Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amarantot ki szokott adni a...

Amarantot ki szokott adni a gyerkőcének?

Figyelt kérdés

Ha igen, hol veszitek? Drága? Szereti a csöppség?

Sok jót olvastam róla...


2011. jún. 2. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Állítólag kitűnő választás, lisztérzékenyeknek is ideális, mert nem tartalmat glutént; csak a pénztárcának nem kedvez - én még ezért nem teszteltem magamon sem.

(Tehát csak abban tudlak megerősíteni, hogy én is sok jót olvastam róla.)

Persze csak egy éves kortól, mint általában szilárdat. Nem írtad hány évesed van, de akkor hozzáteszem: kb. a 12. hónapig ideális, ha csak szopizik, de ha mást (is) adnak neki, akkor is inkább csak pépeset ajánlatos. Ha elmúlt egy éves, ehet sűrűbbet, szilárdabbat is, beleértve a főtt gabonát, kenyeret. Persze jobb, ha ilyen pici gyermek mindenképpen gluténmentesen van táplálva (felnőttek szervezete se toleráljam, legfeljebb nincs látványos tünet a legtöbb embernél), ezért amaránt, barna rizs (azaz hántolatlan rizs), köles ami szóba jöhet ilyenkor (ezek gluténmentesek) és inkább csak főve; kenyérrel én nem kísérleteznék 2 éves kor alatt, "amilyen kenyerek" kaphatóak áltaában, bár ha natura boltban (vagy hasonlóban) nézel körül (borsos áron) vannak igazi teljes kiőrlésűek is, de azt is csak két éves kortól adnám, mivel többnyire tartalmaznak gluténes gabonát azok is (avagy csak olyan van bennük).

Ha idősebbről van szó, sima ügy; de azért a glutén senkinek nem tesz jót, felnőttnek se. (Sajnos én nagyon péksütis vagyok, és ráadásul a hétköznapi verzió még meg is fizethető, csak e két tényező miatt fogyasztom, mégse ajánlanám, tehát pénztárca függvényében inkább gluténmentes termékeket ajánlok, azokból meg nehéz sütni, inkább főve készíthetők el.)

A barna rizs többnyire sokkal inkább megfizethető, és tápláló, jó ízű, tartalmaz b12 vitamint, ami kevés növényben lelhető fel. A hántoltat (fehér rizs) felejtsd el, több a kára, mint a haszna szervezet számára. A köles hasonló árban van, én speciel nem kedvelem, de meg lehet kóstoltatni a gyerekkel, hátha neki "bejön".

2011. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem is tudom mióta, de kb. 9-10 hónapos korától teszek a gyümölcsébe. Gabonaként használom a pattogatott amarantot, 2-3 teáskanállal tettem mindig a gyümölcsmixbe. Főleg, miután tejallergia gyanus lett, a kalcium miatt szinte minden nap kapja. Ha pl. müzlit reggelizik, (most már 1,5 éves) akkor abba is szórok.

Bioboltban veszem, és egy csomag kb. 3-400 ft körül van, sokáig elég. Szerintem nem vészes az ára, nyugodtan próbáld ki ha már elég nagy a babád hozzá. Egyébként a pattogatott amarant még el is ázik, így nem lesz tőle darabos az étel.

2011. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok! Egy éves lesz a törpém. Azért kérdeztem, mert olvastam/tapasztaltam, h sok a vérszegény és vashiánnyal küszködő gyerkőc is. Eddig kapott már kölest (jó, h első válaszoló írta a kenyeret azzal mindig bajban vagyok, mert mi felnőttek sokat veszünk magunknak barnát, de azt meg a kicsiknek nem ajánlja a szakirodalom... fehéret is csak csipeteket kap, ha mi éppen azt eszünk és ő is kér a szendvicsünkből.

Ki vagyok akadva, h alig lehet rendes kenyeret kapni egyszerű boltban. Fehéret meg főleg nem lelek.

Azután múltkor láttam egy helyen vákuumos csomagolásban amarantot és érdekelni kezdett, h hogyan adható babáknak... néztem is guglin, de nem találtam sok ötletet, h mibe tegyem.

Ezek szerint szeretik a kicsik gyümivel!!!? :) A vas felszívódás miatt is fontos nekem, mert tápszeres volt a babám.

A kölessel is azon morfondíroztam, h vajon melyik jobb a kicsiknek a hántolt, vagy hántolatlan?

Az amarantról meg örülök, h írtad, h mennyit adsz és mennyiért veszed! Ki fogom próbálni!

2011. jún. 3. 10:20
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Nos, akkor még valami idekívánkozik, egy tévhitet szeretnék eloszlatni, hogy sokak szerint lehet keverni a gyümölcsöt.

