Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális hogy a 2,5 éves...

Normális hogy a 2,5 éves kisfiam 3 nap után kúp segítségével tudott csak kakilni? 4-5 hete bilibe pisil, kakil. Sajnos egyenlőre nem szól ha pisilni, kakilni kell.

Figyelt kérdés

Egy hétig nem adtam rá nadrágot, így érzékelte amikor bepisilt. Utána megtanulta visszatartani. Képes lenne órákig tartani a pisit, mert "nem ér rá" bilire ülni. :o)

Én szólok neki időnként ( alvás előtt, után, evés előtt után ...stb ) hogy ülj rá. Akkor mindig pisil. A kakival most gondjaink vannak. Létezik hogy direkt visszatartja?Le szoktam ültetni a Kisvakond mese elé, hogy legyen vmi ami leköti, így 15 perc után van eredmény. De az utóbbi 4 napban ez sem vezetett eredményre. Ma végső kétségbeesésemben kúpot kapott és rá 5 percre már kint is volt a kaki. Valamit rosszul csinálok? Volt valaki hasonló cipőben?


2011. máj. 25. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Fiúknál gyakran előfordul, hogy "nem érnek rá" pisilni menni,mert játszanak. elfeleljtik.

Ha plmegszídtad, mert nem szólt időben, akkor az kiválthatta, hogy még jobban visszatartja.

Ne szídd ha bepisil/kakil, csak dícsérd ha sikerül eljutni a biliig. Ha nem sikerül,akkor mond,hogy majd legközelebb.

2011. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon ritkán szokott bepisilni, pont ezért mert tartja.

Sokat dícsérem és megtapsolom ha sikerült vmit alkotnia. Sosem szídtam még le.

Csak megijedtem nehogy vmi baja legyen amiatt hogy nem kakil. Lehet hogy még nem érett meg a szobatisztaságra?

2011. máj. 25. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Fiú.... nekem a lányaimmalsemmi gond nem volt, a fiammal még 5 évesen is előfordult, hogy úgy belemerült pl a legozásba, hogy bepisilt. Én is azt csináltam,hogy kérdezgettem és elküldtem, hogy próbálja meg, hátha jön valami. Magától eszébe se jutott.
2011. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy kicsit megnyugtattatok. Köszönöm! Akkor csinálom tovább úgy ahogy eddig. Csak mi lesz az oviban? Ott nem fogják tőle fél óránként kérdezgetni kell e pisilni.
2011. máj. 25. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:
érdekes módon ott jobban működött a szégyenérzet. csak 1-2-szer fordult elő, hogy ott bepisilt. Talán elmerülni sem tudott annyira.
2011. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem kislányom van 2,5 éves. Nálunk nem a kérdezgetéssel volt a baj, mert szépen ment pisilni, amikor érezte, hogy kell, viszont a kaki nem jött. Volt olyan, hogy négy napig sem, gyerekorvosunk szerint a szobatisztaság miatt van. Most újra pelenkázunk, akkor veszem le, ha ő nagyon akarja, vagy, ha a kaki már megvolt aznap, de így legalább mindennap kakil. Majd pár hét múlva újra megpróbáljuk, hogy megy-e a kaki bilibe, mert a pisi már simán ment. Vagy szólt, vagy volt, hogy magától ment ki, és végezte el.
2011. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!