Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassuk hozzá a...

Hogy szoktassuk hozzá a kistestvérhez?

Figyelt kérdés

A kislányunk 2 éves,nagyon angyali.De talán egy kicsit elkényeztettük...

Nem szeret egyedül lenni(vagyis mindig ott vagyok mellette,egész nap,csak akkor van egyedül,ha alszik...a különszoba miatt),ha nem veszünk meg neki valamit,akkor nem beszél velünk addig,amíg meg nem kapja a kiszemelt játékot.Ha el szeretne valahová menni,de én/mi inkább itthon lennénk,akkor elkezd hisztizni és azt mondja,hogy elköltözik itthonról.Mikor kérdeztem,hogy mit szólna egy kistesóhoz,akkor Ő azt mondta,hogy egy kiskutyának jobban örülne,mert azzal lehet játszani...

Nem tudom,hogy mit tegyek.Félek,hogy azt érezné,hogy már nem szeretjük annyira vagy hasonlók.

Hogy szoktassuk hozzá,hogy majd néha nem tudunk vele játszani egész nap?


Köszönöm!


2011. máj. 23. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Ezt nagyon elrontottátok...remélem tanultok belőle.
2011. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tudom,de nem tudunk rá haragudni...Én néha próbálom fegyelmezni,de akkor a párom elkezd röhögni rajtam,meg mindenki mondja,hogy miért szidom le szegényt....Meg hát utána nekem is annyira rossz és olyan aranyos,amikor bocsánatot kér....

De kiderült,hogy terhes vagyok és nem tudom,hogy közöljük vele...Arra is gondoltam,hogy vehetnénk neki egy kiskutyát és akkor Ő is örülne,megkapná,amit szeretne.

2011. máj. 23. 19:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehát pont erről kell leszoktatni, amíg nem késő! Hogy nem kap meg mindent amire rámutat. Még ha meg is teheti az ember, akkor sem célravezető így nevelni a gyereket.


Plusz nektek most épp elég a terhességgel és a lányotok megnevelésével foglalkozni, egy kiskutya óriási felelősség, nem hiszem, hogy erre van most szükségetek.


Meg kell neki magyarázni, hogy a kistesóval is lehet majd játszani, milyen jó lesz. Sokat kell vele beszélgetni a kistesóról, de az ő szemszögéből, tehát hogy NEKI milyen jó lesz, és hogy milyen fontos szerepe lesz a kicsinél, miket tud majd segíteni.


A lehető legrosszabb dolog, amit tehettek, hogy fokozzátok az elkényeztetést.

2011. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
2 éves korban ez tök normális, én nem is akarnék egy 2 évesnek még testvért
2011. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

tipikus 2 éves :-)))


de ha lehet most kezdj el határt szabni neki szokja meg h van olyan h NEM és ehhez következetesen tartsd is magad

menj el ha zavar a hiszti vagy kísérd be a szobába és mond meg neki kijöhet ha lecsillapodott (lehet h kegyetlennek tűnik de ha kitartó vagy akkor menni fog)

és a gyerek tudja h ha bocsánatot kér akkor engedsz neki ezt ellenetek használja fel

ergo a gyerek neveli a szüleit -.-

pedig neked kellene.......


és egy 2 évessel eszed ágában sem legyen megbeszélni h mi lesz ha kistesó lesz ez a te és a párod döntése!! szép is lenne ha egy 2 éves döntené el -.-


amugy mesélj neki olyan történeteket ahol született kistestvér és milyen jó lett a vége mond el neki h ott mozog a pocakban és ha odateszi a kezét akkor érezheti stb...


egyébként majd megszokja kénytelen lesz....

viszont ha nem kezded el nevelni MOST akkor számíts rá h a szülés utáni időszak maga lesz a pokol a nagy miatt és sajna ez nem csak rád hanem a kicsikre és a párodra is ki fog hatni


(a tesóm járt így csak náluk 5 év a korkülönbség borzalmas volt az első 1.5 év a kettővel)

2011. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

nyilván nem akar kistesót, az enyém sem akar, már most nagyon féltékeny, pedig még a hasamban van, de ezt nem ő dönti el. amúgy a többi része elég gáz amit írsz. nem haragudni kell a gyerekre, hanem nevelni. és azt ti nem teszitek. nem kicsit van elkényeztetve, hanem nagyon. majd nézd meg 1-2 év múlva miylen lesz, ha így folytatjátok, pokollá teszi az életeteket. azt meg hogy hogy közöld vele? sztem amíg nem látszik egyértelműen h terhs vagy, nem kell ezzel feszélyezni. ha meg elkezd látszani, akkor egyszerűen elmondod neki hogy baba van a hasadban, ő lesz a kiistesója, ő is ott volt mikor kicsi volt stb stb. ennyi. ha megviseli, akkor sokat kell szeretgetni, hisztiknek akkor sem szabad engedni.

2,5 éves kislány anyukája + 25 hetes km

2011. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

sajnálnám szegény kiskutyát.

aztán te gondozhatnád őt is meg a picurt is.

sztem nem egy 2 évesnek kéne irányitania.ne kérdezzétek h szeretne-e kistesot,közöljétek h lesz és kész.

tanitsd meg neki mit jelent az h NEM

2011. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nehéz nemet mondani. Igen elrontottátok, de még nem késő ezen javítani. Neki is könyebb lesz az élet, és nektek is a gyereknevelés. Bár épp ez a nehéz benne azt értem, de mégis hidd el, nem jó ha mindent megkap, és tovább kényeztetitek, nem tesztek vele szivességet.

Legyetek kitartóak erősek, és ha azt mondja nem szeret, vagy hasonlók, el ne higgyétek már. Ne hagyd magad zsarolni. Megfogja szépen tanulni ha hagyjátok !

2011. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14:57-es. :-) nagyon tetszett. "sajnálnám a kiskutyát"
2011. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jaj de aranyos :D elköltözik otthonról...:D Szerintem ebből nem kell ügyet csinálni, dackorszakban van, majd elnövi. Amúgy ne ess kétségbe, nem fog elköltözni :))


A tesó kérdés meg a ti dolgotok, és lesz ideje felkészülni rá. Majdnem három éves lesz mire megszületik a tesó, és egy hároméves teljesen más mint egy kétéves, majd meglátod :)


Nekem most négy éves a nagyobbik, és két hetes a kisebbik. :) Imádja a hugit, nem lehet róla lerobbantani, folyton puszilgatni akarja, meg simogatni, és amikor teherbe estem ő is javában még dackorszakban volt, sőt még most is, de hát ez egy ilyen szakma :D Majd elmúlik.

Nálunk is amíg egyedül volt csak vele foglalkoztunk, és most nem tudunk, de hamar megértette. Sokkal okosabbak mint gondolod, lehet hogy egy csoki miatt kiveri a te kétévesed is a balhét, de ha ott lesz a baba, és látja milyen pici, meg védtelen, ő is változtatni fog. :)

2011. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!