Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek melyik óvoda a...

Szerintetek melyik óvoda a jobb, ahol korban vegyes csoportok vannak vagy ahol nem?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy korban vegyes csoportok és nincs külön szedve kis, középső és nagy csoport. Most kezdek ovi után nézni és ami közel van hozzánk az vegyes csoportos (nem tudom, hogy hívják ezt hivatalosan). Mik az előnyök és hátrányok?Mindenki jókat mond az oviról, de én most hallottam először ilyenről.
2011. máj. 30. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom még nincs, mert csak szeptembertől megy a fiam vegyes csoportos oviba.

Viszont voltunk nyílt napon, ott kérdezősködtünk. Az óvónők, és olyan szülők, akiknek már jár oda gyerekük, előnyösnek találták a vegyes csoportokat. Remélem, nekünk is beválik.

2011. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vegyes és a "tiszta" csoport is lehet jó is,meg rossz is. A vegyes előnye, hogy a gyerekek egymástól is sok mindent tanulnak, akinek otthon nincs testvére, tapasztalatot szerezhet kisebb és nagyobb gyerekekkel egyaránt. Tekintettel kell lenni egymásra, segíteni kell a kisebbeknek meg ilyesmi. Ügyes szervezéssel a nagyoknak való tevékenységek is megoldhatók.
2011. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez abszolút ovi és gyerek függő.


Nekünk egy cserfes 3 évesünk van, a tesója 1,5. Neki nem gond, kisebbel is jól elvan, meg a nagyokkal is. Így ő vegyes csoportba ment. Az ovi előtt 2 héttel (az ovi kedvéért) lett szobatiszta, rengeteget fejlődött mind képzelőerő, mind evés, mind öltözködés terén. És azt vettem észre, hogy jobban figyel a tesójára is (bár erre soha nem volt panaszom).

Az egyik óvónéni nagyon tapasztalt - értsd kissé öregecske:), végtelenül kedves és odafigyelő, nagyon jól kezeli az életkori sajátosságokon alapuló különbségeket.

Hátrányát én egyelőre nem látom.

2011. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés, de hátha olvassák még ezt a kérdést. Szerintem ez a vegyes csoport összetételétől is függ. Meg az óvónők talpraesettségétől. Nehezebb több korosztályban lévő gyerekeket megfelelő módon, személyre szabottan lefoglalni. Ügyes óvónővel megy ez és sok előnye van a vegyes csoportnak.

De az is nagyon fontos, hogy legyen korosztályos (mindkét nemből való) gyermek is a csoportbon, hogy legyen korban, fejlettségben megfelelő barát/barátnő lehetőség. A lányom vegyes csoportba került, de sokat bosszankodtam miatta, mert tavaly 3,5 évesként 6-7 évesekkel volt főleg együtt. 4-5 középsős korú volt még, 2 kiscsoportos fiú. Nem volt igazán barátnő lehetőség. (Nem volt lehetőség azonos szintű barátságra, bár a nagyobb lányok kedvesen a szárnyaik alá vették Luca lányomat és a vele egykorú pici fiúkkal is úgy-ahogy összebarátkozott.) Most 3-3,5 évesek (24 új gyerek) kerültek az iskolába menők és a nagycsoportosok helyére és 3-4 középső csoportosnak megfelelő kisfiú van még. A lányomnak idén sincs korosztályában barátnő lehetősége... :( Már senki nem veszi a szárnyai alá sem, hiszen ő a legnagyobb, de a barátságok sem alakulnak úgy, ahogy lehetett volna egy korosztályos csoportban. A fiúkkal barátkozik, de természetes, hogy a fiúk inkább egymással játszanak, vele kevésbé, hiszen nembeli elkülönülés mindig szokott lenni. Szóval csak kilóg egyedüli középsős lányként. A mi esetünkben nagyon nem alakult jól ez a vegyes csoport. :(

2012. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!