Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jó ha van a...

Szerintetek jó ha van a gyereknek testvére? (gyerekkorban)

Figyelt kérdés
Most az a része nem érdekes, hogy felnőttkorban milyenné válik a viszony.
2011. máj. 27. 15:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért jó, mert így kevésbé erős kontroll alatt vannak. Az egykéket rendszerint minden pillanatban szemmel tartják. Bár az szerintem nem igaz, hogy az egykék önzők, nekem legalábbis nem ez a tapasztalatom, viszont én úgy látom, hogy gyakran koravének.


Tesómmal (2,5 évvel idősebb) gyerekkoromban sokat öltük egymást, és gyakran éreztem úgy, hogy tőle a keveset is többre értékelik a szüleink, mint tőlem a sokkal többet. Felnőtt korunkra mégis számíthatunk egymásra, jóban vagyunk, ő a kislányom keresztapja. Azóta Anyu is többre értékeli szerintem az én hozzáállásomat, mint a tesómét. Nálunk úgy alakult, hogy nem vagyunk legjobb barátok, mert nagyon különböző a személyiségünk, de a gyerekkor egy életre összekötött minket, mindig számíthatunk egymásra, akármi legyen. Azért ez megnyugtató.


Hozzáteszem még, hogy nekem elég régóta nem sikerül a kistesó-projekt, de nem érzem így teljesnek az életem, mindenképp szeretnék még egy gyermeket, ettől még az egyre súlyosbodó anyagi problémák sem tudnak eltéríteni. Ezt az egykék döntő többsége nem érti meg, ahogy előttem írta is valaki, a két helyzetet csak akkor tudnánk összehasonlítani, ha mindkettőt megéltük volna, de ugye csak egy gyerekkorunk van, sajnos - vagy szerencsére?? :)

2011. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!