Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyerekkel is ilyen nehéz?...

Más gyerekkel is ilyen nehéz? Állandósult hisztik, dobálózás, sikongatás.

Figyelt kérdés

Januárban múlt két éves a fiam! Február közepén kezdtük a bölcsit. Előtte sem volt könnyű eset, de azóta egy katasztrófálissá vált a helyzet! Napi 5-6szor minimum hisztizik, de keményen. Hiába nem veszek róla tudomást, mosdatom hideg vízzel, semmi. Mindent a földhöz vág. Már többször volt hogy mondtam neki hogy amit ledob, kidobom a kukába és elviszik a kukásbácsik. Már dobtam is ki játékát (persze a kuka mellé, de ő ezt nem látta). Nem hatotta meg, ugyanúgy megy minden tovább. Sokszor csak úgy minden előjel nélkül eldob dolgokat, aztán mondja hogy anya felveszi.

Végső elkeseredésemben már ütöttem a kezére is, semmin nem változtatott!

A sikítozást már profi szintre fejlesztette! Ha valamit nem szabad vagy nem sikerül neki, sikít, hisztizik! Már nem merek vele játszótérre menni, mert kb. 20 percig van el gond nélkül, aztán jön a hiszti mi meg megyünk haza... :(( Ez napi szinten így megy! Hiba mondom neki hogy ha okosan viselkedjen, ha hisztizik akkor irány haza, semmi hatással nincs rá. Nagyon elkeserítő hogy a többi gyerek szépen eljátszik, az enyém meg folyton hisztizik! :(((


Nagyon nehéz vele és nem látom a kiutat, nem tudok rá megoldást. :( Tudom hogy a bölcsőde nagyon megviselte, meg elég sokat beteg, ilyenkor az apjával felváltva oldjuk meg a betegszabadságot. Igazából ezt is zokon veszi hogy miért nem én maradok vele otthon, de a munkahelyre szükségünk van.

Amúgy meg egy okos, értelmes gyerek, de ez a dackorszak kikészít teljesen! :(

Kérlek írjatok tanácsokat, megoldások, de annak is örülök, ha vannak hasonló cipőben járó anyukák és leírják a saját gondjaikat, mert kezdek kétségbe esni hogy csak az én gyerekem ilyen szörnyen nehéz eset!


2011. máj. 25. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem valami oknak kell lennie, ami ezt kiváltotta nála!Lehet hogy a bölcsi!Nemtudom!Nem szabadna ilyennek lennie egy gyereknek, főleg hogy írtad hogy értelmes-okos kisgyerek!Akkor ezt valószínűleg tudatosan csinálja!Valamiért!Figyelemfelkeltés, vagy a bölcsi miatt úgy érezheti hogy nem szeretik anyáék annyira!Persze ez nem a te hibád, hisz minden gyereknek egyszer el kell kezdenie az ovit, bölcsit!Én elég következetes anya vagyok!Ha a gyerekeim valami "rosszat" csinálnak, akkor én szentül hiszem hogy valamivel büntetni kell!Természetesen először figyelmeztetem, vagy megbeszélem a gyerekkel miért ne csinálja, de ha mégis megteszi, annak következménye kell hogy legyen!!!!Tanulja meg hogy vannak szabályok, viselkedési normák, amit nem léphet túl!Nem vagyok verekedős szülő,mégis vagy hogy kell az a kézre ütés!És lehet hogy sokan elítélnek ezért,mégis meglehet nézni hogy az ovis csoportban a lányom a legfegyelmezettebb,és leg inteligensebb gyerek!Ezt megmondta az óvónő is hogy sokszor a lányom szól a többiekre nevelő célzattal!Szerintem jól csinálod hogy játék elvonás, stb a bünti!
2011. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem szerencsére! De hidd el (és ezt most nem rossz indulatból írom), de ennek részben a nevelési is oka. A barátnőmnek ugyanilyen a gyereke. De ez azért van, mert már újszülött korától elkapatták. Az a gyerek többet volt kézben,mint bárhol. Ha már csak megnyekkent felkapták. Aztán egy évesen már természetes volt neki. Ha nem vettél valamiért fel, jött a sírás. Most 3 éves, és iszonyú hisztis és akaratos. Most látják be a szülők,hogy bár szeretetből tették, igen csak elrontották. Most igyekeznek erről leszoktatni. Hagyják hisztizni, akár meg is büntetik, ha kell. Már nem könyörögnek pl. ha nem akar enni. Elveszik a tányért és majd a következő evésnél kap enni! Játék megvonás is van! Muszáj neki,mert még csak most fog menni oviba, és ott komoly gondjai lesznek ezzel!
2011. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Átérzem és megértem a problémádat, kisfiam 16 hónaposan került bölcsibe, 2 éves korára nem tudtam már mit kezdeni az állandó hisztiével.Rettenet volt bárhova menni vele, kezelhetetlen volt, sem szép szó, sem kiabálás, sem büntetés nem hatott.

