Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy megegye...

Mit csináljak, hogy megegye másfél éves kisfiam a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

Nagyon szeret enni, de azt vettem észre, hogy a kicsit "trutyis" ételeket pl őszibarack, paradicsom stb meg se akarja kóstolni. Régebben még evett legalább naponta egyszer almát, most viszont már azt is elhagyta, csak rázza a fejét ha megkínálom.

Itt a gyümölcsszezon, ő pedig nem kéri! :'(

A főzelékeket nagyon szereti és a kovászos uborkát.

Mit csináljak? Hogy trükközzek?


2011. júl. 25. 21:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja azt nem írtam, hogy kb 3 napja, mikor paradicsomot akartam vele kóstoltatni, ugyanúgy csak rázta a fejét, majd én megettem előtte három-négy darabot, mindig kértem, hogy ő hozza nekem. Majd a harmadik után már ő akarta enni és megevett ő is vagy három paradicsomot. Nagyon megörültem, hogy na, lehet megtört a jég, de másnap a reggelinél már ugyanúgy rázta a fejét a paradicsomos katonára, csak a sima sajtosat ette meg. :(
2011. júl. 25. 21:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen gyümölcsöt leturmixolsz, vagy összetöröd villával, vagy lereszelsz (almát), és bele a palacsintába.


De adhatod joghurtban (natúr+ kis cukor), vagy túrókrémben.


Jó étvágyat!

2011. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Múltkor sárgabarackos joghurt tortát csináltam. Meg se kóstolta.

De a túrót kipróbálom, hátha az bejön.

Köszi!

Még írjatok ha van ötlet, el vagyok keseredve.

2011. júl. 25. 21:50
 4/7 anonim ***** válasza:

örülj, hogy ált. a főzeléket eszi.

Nagybátyámat etette a mamája. Nem tudott beszélni, intett a kezével, hogy stop.

a partedlijével letörölte a nyelvét is, annyira nem ment a sárgarépa főzelék.

2011. júl. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
turmixold le vagy vágd nagyon apróra és keverd joghurtba.én olyan joghurtot veszek,amiben nagy gyümi darabok vannak,szerencsére úgy megeszi.sárgadinnyét próbáltad?az nem trutyis.adhatsz megpucolt csíkot a kezébe,hátha elrágcsálja.
2011. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom se eszi a gyümölcsöket. Egyéves koráig még megette. Most lassan 3 éves, csak az almát eszi a bölcsiben, télen itthon is, esetleg a mandarint. De tavaly is, idén is, amióta bejött a gyümölcsszezon, semmmilyet nem hajlandó megenni. Nem működik túróban joghurtban palacsintában sem , mert azonnal kiszúrja és otthagyja. Csak a natúr joghurtot eszi. Múltkor epret csempésztem a túrós palacsintába. Legközelebb csak akkor ette meg a felkínált túróspalacsintát, amikor kitekertem és megmutattam, hogy nincs benne más.

Viszont szereti a paprikát, pritamint csak úgy egészben harapdálva, a kígyóubit. Nálunk ez a vitaminforrás. Próbáld ki a savanyúságokat: az enyém szereti a csalamádét, savanyúkáposztát, friss káposztasalátát. Ha ezeket megeszi, akor azért rendben van. Én már nem görcsölök ezen, reménykedem, hogy egyszercsak megszereti őket.

UI: Még a gyümölcsös pitéket sem eszi meg.

2011. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért reménykedek, hogy meg fogja szeretni a gyümölcsöket is..

Egyelőre a sárgadinnyét sem eszi :(

Viszont eperszezonban az epret imádta, úgyhogy talán annyir nem vészes a helyzet. Remélem.

2011. júl. 28. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!