Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » GYES alatt kivehetem a felgyűl...

GYES alatt kivehetem a felgyűlt szabijaimat, vagy meg kell várni vele a GYES végét?

Figyelt kérdés
Különféle válaszokat találok más fórumokban, és sajnos nem tiszta. Szóval meg kell várjam mindenképp, hogy lejárjon a GYES, és utána vegyem ki a GYED első évében felgyűlt szabijaimat? Vagy párhuzamosan is ki lehet, úgy, hogy közben kapom a GYES-t is?
2011. máj. 30. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor veszed ki,amikor visszamész dolgozni.De figyelj arra,h ha 8 órás munkába mész vissza,akkor a munkába állás napjától nem jár a gyes,akkor sem,ha szabin vagy.Ha 6 vagy annál kevesebb a napi munkaóra,akkor jár a gyes párhuzamosan a fizetéssel.
2011. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ahhoz hogy kapd a gyest szabi alatt, módosítani kell a munkaszerződésedet 6 órásra (és értelemszerűen a béredet is 6 órásra).
2011. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznosak voltatok!!! :) Mármint a válaszaitok!


Annyi "kis" bibi van, hogy nem fognak visszavenni, mert a cég átalakult... de mielőtt kirúgnak, gondolom ki kéne adják a szabijaimat, plusz jár nekem 4 havi végkielégítés is.... :(

2011. máj. 30. 14:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ha valami csoda folytán mégis visszavenne, eleve örülnék a 6 órás munkának, hiszen a kicsi mellett nem tehetem meg, hogy 8-9 órát bent legyek, + 1-1 óra az utazás is :(
2011. máj. 30. 14:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egy összegben fizeti ki a szabikat, akkor jár mellette a gyes.
2011. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a gyesed le nem jár;NEM RÚGHAT KI a munkáltatód (gyermeked 3 éves koráig védett vagy)!Törvényben le van írva.Írtad,hogy átalakult a munkahelyed,azért rúgnak ki?

Ha te GYED után vissza akarsz menni dolgozni (GYES mellett-6 órában) akkor a munkáltatódnak kötelessége téged minden szó nélkül visszavenni!Ha valamilyen okból nem tudja biztosítani neked a szülésed előtti munkát(lásd. átalakítás,költözés,stb...),akkor állásidőt kell fizetnie,ami azt jelenti,hogy te nem dolgozol,de ő azt a fizetést adja,amit akkor kapnál,ha 6 órában dolgoznál!Én is csak azért tudom ezeket,mert most fogok visszamenni dolgozni (6 órában Gyes mellett)ezért néztem utána dolgoknak;nehogy átvágjanak a palánkon,mert épp informálatlan vagyok-és akkor persze mindent megcsinálhatnak az emberrel! :-/

Szóval ha gyermeked betölti a 2. életévét,te visszamehetsz Gyes mellett 6 órában dolgozni;és a munkát kezdheted egyből azzal,hogy kiveszed a két év alatt felgyülemlett szabadságod (ami az életkorodtól függ hány nap).

Egyébként minden rád vonatkozó dologról felvilágosítanak,minden kérdésedre válaszolnak,ha felkeresel egy Munkajog-i irodát, tanácsadót,vagy a Munkaügyi Hivatalban ingyen felvilágosítanak mindenről!Érdemes hozzáértőktől felvilágosítást kérni,mert hát lássuk be a munkáltató,nem a mi érdekeinket nézi;de ha felkészült vagy akkor csak te jöhetsz ki ebből a "vitából" győztesen!

Sok sikert!

2011. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha mégis megszűnik a munkahelyed, akkor ha nem veszed ki a szabikat, akkor kifiztik neked. (ezt csak akkor lehet, ha megszűnik a munkaviszony), szóval erre figyelj!!!
2011. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, köszönöm!!! :) Okosabb lettem! :)


Hát az van, hogy mikor eljöttem szülési szabira, (a 36. héten), akkor még 8 fős volt az iroda. Azóta már csak a tulaj van benne egyedül, de az irodát hazavitte a lakásába, szóval már iroda sincs. Állítólag vegetál. Felesége azt mondja, biztos hogy nem tud visszavenni, mert nincs munka a cégnek, és fizut sem fog tudni adni. Viszont így meg nem tudom, hogy fogja kifizetni a járandóságaimat.. de ez már legyen az ő gondja.


Nem tudok gyes-mellett visszamenni, mert mire felveszik a kisfiamat a bölcsibe, már majdnem 3 éves lesz.. Szóval szeptembertől megy, ha felveszik, és a GYES-em meg decemberben jár le.


Eredetileg azt gondoltam, szólok a munkáltatómnak, hogy szeptembertől (mikor is bölcsibe megy a fiam) kivenném a szabikat.. pont lejárna október-november.. és decembertől már dolgozhattam is volna.

2011. máj. 31. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!