Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan játsszak a kislányommal...

Hogyan játsszak a kislányommal, mit csináltok Ti az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

3,5 éves a kislányom.

Gondolom minden korabelinek nehéz lekötni a figyelmét,vagy nehezen ül el a kis popsiján és csinál,vagy játszik egy dolgot,de én néha már nem bírom és iszonyat bűntudatom van!

Megmondja mit szeretne játszani megy is vagy 5 percig,aztán 5 percig levegőnek néz, olyasmit csinál,amibe nem tudok bekapcsolódni.Aztán 5-10 percig megint hagyja,hogy játszak vele,aztán valami rosszat csinálok (sokszor gőzöm nincs,hogy mit), és megint nem foglalkozik velem!és ez így megy egyfolytában 5 perc játék 10 perc nem,10 perc játék 5 perc nem!

Ez nálatok is mindennapos?

Én sokszor már nem tudok mit csinálni és teljesen elkedvetlenít dolog!

Köszi a segítséget előre is!


2009. márc. 16. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

ne aggódj, ha egyedül szeretne játszani, hagyd. Ha veled szeretne, és van időd, akkor pedig játssz vele.

Tippek:

meseolvasás- ezt ritkán szakítják félbe.

rajzolás, színezés, nyomdázás, gyurmázás- ezek is lekötitk akár fél- 1 órára is.

Kirakózás, építés- az énylányom pl. nagyon szereti, ha együtt építünk házat kockákból.

Ha főzöl, adj neki is edényeket,fakanalat, vagy engedd az egyszerűbb műveleteket hadd csinálja pl. étel megkavarása- felügyelet mellett persze!Most hirtelen ezek jutottak eszembe. A lényeg: ebből ne csinálj nagy gondot!

2009. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk sokszor már az is elég hogy ott vagyok mellette és ő játszik amit szeretne. Azt nagyon szereti ha úgy csinálok mintha én lennék a gyerek és ő meg az anyuka. Nem akarom bevenni a gyógyszert ő meg teát csinál nekem, ilyesmi.

Jókat nevetünk közben mindketten.

2009. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem olyan nagy gond, ha nem akar mindig veled játszani! De próbálj tényleg gyurmázni vagy rajzolni vele, amit együtt mégis külön csináltok! A szerepjátékok nálunk is mennek, pl. az ovis dolgokat(hogy mi történt aznap) úgy meséli el, hogy én vagyok Ő , Ő meg az ovónéni! De szeret orvososat játszani, hogy én vagyok a beteg ő meg a doktorbácsi! Vagy boltosat én megyek hozzá vásárolni, konyhásat(van kiskonyhája) és főz nekem! Szeretik a felnőttes játékokat amiben utánozhatnak minket! Ne keseredj el az a lényeg, hogy te ott vagy neki ha kellesz!:))
2009. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 3,5 lesz, mi keveset játszunk eggyütt, többnyire mellettem van, de egyedül játszik. Ha az ebédet főzzük, akkor ő is segít. Szeret kifestőzni, meg a pónikkal játszani.

Egyedül szokta a puzzlet is kirakni, néha kéri csak a degítségem.

Nem minden gyerek egyforma.))

2009. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!