Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Középsős gyermeketeket beíratn...

Középsős gyermeketeket beíratnátok ovis angolra?

Figyelt kérdés
Nálunk is lenne rá lehetőség, de a fiam nem akarja. Én meg nem is erőltetem, szerintem ráér majd iskolás korban. Úgy vagyok vele,először tanuljon meg rendesen magyarul.
2011. okt. 6. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Engem járattak angolra oviban. Akár hiszed, akár nem, az olyan alap szavakat, mint az alma, baba, apa, anya, stb. ott tanultam meg, játékosan, és a suliban erről már levolt a gond. Azt is hozzátenném, hogy amit ott tanítottak, az egy életre belémvésődött, amit az iskolában, az már nem.

Ilyen idős korban szivacsként működik az ember agya, pláne, ha fogékony rá.

Ha nem szeretné, akkor ne erőltesd, mert nem hiányzik az, hogy egy 4-5 éves stresszeljen már az oviban. Ráér majd erre később is az életben.

23/L

2011. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ha tehetném egynyelvű angol oviba íratnám. Ahogy az előttem szóló mondta, ilyenkor még szivacsként működik az agyuk. Nem lesz gond az anyanyelvi fejlődésével, a kis agyuk tökéletesen el tudja különíteni az egyes nyelvek szavait. Több ismerősöm is van akik "vegyes"házasságból vannak és tökéletesen beszélik mindkét szülő anyanyelvét. De olyan barátom is van aki pici korában (10 éves koráig) élt Amerikában. Anyanyelvi szinten beszél angolul és magyarul is.Szerintem egy gyermeknek csak előnyére válhat ha minél korábban elkezd egy másik nyelvet is elsajátítani.
2011. okt. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kétnyelvű gyerekek szülei nem ovis korban kezdik a gyereküknek a második nyelvet elsajátítani.

Ovis korban ezt már késő. Kb 9 hónapos korig lehet ilyen formán. Tudományos tény.

Egyébként maga a megnevezés is más a kétnyelvű vagy többnyelvű családban élő ember ELSAJÁTÍTJA a második nyelvet, egy ovis már tanul idegen nyelvet.

Ráadásul erős túlzás ez az általánosítás, mert rengeteg embert tudnék említeni, akik a saját anyanyelvüket nem beszélik elfogadható szinten, nemhogy két nyelvet. Például Győzike (hogy a legismertebb ilyet mondjam), se magyarul, se cigányul nem beszél alapszinten sem. Nem garancia még a kétnyelvű szülő és neveltetés sem, hogy elsajátítja a nyelveket.


Ovis angolnak abban az egy esetben van értelme, ha anyanyelvi tanártól a kiejtést el tudja sajátítani. De nagyon fontos, anyanyelvi legyen, aki egyébként gyönyörűen beszéli a saját anyanyelvét illetve pedagógus is legyen egyben. Nagyon nehezen találsz ilyen embert.

De ha ez nincs meg, akkor egyébként nincs jelentősége az egésznek. Mert egyedül a kiejtésben szerezhet némi előnyt. Azt is csak 5 éves koráig tudja az anyanyelvi beszélőkhöz hasonlóan elsajátítani. Egyébként élete során bármikor áll neki nyelvet tanulni, ugyanoda jut, mint az, aki ovis korában neki állt.


Nekem volt az egyetemen olyan csoporttársam, aki 8 éves koráig élt az Egyesült Államokban, az égvilágon semmi előnye nem volt. Mert kb ennyi volt, emlékezett pár szóra, dalocskára. Viszont azt mondta, ha valaki amerikai angollal szól hozzá, olyan, mintha simogatnák a fülét és tökéletesen ért minden szót, a briteket egyáltalán nem érti. Szóval ennyi.

2011. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű. Ahogy te is gondolod: ha nem akarja, ne írasd be. Ráér később is megtanulni idegen nyelveket. Inkább hintázzon, homokozzon, kirakózzon, játszon kisvonattal, dínókkal vagy társasjátékozzon helyette.
2011. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!