálnyi vízben feloldani.
2011. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én c- vitamint adok neki, Béres cseppet, és Vigantolt. Az első kettőből fél adagot.
2011. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és hasznos válaszokat!
2011. aug. 7. 10:10
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem sok mozgással a szabadban, gyümölccsel. Nyáron felesleges vitaminokat adni gyereknek, ha csak nem vérszegény, vagy egyéb betegségben nem szendved. Egészséges gyereknek mincs szüksélge nyáron külön vitaminokra.
2011. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs, a 10:11-hez kiegészítés: természetesen a D vitamint az orvos utasításai szerint kell adni, azt hiszem, nyáron kisebb adagot írnak elő.

Érdekes, a rádióban a múltkor egy orvos azt mondta, hogy elvileg 18 éves korig mindenkinek szednie kellene a D vitamint. Erről máshol nem hallottam, nem olvastam semmit. nem tudom, ez most egy általános orvosi vélemény, vagy csak ennek az orvosnak volt a véleménye.

2011. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Én soha semelyik gyerekemnek nem adtam semmilyen vitamint, mégis teljesen egészségesek, erősek, mindenevők. Igaz, reggelihez nyers, v kovászos ubit, nyers céklát, paprikát, hagymát esznek (sajátot, a kertből). Semmi pénzért nem vitaminoznám őket.
2011. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem adok neki semmit, sok gyümölcs(hála égnek imádja) és sok mozgás a levegőn. Tél óta nem volt beteg(akkor is elkapta vkitől).

A D vitamint meg nekünk azt mondta a doki nénink, h nem kell adni 1 éves kor felett nyáron, majd csak az őszi-téli hónapokban.

2011. aug. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!