Pedig ez többnyire káros következményekkel jár rögtön a fogyasztás után is és hosszú távon is, és értelmetlen hozzáállás!


Ha a gyümölcsöt nem üres gyomorra fogyasztja valaki,

és/vagy rá (is) eszik más ételt (összemixeli más étellel a gyümit), AZ TÖBB KÁRT OKOZ, MINT HASZNOT, mivel erjedni kezd, és rontja a felszívódását az éppen bevitt gyümölcsnek is ,meg annak is ,amit avval együtt fogyasztottak!


Még a magában fogyasztott gyümölcs is olykor erjedni kezd, olyan esetben porított kurkumából

(POR, tehát NEM pirított! amúgy olcsó!) PORított kurkumából egy kávéskálnyit (6 év alattiaknak fele ennyit), vagy ugyanennyit gyömbérgyökérporból (ez háromszor annyiba szokott kerülni) be kell venni ÉS FOLYADÉK NÉLKÜL, NYÁLLAL JÓL ELKEVERVE lenyelni, akár gyümölcsétkezés előtt, akár utána, de ha utána teszed, akkor mihamarabb!


Mivel kisgyermekeknek esetleg problémás lehet az említett erjedésgátló fűszerek bevitele (pl. nehezen szabályozzák, ha letapad a szájpadlásukra, stb), ezért neki még mindig viszonylag jól működő eljárás, ha miután megette, elrágicsálta NYERSEN a gyümölcsöt, utána reszelj neki almát, és azt keverd össze a kurkuma porral, vagy gyömbérporral (FŰSZERKÉNT MEGKAPOD ÉLELMISZERBOLTOKBAN, TASAKBAN). Pl. oly módon oszthatod be, hogy kitapasztaltad teszem azt, hogy kicsinyed egy almát eszik meg egyszerre, akkor előre kivágsz egy kisebb részt belőle, pl. a negyedét, és MIUTÁN megette a picur a háromnegyedét, csak ekkor reszeled negyed almarészt, mivel addig is kevésbé barnul (ez is eredés a levegőben levő baktériumok által).

DE CSAK OLYKOR SZÜKSÉGES ERJEDÉSGÁTLÓ FŰSZERT ALKALMAZNI, HA MARÓ HATÁST ÉREZ AZ ILLETŐ! Ez akkor is segít, ha valaki elköveti azt a hibát ,hogy keveri a gyümölcsöt másfajta ételekkel, de csak a tünet megszüntetésében segít ilyenkor, akár 5-10 perc múltán is hatásos,

azonban ne csodálkozzon az ember, ha rossz a felszívódása, ha ebből a szempontból (is) gátolja azt, a gyümölcsök más étellel való együtt fogyasztása által!


NEM AJÁNLATOS SEMMILYEN ÉLETKORÚ EMBER, GYERMEK SZÁMÁRA a banán mint gyümölcsétkezés, hacsak nem hasmenéses az illető, mivel a banán székletfogó; de a banán egyébként sem gyümölcs, hibásan szerepel a köztudatban; a banán nemesített, édessé vált zöldség; számos tekintetben

nem gyümölcstulajdonságú, hanem inkább zöldségtulajdonságú - ez is mutatja eredetét.

Nem ajánlom továbbá a túlzottan savas almákat, mert maróak, nehezen emészthetőek, nagyon erjednek magukban fogyasztva IS, bár a zöldalma álatában oké, de a starking és hibridjei már nem! (Megismerni a starkingokat arról, hogy kúposak és függőleges csíkozásúak egyben.)


Egész más kérdés, hogy NÉHA, élvezeti cikként lehet enni KEVÉS gyümölcsöt tartalmazó édességet, pl. meggyes párna (kelt tészta), bár utóbbi meg gabona, és csak mértékkel ajánlom, vagy pl. gyümölcspuding. De ezek a szervezet számára nemigazán értékesek, és ráadásul kissé erjednek is!


! ÖSSZEFOGLALÓ, FONTOS KIEGÉSZÍTÉEKKEL:

A gyümölcsétkezés legyen gyümölcsétkezés (a rosttartalma miatt fontos ,ezért általában számításba jöhet az alma, cseresznye, meggy, barack, ananász, dinnye, esetleg a körte akinek a gyomra bírja, stb.), mindig csak üres gyomorra és magába fogyasszuk

ÉS LEHETŐLEG NE KEVERJÜK MAGUKAT A KÜLÖNFÉLE GYÜMÖLCSFAJTÁKAT EGYMÁSSAL SEM; mivel a nap nagy részében mást fogyasztunk, emiatt is a délelőtt alkalmas a napi ciklus gyümölcsétkezésére (de legalábbis arra ügyeljünk, hogy a nap legelső étkezése gyümölcs legyen, megfelelő, érett, hibátlan és akár 1-2 kg is, gyerekeknek arányosan kevesebb), ráadásul amiatt is a délelőtt alkalmas rá, mert akkor van a napi ciklus legintenzívebb emésztő-öntisztító időszaka, legalábbis a belek tekintetében! A megfelelő gyümölcs pedig -rost tartalma miatt- segíti az emésztést! LEGALÁBB MÁSFÉL-KÉT ÓRÁT VÁRNI KELL A LEGTÖBB GYÜMÖLCS FAJTA ESETÉN, MIRE KIÜRÜL A GYOMORBÓL!

