Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves múlt, nyár óta...

2,5 éves múlt, nyár óta szobatiszta, most mégis bepisil a délutáni alváskor, miért? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
magától lett szobatiszta,tehát nem volt erőltetve,nagyon szépen szolt minden pisiléskor,de most hetek óta szinte minden délután bepisil és néha napközben is becsurog az első csepp,pisis a gatyája.Nem morgok vele,csak mondom neki,hogy időben szóljon,hogy ne keljen átöltöztetni,de az alvásnál nem értem a bepisilést.nem jár oviba csak pár hónap múlva,el múlik,rendeződik ez addigra?
2011. okt. 6. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet érdemes lenne elvinni orvoshoz.Mondogatod neki,hogy kell oviba menni nemsokára?Lehet az frusztrálja.Ovikezdéskor szokott lenni visszaesés,de rendeződnek a dolgok.
2011. okt. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem mondom neki,mert még 3 hónap,persze ritkán beszélünk róla.
2011. okt. 6. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:
És ha egyszerűen kicsit felfázott?
2011. okt. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
már én is gondoltam rá,de nem fájlalja semmijét,se amikor pisil,és nem sötétebb nem szagosabb a vizelet.
2011. okt. 6. 18:11
 5/9 besjudit ***** válasza:
100%

Na ez lehet hogy hülyén fog hangzani de nálunk egy mondóka vált be. igaz nekünk este is volt néha gond. egy phciológus javasolta.

mindig fekvés előtt el kellett mondania:

"vérsejtecskék szóljatok ha pisilni kell"

:) tudom hogy furi de egyre kevesebb lett a baleset és rövid időn belül megszünt. Mostmár hat éves de este még mindig elmondja (oedig már nincs rá szükség)

2011. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm kipróbálom.
2011. okt. 7. 07:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja,ne keress különösebb okokat.Nálunk is ez van,és én megkérdeztem a védőnőt,azt mondta,hogy ez tök normális,lesznek még balesetek néha,sőt 4 éves koráig normális még az is,hogy éjjel bepisil,vagy pelusa van.Nem hinném,hogy ez most valami lelki eredetű probléma,sok gyerkőcnél van visszaesés,és általában megoldódik magától.
2011. okt. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,remélem,kicsit megijedtem,hogy ha megy oviba és minden alkalommal bepisil,el fogják küldeni.még nem tudtam a mi védőnőnket megkérdezni,az éjjeli pisi nem is aggaszt,hanem hogy nappal is bemegy az első és a déli alvás.
2011. okt. 8. 12:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! úgy tudom, a szobatisztaság követelmény az oviban, az ágytisztaság nem. én is sokat bepisiltem oviban alváskor, nem volt belőle gond. Nekem is ekkora a fiam, mi augusztusban vettük le a pelust, 1 hónap volt, amíg belejött, aztán egy darabig szépen ment a pelustalanság, de utána délutánonként elkezdett megint bepisilni, és azóta én adok rá pelenkát. Persze megkérdezem, hogy kér-e, de kérni szokott. Akkor is bepisilt álmában, ha lefekvés előtt bilizett. A védőnő azt mondta, normális a visszaesés. Még a január messze van (legalábbis én ezzel szoktam vigasztalni magam), biztos nálatok is rendeződik majd a dolog!
2011. okt. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!