Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyes ideje alatt kivehetem a...

Gyes ideje alatt kivehetem a cégnél a felgyűlt szabijaimat?

Figyelt kérdés
Azazhogy egyszerre kapom (még) a GYES-t is, és a munkahelyemtől a felgyült szabijaim után a "fizetést" is. (8 órában dolgoztam, mielőtt szülni jöttem).
2011. szept. 8. 09:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. szept. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kérem, csak az írjon, aki konkrétan tudja is.. mert fórumokon kb. olyanokat olvasok, h 80%-ban gyes alatt veszik ki az anyukák, a maradék meg a gyes letelte után.
2011. szept. 8. 09:31
 3/19 A kérdező kommentje:

6. ToDó 2010-04-15 14:46


Szia!


Ki lehet venni gyes alatt is. Ez tuti. Én is így csinálom majd.

Szeptembertől megy bölcsibe a lányom, én meg hivatalosan júliustól dolgozom. Van 3 hónap szabim, először azt töltöm le és ténylegesen októbertől dolgozom.

(válasz gréticica 2. hozzászólására)



5. gréticica 2010-04-15 14:39


Merthogy? Nálad mi a helyzet?

(válasz vviki2 4. hozzászólására)



4. vviki2 2010-04-15 14:29


Ha mégsem így van, akkor én is megszívom. . . :-S

(válasz vviki2 3. hozzászólására)



3. vviki2 2010-04-15 14:28


Igen, ki lehet venni. Jogszabályt nem ismerem. . .



2. gréticica 2010-04-15 14:26


Közel 4 hónapja Gyes-en vagyok, azelőtt – a kislányom 2. születésnajáig – Gyed-en voltam. Szeptemberben készülök visszamenni dolgozni a Gyes mellett 8 órában, így már most kértem a főnököm, hogy számolják ki a felgyülemlett szabadságaimat (táppénz, Gyes, Gyed alatt). Felvetettem, hogy ki szeretném venni az eddigi szabikat szeptemberi munkábaállásom előtt.

A Gyes-em ezév december 28-án telik le, akkor lesz 3 éves a lányom.

Azonban a napokban az interneten böngészve azt olvastam valahol, hogy a felgyűlt szabadságokat csak a Gyes letelte után lehet kivenni…

Ez valóban így van? Ha igen, akkor tudna valaki jogszabályt mondani?



1. gréticica 2010-04-15 14:26


Gyes mellett szeretnék munkába állni, kivehetem a Gyes lejárta előtt az eddigi szabikat?

2011. szept. 8. 09:37
 4/19 anonim ***** válasza:
GYES mellett max 6 órában dolgozhatsz. Ahhoz, hogy kivehesd a szabijaidat, hivatalosan vissza kell menned dolgozni, az meg ugye 8 óra, úgyhogy szerintem NEM. Nincs tapasztalatom, ilyen irányú képzettségem sem, csak reálisan gondolkozva szerintem így működik.
2011. szept. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha valaki leírná, hogy hol lehet erre vonatkozó jogszabályt találni, az lenne a legjobb. :) Köszi a válaszokat.
2011. szept. 8. 09:38
 6/19 anonim ***** válasza:
Mért ezt a munkhelyen nemtudják? vagy nem bizol benük? tölük kéne megkérdezni nem?
2011. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem tudják. Ha tudnák, akkor nem itt kutakodnék :(
2011. szept. 8. 09:42
 8/19 A kérdező kommentje:
A könnyvelőtől egy hónapja azt hallgatom, hogy utánakérdez.
2011. szept. 8. 09:43
 9/19 anonim ***** válasza:

Vagy ez nem teljesen legális? mert ha igen mért ne lehetne ha jogszabály van róla

ilyenre amugy nemtudom hogy lehetne rákeresni

de google ban léne

gyes alat kivet szabadság

talán igy és mögé a jogszabály

de hátha jön valaki aki tudja:)

2011. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

1 Hónapja azok nem tudják akiknek kelene

hát akor sok eredmény nem igen lesz:(

nincs neten jogszabály gyüjtemény

vagy az hivatalosan nem publikus pedig az kéne hogy legyen

voltál netán önkormányzatnál is? ot minden felével foglalkoznak csak tudniuk kel

ha már 1 hónapja ezt kutatod

2011. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!