Így felszívódik, és kárt sem okoz se a gyümölcsben, se a későbbi étkezéseknek a gyümölcsétkezés szempontjából

nem okozunk kárt, azaz más ételfajta felszívódását is elősegítjük ezáltal.


Én már 15 éve így étkezem, és emiatt is javult az emésztésem (mellesleg többnyire elmaradnak a savas maró érzések a gyomorban), meg más okok miatt is javult, de az már másik téma lenne. :-)

2011. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
. . . ja, és nem győzöm hangsúlyozni: a gyümölcs CSAK NYERSEN egészséges, ha érett, és nincs benne rothadó rész! Kisebb rothadó rész kivágása után általában hasznos, de lehetőleg kerüljük a rothadtat.
2011. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

. . . és még ez a záró sorom a fenti hosszú beírásomhoz:


lehetőleg az ember a saját kontinensén termetteket fogyassza el , ne máshonnan valót! Ide értendők általában véve is a növények; vannak kivételek, akár kitűnően hasznosuló kivételek is, de logikus ,hogy általában a helyinek a genetikája alkalmazkodik az ember szervezetéhez.


Tehát: gyümölcsök közül az ANANÁSZ: KIVÉTEL, AZ JÓ HATÁSÚ! Azt az európai ember is fogyaszthatja, sőt , a legjobban hasznosulók közé tartozik mind az emésztésre, mind az értékeire nézve (vitamin, nyomelem)!

Hiába jó hatású pl. még a grapefruit is a trópusiak közül még az európaiak számára is, az alig segíti az emésztést, mivel alig van rosttartalma! Azonban külön étkezésben hasznos, ha aznap rostos gyümölcsétkezésünk is volt! Persze mindazokat lehetőleg délelőttre beosztva, külön-külön. (Akinek hol hasmenése van, hol meg székrekedése, annak általában az almafajták a leghasznosabbak, mert mindkettőt szabályozza, persze önmagában, üres gyomorra fogyasztva csak!)


! DÉLELŐTT LEHETŐLEG NE EGYEN SENKI SEMMIT, LEGFELJEBB GYÜMÖLCSÖT ÉS KÜLÖN, ÜRES GYOMORRA VIZET! A gyümölcs amúgy meg nem ajánlatos a nap többi részében, hacsak nem első napi étkezésként.


! VIZET MINDIG ÜRES GYOMORRA IGYUNK, MEG BÁRMI MÁST FOLYADÉKOT IS ! Ha ráiszol a kajára, hígítod, rothad. Tehát épp az érvényes ilyen szempontból a vízfogyasztásra, mint a gyümölcsére.


KERÜLENDŐK az európaiknak: banán, narancs, mandarin, paprika, paradicsom, stb.


A bolti gyümölcslevek inkább élvezeti cikkek, még cukormentesen is, szóval esetleg nyár melegben, ÖNMAGÁBAN, üres gyomorra mehet,

de nem éppen hasznos, inkább csak szomjoltó.


Úgy vettem észre, egyéb táplálkozással kapcsolatos meglátások is érdeklik a kérdezőt, ezért tértem ki egyebekre is, pláne a fenti hozzászóló és a kérdező olyan gondolataira, melyeket saját tapasztalatomból is károsnak vélek, és a természetgyógyászok többsége szerint is károsak. Ezeket korrigálandó vetettem fel alternatívát, dönteni ti döntetek a továbbiakról. ;)


Köszönöm a figyelmet és hasznos kísérletezést kívánok magatokon (mármint a felnőttek) , hogy megtapasztaljátok, a gyereketek mitől hánynak, mitől nem hánynak ,mitől jó a felszívódása nekik és nektek, mitől nem jó, mitől fáj a hasatok, mitől nem, stb! :)

2011. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Tényleg érdekelnek ezek a dolgok! Rengeteg egymást kioltó info van forgalomban. A vas C vitaminnal felszívódás miatt gondoltam, h jó marant plusz gyümölcs kombináció. Sok új dolog van, amit szívesen kipróbálnék és ki is fogok csak jó hatásfokot szeretnék kihozni belőle. Jól jöttek a válaszok!:)
2011. jún. 6. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!