Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kb. hol tart 4 éves gyermekete...

Kb. hol tart 4 éves gyermeketek (fiú) fejlődése? Ismeri a számokat? Rajzol? Biciklizik? Puzzle-k? Beszéd-e mennyire tiszta?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, nagyjából tudom, miből hogyan állunk, de kíváncsi vagyok kinél mi a helyzet. :)
2011. máj. 25. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Épp 4 éves.

- 10ig elszámol, de csak 5-ig tudja megszámolni a dolgokat, utána csak kapkodva felsorol 10-ig

- rajzolni nem igazán szeret, nem is tud, végre odáig eljutottunk, hogy a pálcika ember már megy, gólyalábakkal :D

- 2 kerekű biciklivel járunk oviba, már a kezét is kinyújta, amikor kanyarodunk.

-puzzle-t ki tudja rakni, vagyis csak a nagyméretűt, de ritkán van hozzá türelme

-teljesen tisztán beszél azon kívül, hogy az R betű még nem megy

Szóval az én fiam inkább a mozgásban, sportban ügyesebb, lovagol is már egy éve. Viszont az ilyen nekiülős dolgokhoz nem igazán van kedve hosszú távon. De azt mondta a védőnő is és az óvónő is, hogy semmi gond, nincs elmaradva. Minden gyerek másban ügyesebb.

2011. máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Már el tud számolni 30-ig folyamatosan,utána meg mondogatja egymás után a számokat :D

Rajzolni csak késő délután szoktunk,ha már nagyon nem tud mit csinálni itthon vagy ha már fáradt.

Tud biciklizni,de nem annyira szeret,szinte mindenhova autóval járunk.

Nincs sok puzzle-ja,mert mindet szétszórja és soha nem találjuk meg a szobájában.

Szépen beszél,sok mondókát és verset tud/tanul,próbálok vele minél többet foglalkozni,mert még itthon van,nem jár oviba.

2011. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyan lány, de áprilisban lett 4.

Felismerhető formákat rajzol (virág, ember, ház, maci, hajó), háromkerekűvel biciklizik, kétkerekű rollerrel megy, 30-35 db-os puzzle-t magától kirak, 40-50 db-ost kis segítséggel, ha már raktuk ki előtte. Az L és R betűi nem tiszták, de folyton beszél :) Sok mondókát, éneket, tud. Szerepjátékozik folyamatosan, akár 1,5-2 órán keresztül is. 20-ig számol, önállóan fogat mos, és megmosakszik, de még ottvagyok vele közben.

2011. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Amit én előnyünknek érzek: kétkerekű biciklizik, ismeri a számokat (dzsungel mánia óta 199-ig leolvassa), 109-ig el is számol, megszámolni is bármit megszámol, le is rajzolja a számokat újabban, szerintem ez a hobbija.... Például ha várnia kell rám, akkor addig csempét számol... 50es puzzle-t simán rak, 100ast is is tud, az egy van, számösszekötőset eddig 75ig próbáltuk (onnan a szám szeretet szerintem). A betűket is ismeri már régóta.

Ami nem annyira megy: színezni utál, rajzolni most kezdett csak, tud kb napot, meg pálcika embert. Gondolom mert ez nem érdekli, mert betűt, számokat szépen rajzol.

Beszédénél: ahol kettő mássalhangzó van, azt egynek ejti rendszeresen, pl: húzni=húnni

Ja, és újabban újra cumizik éjjel... (de csak azóta alussza át az éjszakát, uh egyenlőre ezzel nem foglalkozom.


Ti gondolkodtok már az iskolán? Mert mikor mi erről beszélünk itthon, és mondom a férjemnek, hogy ide nem oda szeretném járatni, mindig az első kérdés: ott milyen tagozat van. Én nem gondolom, hogy egy pici gyereknek német tagozatra kéne járni mondjuk. Na jó egy tesi, vagy ének tagozat az más... :) De ha szépen megtanul írni, olvasni, számolni alsóban, az bőven elég, nem?

2011. máj. 26. 06:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Jan-ban volt 4 éves a nagyfiam.

Most tanul pedálozni a biciklin. Eddig futóbiciklije volt, 2 napja kapott egy 16 colos bmx-et, de szerintem nagy és nehéz neki, úgyhogy egyelőre oldalkerékkel megy még csak vele.

20-ig simán elszámol.

Csak firkál, nem rajzol. Viszont imád vágni, ragasztani.

Puzzle-ből a 20-30 db-osat gond nélkül kirakja, a nagyobbakhoz kell egy kis segítség, de pl.

2011. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na ez most miért ment el magától?????


Szóval a nagyobb puzzle-t, amit már együtt kiraktunk, azt ő is ki tudja rakni.

Beszéde teljesen tiszta, érthető, folyamatos és hangos :) Az r betű nem megy neki csak.

2011. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy Lego szerű építőkockából (Wader márkájú) olyan repülőgépeket tud építeni, hogy csak nézünk!
2011. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs előny meg hátrány ebben a korban. Minden gyerek más, és 4 évesen nincsenek ilyen meg olyan komoly követelmények. Egyik se több vagy kevesebb a másiknál.

Első válaszoló voltam.

Ne haragudj nem kötözködni akartam, csak idegesít a 4 évesnél az a szó, hogy előny.

2011. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na, hát nem sikerült megfogalmazni. arra gondoltam előnyként, hogy miben ügyesebb, mi megy jobban. :)
2011. máj. 26. 20:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyermekem van a két nagyobb lány a pici 4 éves fiú,mindhárom teljesen másképp fejlődött...a fiam utál rajzolni pedig a lányok órákig és szinte minden nap szöszmötölnek valamit ezt látja tőlük és még sem ha megkérem rajzoljon valamit ráfirkál valamit a papírra tessék ez egy pl.traktor....szerintem ne aggodj ügyes-okos fiad van lehet soha nem szereti majd a leülős dolgokat,mire iskolába megy majd tudja ezt kontrolálni....
2013. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!