Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 6 éves és nem akar...

Niki981 kérdése:

Kislányom 6 éves és nem akar enni, és gyakran hisztizik mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

A nem evés visszatérő probléma nála.Voltunk uh-on, vérvételen,orvosnál és azt mondták mindsen 100%-os nála,probléma nincs.Ha nincs itthon kifli akkor inkább nem eszik, mert ő vajaskiflit kíván,bármivel kinálom mindenre azt mondja hogy nem szereti.(pedig mindent szeret).A kedvenc ételeit főzeti és amikor készen van akkor már azt mondja hogy utálja és szinte semmit sem nem eszik.Az oviba mindent megeszik.Mitől lehet ez???

Ha hisztizik úgy bepörög,hogy nem tudja magát leállítani.

Nem szokott kapni,csak a kezére szoktunk csapni,ha rosszat csinál.Van még 3 testvére,egy nagyobb és két picibaba,rengeteg program,kikapcsolódás van a napi programban,mert apa itthon van és sok dolgot kitalálunk,hogy mindannyiukkal ugyanannyit foglalkozzunk.

Most ballagot és olyan dolgokat kapott amiket csak megkívánt és nagy buli volt sok vendéggel,mégis hisztizett,hogy ő nem eszik egész nap.Teljesen tanácstalan vagyok,a 4 ghyerek közül mindig ő volt a legcsendesebb és legnyugottabb,mot ő a leghisztisebb,pedig a család 90% ő érte van oda a többi közül,lehet,hogy tul sok körülugrálást kap?Már tényleg nem tudom mit csináljak..Valakinek vmi ötlete??????????????????


2011. jún. 10. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elkapattátok. Tényleg hiszti, amit csinál, tudja, hogy ezzel manipulálhat titeket.


Ha nem eszik, mert neki kifli kell, akkor nem eszik. Majd eszik délben. Nem az a megoldás, hogy akkor ti rohantok kiflit venni. Ha mindent elér hisztivel, persze, hogy ki fogja használni. Hisztizzen, de ne vegyetek róla tudomást. Mivel vizsgálatokra rohangáltatok vele emiatt, nyilván érzi, hogy az evés egy olyan dolog, ami fontos. Neki ez elég ahhoz, hogy manipuláljon titeket vele.


Ne hagyjátok magatokat. Egye meg, amit elé tesztek, ha nem kéri, akkor nem eszik. Éhen halni nem fog, nyugi. Legfeljebb kihagy 2-3 étkezést, de a 4.-nél úgy fog enni, mint a kisangyal.

2011. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg is válaszoltad kicsit a kérdésedet: túlságosan körülötte forog a világ.. Rájött, hogy azzal, ha nem eszik, zsarolhat. Így aztán él is a tudományával. Hidd el, egy gyerek, akinek van mit ennie, nem fog éhen halni. Ha legközelebb azzal jön, hogy nem eszik ezért vagy azért, hagyd rá, engedd el a füled mellett! Biztosan meg fog lepődni.. aztán meg lassan rájön, hogy megszűnt az előnye. mióta csinálja ezt? Nem függ össze a picik születésével? Talán így fejezi ki a féltékenységét...

Az, hogy az oviban mindent megeszik, épp azt bizonyítja, hogy az egész neked szól...

2011. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szigorúbb lennék vele.Ha mindent szeret,akkor tennék naponta 3x egy keveset a tányérjára,annyit amennyit biztosan meg tud enni,és addig amíg meg nem ette,nem engedném el az asztaltól.

Az én 6 éve fiamnak is így "jött vissza"az étvágya.Ma már gond nélkül eszik.

Hisztiért,pedig az enyémek ki szoktak kapni.Nem ütöm őket agyba főbe,de a posijukra bizony rácsapok,pláne ilyen korban.

Egyszerűen téged akar sakkban tartani,és szerintem a sok körül ugrálástól már nem érzi jól magát.Körülhatárolt szabályokra és nagyobb fegyelemre van szüksége,de persze mindezt úgy hogy közben érezze,hogy nagyon szereted,de az ő érdekében ezentúl másképp lesz.Dióhéjban ennyi.

3 gyerekes anyuka és óvónéni

2011. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért is nem eszik, mert rájött, h így kitüntetett figyelmet kap. Vele foglalkoztok a kajálása miatt, és ő ezt élvezi.

Zsarolni próbál a nemevéssel. Hagyd rá. Ha nincs otthon vajas kifli, akkor vagy kajol mást, vagy kövi étkezésig semmit. Éhes lesz.. és, így járt, majd legközelebb eszik, amikor hívva van.

Ha ti mindig rohangáltok, h neki vegyetek kiflit, v zsömit, v akármit, naná, h tovább csinálja. Ne engedjetek a zsarolásának, ha hisztizik, hisztizik. Előbb-utóbb megnyugszik.

2011. jún. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönök minden választ.Én nagyon szigorú vagyok vele szemben,mert a család többi tagja kényezteti.Csak az bosszant,hogy tudom mi a kedvence,mit szeret a kedvébe járva megcsinálom és azt mondja utálom,nem szeretem,nem szoktam ilyet enni.

Egy éve kezte el csinálni ezt a hisztis, nem evős dolgot,amióta az ovi csoportjukba 17 fő 2,5 éves kisgyereket felvettek,mert itt nálunk vegyes csoportok vannak,de hála Istennek leballagtunk.Arra gondoltam,hogy beszükült a gyomra,mert egy fél kifli és egy fél joghurt a kajájuk 4-5órahosszára.Lehet ilyen,hogy ha jó étvágya volt az ilyen kismennyiségű kajától beszűkül a gyomra??lehet ez az oka a nem evésének?a kistesó az egyik 2 éve a másik pedig most érkezett,de nem féltékeny tipusú kiscsaj.

2011. jún. 12. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!