Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomnak 2.5 éves két...

Kislányomnak 2.5 éves két foga alul kicsit sárgás a foginynél. Mi lehet ez? Elmex-el mosom neki. Vigyem el fogdokihoz v ajánjatok vmit.

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
nekünk is volt ilyen én elvittem fogorvoshoz.ő megnézte és azt mondta semmit nem kell vele csinálni,el fog múlni,de amit megtehetsz és ajánlottam az a zymafluór tabletta,az elmex fogkrém,de jó ha néha a te ujjaddal kened végig a fogait és nem öblíted le,igy beépül a zománcba.nekünk rövid időn belül tényleg elmúlt,de azóta is látok időnként egy egy sárgásabb fogat,de hamar el is múlik.
2011. máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
39%

Csak áttételesen kapcsolódik a kérdéshez, de fontosnak tartom megjegyezni, hogy kerüld e la saveróziót; ez minden felnőttnek, gyermeknek ajánlom figyelmébe. A média mélyen kussol erről, mert nem érdeke az egészségügynek világgá kürtölni a veszélyek egy jelentős részét. Saverózió akkor zajlik, ha savas, cukros étel fogyasztása után fél órán belül mos az illető fogat. Mondanom se kell, milyen kár okoz hosszútávon... (Akárcsak a kemény sörtéjű kefe.) Sokan nem tudják, hogy gyakorta éppen ez okozta fogszuvasodásukat. A fogkrém használatát se kell túlzásba vinni, naponta elég egyszer-kétszer. A fogorvosok ezt se kürtölik világgá, pedig tudják... :S Be is vallották páran a fogdokik közül, hogy a fogkrémek használatától nem lesz tisztább a fog (legfeljebb frissebb lesz a lehelet), mint ha csak fogkefe+vizet használunk (tömegesen nem érdekük bevallani .. profit...).


Arról nem is beszélve, hogy sokan a két éves, vagy annál kisebb gyermekük fogát csak vízzel mossák; pártolom ezt a hozzáállást. Ismerek pár embert, akiknek pusztán attól alakult ki saverózió (az EGÉSZ FOGSORUK vásik, elvásott, és elvékonyodott rajtuk a zománcréteg), hogy túlzásba vitték a fogmosást... mondom, fogkrémmel IS, anélkül IS káros napi négyszer, vagy többször, és 1-2 alkalom per nap bőven elegendő. Lehetőleg fogkrém nélkül. Persze a nem megszokott infón a többség felhördül. De felőlem hagyhatjátok magatokat károsan hipnotizálni a médiákon keresztül. ;) (Már aki hagyja. ;) ) Én jó szándékból rántom le a leplet.


Remélem nem probléma, hogy nem közvetlenül a kérdésre válaszoltam, csak áttételesen. Némi aggódás játszott közre reakciómban. De csak egy picike aggódás. :) Jobb a bajmegelőzés, mint az orvoslás. Sokszor csak azért nincs probléma, mert a fogváltás során lecserélődik a sok szuvas fog... Na de mi lesz utána...? ... :S (A cukorka és csokifogyasztásról nem is beszélve... :S)

2011. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!