Aztán kiderült, hogy a bölcsődében nemcsak, hogy sokat büntették(kirakták egyedül a folyosóra) hanem ütötték is.Amikor már tudott beszélni elmondta nekem, de a bölcsiben csak annyit reagáltak rá, hogy ezek csak feltételezések és nem tudom bizonyítani.

Azonnal kivettem a bölcsiből. 3 hét múlva a hisztik a felére csökkentek.

Most 4 éves lesz és mivel már okosabb így el tudom magyarázni neki, hogy mit miért nem csinálhat, sajnos nagyon szófogadatlan így a nevelése továbbra is sok energiámat felemészt, de a 2 éves korához képest sok pozitív változás történt.

Az első válaszolónak van igaza: a következetesség a kulcsszó, nálunk ez elmaradt és most isszuk a levét, a fiúnk egyszerűen nem vesz komolyan bennünket, mindig arra apellál, hogy majd megesik a szívünk rajta ha krokodil könnyeket hullat, mert többször megsajnáltuk és végül engedtünk neki, na ezt nem szabad mert később visszaélnek vele.

Szerintem az alaptermészetén felül, nálatok is a bölcsi válthatja ki az örökös hisztit.Próbálj utánajárni, hogy jó kezekben hagyod-e ott.

2011. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tévedés! Nem volt kézben "ellévős", felkapkodós gyerek! Azért mert a barátnődéknél így volt, nem azt jelenti hogy nálam is így kellett lennie! Nem kell általánosítani!!!!!!!
2011. máj. 25. 10:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves Második válaszoló!


Nagyon igazad van, mi is elkapattuk a fiúnkat, első gyerek stb., azt hiszi, hogy körülötte forog a világ és ez a mi hibánk, teljesen félreneveltük pusztán szeretetből:))

2011. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mindentől függetlenül nem mondom hogy nem én rontottam el a dolgot, de hogy nem emiatt van az biztos!

A bölcsinek utána nézek, de igazából azt mondják hogy ott elvan, nincs vele gond. Igaz azt mondanak amit akarnak... Persze van hogy néha ott is sikongat, de ezt pl. konkrétan tudom hogy aznap kezdte el csinálni, amikor először elmentünk a bölcsibe beszoktatásra...

2011. máj. 25. 10:50
 7/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem volt sosem az a kézben ülős, nem is nagyon igényelte a babusgatást, de mi úgy kapattuk el, hogy mindig minden érte történt, a mi igényünk már sehol sem volt, csak a gyereket szolgáltuk a nap 24 órájában.És most 4 évesen tényleg úgy kezel bennünket mintha a szolgái lennénk, hogy kötelességünk neki ugrálni egész nap.

Mi beláttuk a férjemmel, hogy ez a "túlzott" szeretet sem jó, próbálunk stratégiát változtatni, de nagyon nehéz.

2011. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hú, de harapós ma valaki! Nem általánosítottam és végképp nem akartalak bántani, pusztán én azt gondolom,hogy teljesen magától nem lesz ennyire kezelhetetlen egy gyerek. Rontunk el dolgokat, én is, de én én ezt el is fogadom!
2011. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok egyet érteni az előttem szólókkal. Persze sok múlik a nevelésen, de a legtöbb gyerek 2-3 éves kor között ilyen. Van, ahol nem ennyire nehéz, másnál meg pont ilyen. Azért nem kellene rögtön azt súlykolni az anyukába, hogy elrontotta. Egy kétéves gyerekről van szó, épp a dackorszak elején. Még semmi sem késő, most kell igazán következetesnek lenni. Döntsd el, milyen módszert szeretnél alkalmazni nála és tartsd magad ahhoz. A leginkább bevált módszer, ha nem törődsz a hisztivel. Az van, amit mondasz, ha hisztizik, ha sikítozik, akkor is.

Nehéz időszak, de el fog múlni. Azzal meg ne törődj, hogy a többi gyerek milyen. A tied olyan, amilyen. A dackorszak meg el fog múlni és akkor ő lesz a legokosabb!

2011. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok harapós, csak nem gondolom hogy azért mert a barátnődnél így volt, nálunk is így van! Ráadásul tényleg mondom hogy nem volt egy nyikkanásra kikapkodós gyerek...

Én azt gondolom hogy azért a hisztiben van genetika is, persze nevelés kérdése is, plusz a környezeti hatások. Nem tartom magam tökéletes anyának, biztos vagyok benne hogy nem egy dolgot rontottam el az elmúlt években... Első gyerek, első unoka...

Most nagyon nehéz vele és elég kilátástalan is a helyzet, semmi nincs rá hatással.

2011. máj. 25. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!