Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kértek (kérdeztek) vagy...

Kértek (kérdeztek) vagy utasítotok (felszólítjátok) a gyereketeket? Pl. : "Felveszed a sapit? " vagy "Gyere, vedd fel a sapit! " (1,5 - 3 éves kor)

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kérdezek, csak mondom mit csinálunk.

Ha kérdezek, akkor egyből nemmel felel, mindegy is mit kérdezek. :)

2011. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én vagy szépen kérem, hogy "gyere, vegyük fel a sapit, jó?", de ha húzgálja magát, vagy nem jön, akkor kijelentem, hogy "gyere, felvesszük a sapikát."
2011. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés akkor helyes, ha eldöntheti, hogy felveszi-e a sapit. Mondjuk ha rábízod, mert már végülis süt a nap. Akkor kérdezz, és fogadd el a választ!

Ha nincs a gyereknek döntési joga mert december van és zimankó, akkor mi a kérdés? Fel kell venni a sapit nyilván, tehát nincs választása. Akkor értelemszerűen a gyere ide, felvesszük a sapit! a helyes.

2011. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én nem utasítok,én kérek,mindent.ha ellenállásba ütközök,mert nem akar,sapit venni,megpróbálom meggyőzni.Nagyon ritkán utasítok,de akkor annak nyomos oka van,és a hangsúlyból már ő is érzi,hogy csinálni kell amit mondtam.
2011. jún. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legkisebb két és fél éves, ilyen is, olyan is előfordul, mikor milyen a szituáció:) Ha jó kedve van, akkor a kérésre is elsőnek jön, nem könyörögtet magának. Ha éppen dacos kedvében van, akkor muszáj erélyesebben rászólnom, a kéréssel nem sokra megyek.
2011. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyanaz,mint első, ha kérdezek, egyből rávágja a nemet.

Vagyis, ha azt kérdezem: felveszed a sapit, akkor tuti nemet mond rá. De ha gyere, vegyük fel a sapit, akkor felveszi.

Muszáj vagyok többes számban beszélni, így elkerülöm a sok nemet.

Gyere, ebédelünk, iszunk, játszótérre megyünk, stb

2011. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is mindenre nemet mond, ezért így teszem fel a kérdést: Melyik sapit veszed fel, a virágosat, vagy amit Mamától kaptál? Tutira választ egyet :)
2011. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kb. mint a második válaszoló! Tehát próbálom kérve, hogy ne a parancsolást tanulja a gyerek, mert ugye akkor én sem kérem tőle jogosan, hogy mondja valamire, hogy kérem szépen. De ha ellenkezik, akkor vagy feladom rá vagy erélyesebben és kijelentő módban mondom. 3 éves kislány anyukája.
2011. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!