Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vagyok mégis ilyen...

Miért vagyok mégis ilyen türelmetlen?

Figyelt kérdés
Minden nap megfogadom: nem leszek türelmetlen, ideges, rászólós a nagyobbik fiammal, aki 3 éves, és most lett kistesója. De mégis minden hülyeségen felhúzom magam, és alig bírom ki, hogy ne kiabáljak vele minden aprósága miatt (nyafogás, önállótlankodás, egyéb életkori sajátosság). Egy drága kis tünemény, szófogadó, aranyos, csendes, barátkozós, imádja a tesóját, nincs vele SEMMI GOND, egyszerűen tökéletes helyzetet ajándékozott nekem a pozitív viselkedésével, nálam mégis állandóan szakad a cérna, esküszöm mintha nem tudnám, hogy ő is még KICSI GYEREK, nem felnőtt! Hülye vagyok, elegem van magamból. Mivel tudnám elérni, aszerint álljak a dolgokhoz, ahogyan tudom, hogy kéne, ne legyenek vele szemben ennyire szigorú elvárásaim? Ez alap hiba, ezzel elcseszhetem a tesók jó kapcsolatát is, meg szegény gyerekem lelkivilágát, nem akarom ezt!!!! ÉS tudom, hogy efelé haladok, de miért durran el az agyam mégis állandóan? És tök apróságokon ráadásul?!! Volt valaki ilyn szituban, mit csinált? Mi lett a vége?
2011. máj. 24. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el meditálni. Komolyan, nagyon meg tudja nyugtatni az embert, és jó hatással lesz az egész napodra.
2011. máj. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mikor? :) 1 hónapos és 3 éves mellett...
2011. máj. 24. 07:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kora reggel. Tudom hogy kevés időd van meg tudom érteni. Esetleg van még valaki aki segíthetne neked a gyerekek körül? Férj, nagyszülők?
2011. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy egyszerűen túl fáradt vagy? Én fáradtan tudok így viselkedni a gyerekekkel...

Próbálj meg egy kicsit többet pihenni, megkérni valakit, hogy kicsit vigyázzon a nagyobbra, és amikor a kicsi alszik, menj el te is aludni. Pár nap alatt helyre tudsz jönni, ha van valaki, aki nagyfiadra vigyázásában tud segíteni.

Fel a fejjel, nincs benned semmi hiba, csak szét vagy hajtva!

2011. máj. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Segíteni sajnos nem tudok neked, csak elmondani, hogy én is pont ebben a helyzetben vagyok,mint te:-(

Egy kicsivel és egy picivel vagyok itthon egész nap. (3,5 éves 10,5 hónapos lányok)

Magamon azt érzem, hogy mivel egész nap csak én vagyok velük, így nagyon elfáradok, + a háztartás, főzés, ami igaz szintén nem állhat meg. Gondolom te is fáradt vagy? Neked nincsen valaki aki segíteni tudna?

(Nekem sajnos nincs:-( )

A másik amit én próbálok, hogy tudatosan mondom magamnak, hogy nem szólok rá...tudom, hogy ez milyen nehéz.

Nem tudom neked mennyi időd jut csak a nagyobbra? Tudsz csak vele lenni pár órát?

Nálunk most azt vezettük be, hogy 7végén pár órát csak a nagyobb lányommal vagyunk. ( Elmegyünk ketten a játszótérre, vagy elmegyünk kettesben be a városba egy fagyira)addig a férjem vigyáz a kisebbikre. Azt vettem észre, hogy a lányommal így közelebb kerülünk egymáshoz, és sokkal jobban szót fogad:-)

Kitartást kívánok neked is, és magamnak is!:-) Biztosra veszem, hogy ez nem lesz mindig így!!

2011. máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert egy 3 éves és egy 1 hónapos gyereked van, nem csodálom.

Én ezért sem akartam kis korkülönbséget.

2011. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Mami! Teljesen természetes, hogy így érzel. Érzem a szavaidból, hogy nagyon lelkiismeretes anyuka vagy, és mindkét babádnak szeretnéd a lehető legjobbat megadni. Ha jól látom, a nagyobbik gyermeked okos, és hozzád hasonlóan szeretne nagyon jó családtag lenni, egyforma cipőben jártok mindketten. Szerintem egész nyugodtan elmondhatod neki, hogy anya most kicsit fáradtabb és idegesebb, nem is tudod, miért, mert ő nagyon jó kisgyerek (ezt fontos, hogy hozzátedd). Mondd el neki, hogy nagyon szereted, csak mostanában könnyebben leszel szomorú (ezt az érzést már ők is értik), ezért ha tud, segítsen neked, hogy kicsit vidámabb lehess, mert akkor vele is kedvesebb leszel. Meg fogja ígérni neked, hogy segít, ebben biztos vagyok. Rettentő okosak ám a három évesek, és a gyermeked nagyon szeret téged, bízz benne. Hidd el, amilyen kicsi, olyan csuda dolgokra képes. Nem kell, hogy tökételesnek lássa az anyukáját. Úgyis tudja, hogy nem vagy az. Így is rajongásig szeret téged, igaz?
2011. máj. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
de drágák vagytok, most meg bőgök :) köszönöm, máris jobban vagyok!!!!!!!!!!!!!!
2011. máj. 24. 12:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak a fáradtság miatt vagy türelmetlen. Próbáld meg átszervezni a napodat, hogy mindenre, amit fontosnak tartasz, jusson idő. Ha már semmilyen praktika nem segít, MagneB6 vagy Magnerot (nekem ez utóbbi jött be, ne kérdezd, hogy miért). Ha ez is kevés, Valeriana Relax.
2011. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

sztem fáradt vaghy, ami érthető, kimerült....nálunk hasonló a szitu, bár még csak jön a tesó, szeptember elején, a kislányom akkor lesz 2 éves 8 hónapos. nagyon féltéleny már most, amúgy nagyon anyás volt mindgi, és nehezen bírom a 20 perces hisztijeit...tudom attól fél, hogy elveszít engem, kiesik a pikszisből, nagyonnagyon okos már most, okosabb mint a kortársai, olyan összefüggéseket lát meg. iszonyú nehéz türelmesnek lenni....magnéziumot szedek, és próbálok arra gondolni, hogy neki most rosszabb mint nekem, pedig nekem is nagyon rossz. de még az elején vagyok, nagyon fejlődnöm kell türelemből. :((


kitartást neked is!

2011. máj. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!