Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy segítsek a kislányomnak?...

Hogy segítsek a kislányomnak? Főleg azok segítségét várom, akiknek szintén félős a kicsijük.

Figyelt kérdés
2 éves nagyon fél a gyerekektől. Tegnap pl egy játszón a trambulinba nem mert bemenni, mert mindig volt bennt vagy 4 gyerek, pedig annyira szeretett volna. El nem engedi a kezem egész nap. Sokszor (bevallom) már mérges vagyok rá..
2011. jún. 2. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Járjatok minél többet közösségbe. Egyszerűen muszály megbarátkoznia a többi gyerekkel, az oviban különben nagyon rosszul fogja érezni magát.

Bölibe ezek alapján gondolom, nem jár, ill. nincs tesója sem. Naponta legalább egyszer menjetek olyan játszótérre, ahol rajtatok kívül van más is. Ne erőltesd, hogy odamenjen a másikhoz, játék közben úgyis óhatatlanul találkozni fognak. Próbáld meg támogatni, ne türelmetlenkedj vele, mert csak rosszabb lesz. És biztosan nehéz, de próbálj meg ne lenni rá mérges, NEM AZ Ő HIBÁJA, hogy tart a gyerekektől.

2011. jún. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban van ilyen. fiam 7 éves, tesom fia pedig 6. mondhatni hogy az unokaöcsémnek az egyetlen barátja a fiam. de se felnötekkel se gyerekkel nem jön ki, fél tölük.

Sokat van nálunk mert az egyetlen aki vigyázhat rá az én vagyok, nálunk elvan, de ennyi. persze lehet kicsinek a szüleinek többett kellett volna közöségbe vinni és kicsit jobban eröltetni a dolgokat.

a te gyereked ilyen de próbáld nyomni közöségbe, mert olyan lesz mint unokaöcsém.


ja volt még egy barátnöm akinél a kislány ilyen volt, ott bölcsibe adták, ahol nagyon jól érezte magát, majd az oviban is barátkozott.


olyan községbe hord ahol muszáj más gyerekkel játszania. de maradj vele.

2011. jún. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddig válaszokat.

Most még nem jár bölcsibe, szeptembertől megyünk. Minden nap megyünk játszóra, gyerekek közé, van amikor jobb, van hogy rosszabb a helyzet...

2011. jún. 2. 08:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is igy van szintén két éves a lányom. Fél a gyerekektől,és nem viseli el ha hozzá érnek. Pedig neki még kistesója is van,és naponta járunk játszótérre. Most egy kicsit mintha javulna a helyzet.Multkor bement az ugrálóvárba 2x is,pedig voltak bent más gyerekek!! Igaz,a közelükbe nem ment:-)
2011. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az én lányom is ilyen. folyton a szoknyámhoz bújik, és egyáltalán nem teremt kapcsolatot másokkal, nem is játszik olyan játékkal a játszón, amivel más is. augusztusban lesz két és fél.

márciustól bölcsis. kíméletes volt a beszoktatás, jól is fogadta, nem sírdogált, jól beilleszkedett, szeret oda járni, de a közösség nem változtatott a természetén. bár a bölcsiben jól kijön a gyerekekkel, ugyanolyan félénk és bújós a bölcsin kívül. ugyanúgy nem lehet beimádkozni pl. az ugrálóvárba, legfeljebb a kezem fogva ugrál a szélén. a mászókáról szinte menekül, ha más is megjelenik, a csúszdán addig engedi előre a gyerekeket, amíg teljesen szabad a terep számára. néha én is mérgelődöm, de nem szabad. ő ilyen, így kell elefogadnom, mindnyájan mások vagyunk. ráadásul még simán kinőhetik. ha mégsem egészen, az se baj. visszahúzódóbb gyerekként is lehet boldog az ember, pláne ha nem korholjuk érte folyton, hogy milyen nyámnyila. kényszeríteni úgysem tudjuk, hogy megváltozzon. a gyerektársaság biztos hasznos, de nálunk pl. semmit sem segített. szerintem az egyetlen, ami segíthet, az az idő.

2011. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hasonló típusú a fiam, én azt csináltam h összebarátkoztam egy helyi anyukával, és áthívtam a kisfiával magunkhoz, meg mi is mentünk, és amikor ez már ok volt, akkor vittem nagyobb közösségbe is.

Most 2,5 éves, fél éve bölcsibe jár, nincs semmi gond, bár továbbra is érzékeny kisfiú maradt, de egyre ügyesebben kezeli az ijesztő szitukat.

2011. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Három év alatt semmi gond avval, ha félős; egyéne válogatja, vannak extrovertáltabbak is (kifelé foruló temperamentum), de a többségük még nem annyira vonzódik a gyermektársasághoz, ez természetes. Légy elfogadó és türelmes erre nézve, ha javasolhatom. :)


Szóba került a bölcsőde is.

A bölcsi nem tesz jót a legtöbb három év alattinak, a szülő mellett a helye, ha van rá lehetőség (olykor egy megbízható rokon vigyázhat rá), azonban szükséges intézmény: a szociális, társadalmi berendezkedésünk miatt (a szülő munkába járása miatt "szükséges rossz" a kicsinek).


(Az első hozzászóló soraira reagálom: az igaz, hogy nem a gyerek hibája, de másé se, mivel ez nem hiba, hanem életkori sajátosság. ;) )

2011. jún. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak most olvastam a kérdésed, előbb a babásat szoktam, és oda tettem fel én is egy ilyen kérdést. A fiam ugyanez, csak még 1,5 éves. Nem írom le, inkább link:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!