Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jó ha van a...

Szerintetek jó ha van a gyereknek testvére? (gyerekkorban)

Figyelt kérdés
Most az a része nem érdekes, hogy felnőttkorban milyenné válik a viszony.
2011. máj. 27. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én mindig életem legnagyobb ajándékának tekintettem a testvéreimet. Most már 26 vagyok, a legfiatalabb is 13 éves, változatlanul imádom őket. Remélem én is megadhatom majd ezt a gyerekemnek. :)

Szóval szerintem jó :) Nagyon sokat játszottunk együtt, éjszakákat beszélgettünk át gyerekként is.

2011. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A gyerek szempontjából egyértelműen igen!
2011. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó.Nekem három gyerekem van és szerintem jó nekik.Én az 5 testvéremmel nőttem fel,és soha nem tudtam volna elképzelni azt,hogy egyke legyek!Még a mai napig is ha családi összejövetel van,rengeteget beszélünk a gyerekkorunkról.Rengeteg élményünk volt együtt és külön-külön is.
2011. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre igazan akkor lehetne valaszolni ha megtapasztalhatnad mind a kettot. :) Mert akinek egy gyereke van es nem lesz tobb az sosem tudja meg milyen lenne 2 vagy tobb gyerekkel. Akinek meg tobb gyereke van az sosem fogja megtudni, hogy milyen lett volna ha csak 1 gyereke van. Mert aki azt mondja, hogy egy gyerekkel csodalatos az elete honnan tudja, hogy nem lenne csodallatosabb kettovel. :) Es ez forditva is igaz. A lenyeg, hogy ne band meg a donteseidet. :)
2011. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 gyerekem van,és én is úgy látom,h igen,nagyon jó.Sosem unatkoznak,és egy hasonló korú testvérrel sokkal mókásabb játszani mint anyuval-apuval,rengeteget játszanak együtt,susmognak,megbeszélik a világ dolgait-a két nagyfiú 7 és 8,5 éves-,játszótéren mindig van kivel labdázni,mérleghintázni,együtt játszani.Szoktam beszélgetni velük erről,h ők örülnek-e annak,h ennyi testvérük van,és mind azt mondták,h majd ők is legalább négy gyereket akarnak.:)Szerencsére jó testvérek,ha vannak is itthon viták vagy bunyó,kifelé összezárnak,tehát megvédik egymást ha szükséges.
2011. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egyke gyerek voltam, s bizony évekig kérleltem a mamát, hogy hozzon nekem egy öcsikét. Sajna nem jött össze. Az én véleményem egyértelműen a tesó mellett szól. Nekem mindig nagyon hiányzott a testvér. Most is, felnőttként.
2011. máj. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom a válaszokat, ez is változó. Én egyedüli gyerek voltam, és már igen pici koromban ha valaki azzal jött, hogy jó lenne-e egy kistesó, azzal nem álltam szóba...

Nyilván nem azon múlt, hogy végül nem lett, de valahogy a mai napig nem bánom. Nem érzem magam önzőbb, vagy rosszabb embernek, mint akinek van testvére.

2011. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én és a testvérem közt 6 év van. A korkülönbség ellenére nagyon jó testvérek voltunk, rengeteget játszottunk, társasosjátékoztunk(ezt az egykék elég nehezen kivitelezik), a szüleink agyára mentünk azzal, hogy magunkból kifordulva röhögtünk órákig. A nővérem még iskola előtt tanított írni-olvasni. Amikor felnőttek lettünk együtt buliztunk, pasiztunk, nyaraltunk...Most már mindenkinek van családja, de az egyik legjobb barátnőm, sőt annál is több, mert a vér kötelez, és ha a szüleimmel történik valami majd nagyon sokára csak ő marad nekem (a férjem és a jelenleg egy gyerekem mellett).

Én hálás vagyok a mai napig az életnek, hogy van testvérem, és nem fogom megfosztani a gyermekemet egy testvértől, mert tudom milyen sokat jelent az ember életében.

2011. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hmm nem árt ha van

rengeteg olyan dolgot tanul meg a gyerek amit egykeként nem

pl megosztani a dolgait tolerancia türelem szociális érzékenységet is növeli


nem mondom h mindegy egyke rossz és önző

de szerintem sokkal több pozitívum van benne mint az egykeségben


mi 4en vagyunk testvérek és nem bánom

2011. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Nekem jó ha ketten vannak, mert akkor eljátszanak egymással. Van, hogy hétvégén csak enni meg pisilni bújnak ki a szobából, ha pocsék az idő és nem mehetünk sehová. Ők jól elvannak, én meg csinálom a dolgomat. Az esti altatás is olyan, hogy bemennek a gyerekszobába, mese, puszi, és kijövök. Ha az egyik gyerek anyukáméknál van, akkor folyamatos a nyűglődés, hiányzik a játszótárs/alvótárs.

Egygyerekes szülők közül sokan panaszkodnak az altatásra, hogy még a nagyobbakkal is bent kell lenni amíg elalszik, napközben meg előfordul, hogy unatkoznak.

2011. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!