Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a 2 éves kislányom...

Mit tegyek a 2 éves kislányom nagyon hisztizik kb 1-2órát folyamatosan, és semmi nem segít, pedig próbálom nyugtatni. Ti hogy oldtátok meg?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha hisztizik, akkor ne próbáld megnyugtatni.Szólj rá, hogy hagyja abba, vagy ne foglalkozz vele, akkor észreveszi, hogy nem ér el semmit a hisztivel, és magától abbahagyja.

Mondjuk minket anyu az első hisztinél, mikor nem akartuk abbahagyni elvert, többet nem hisztiztünk, de ezt nem ajánlhatom, mert ma már nem gáz ha valaki megveri a gyereket...

2010. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bizonyos szinten én is így gondolkodtam, ahogy az első válaszoló mondja, ne vedd tudomásul. De ugyanakkor azt mondják a dokumentumfilmek, könyvek, hogy a hiszti ilyen idős korral jár, és nem a kislányod tehet róla, hanem egyszerűen ez a viselkedés benne van a gyerekekben, és tudatosan nem is tudnak tenni ellene, mintha ösztönből csinálnák. Két dolgot tehetsz: 1. vársz, hogy kinője ezt a korszakot, 2. elviselhetőbbé teszed magad számára azzal, hogy megpróbálsz nem tudomást venni róla (ki tudja, lehet hogy be is jön az, amit az első válaszoló is megírt, és látva a kislány, hogy nincs haszna a toporzékolásnak, leszokik róla hamarabb).
2010. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Tudom nagyon nehéz az ilyen helyzetet kezelni próbáld meg elterelni valami mással a figyelmét v mond el neki hogy nem szép dolog de tudom nem nagy eredményel jár lehet ez genetika is pl ha valameikőtök akaratosabb akkor ne csodálkozz talán kinövi!Sok türelmet kívánok
2010. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális dolgo és kell legyen hiszti és dackorszak. Most tudatosul benne, hogy létezik saját akarta és ő szeretné azt csinálni, amit éppen akar, nem azt amit anya mond. Próbálgatja, hogy a határ. Viszont vigyázni kell, mert ha nem tartod kordában, akkor a fejedre nő, azért tudnia kell, hogy Te vagy a főnök. Szerintem a gyerekeknek szükségük van ilyen esetekben arra, hogy megmagyarázzuk nekik, mit miért nem szabad, vagy kell befejezni stb. Viszont azt is a tudtukra kell, hogy hozni, hogy mi nem az ellenségeik vagyunk, hanem igenis segíteni akarunk és megértjük őket. Amikor a kislányom behisztizi magát leguggolok elé, kérem nézzen rám és ne kiabáljon, majd elmagyarázom neki, hogy mit tett és mi lett volna a helyes viselkedés. Azt is mondom neki, hogy tudom nagyon mérges, és tudom mást szeretne csinálni de xy miatt nem lehet és ezt meg ezt kell tenni. Majd felállok és annyit mondok, hogy majd ha megnyugodtál akkor megbeszéljük mégegyszer, amíg kiabálsz és csapkodsz, addig nem beszélgetünk. Majd vagy otthagyom egy kicsit a szőnyegen, vagy leülök tőle nem messze és várok, ha más helyen vagyunk akkor az ölemben ül, nekem háttal és fogom, csendben, várok, míg lenyugszik. Ez nálunk bejön, bár van mikor nem, de olyankor meg egész egyszerűen én is elkezdek hisztizni úgy ahogy ő, hirtelen a számhoz kapom a kezem, lebiggyesztem a szám, legugollok és lehajolok és sírok. Akkor ő abbahagyja és jön oda, hogy anya ne sírj. Mire én, jó de akkor te se. És ez is megoldva, már mosolyog és bújik, el is felejtette mi volt a hiszti tárgya.

Valahol olvastam, hogy nem szabad elfolytani bennük az akaratosságot, vagyis meg kell tanulnia saját magának az érzelmeit kezelni és kimutatni. Vagyis tudnia kell, hogy lehet mérges, de mi olyankor a helyes viselkedés, ellenkezhet, de nem ér célt és hasonlók. Én világosan közlöm a lányommal, hogy nyugodtan kiabálhat és ordítozhat, toporzékolhat, anya úgy sem fog engedni és nem váltzotatok a véleményemen, így is úgy is menni fog aludni, ebédelni stb.

Bevallom egyszer ráfröcsköltem a vizet az arcába, mert már 1 órája üvöltött, nem értett meg és tehetetlen voltam, de abbahagyta. Ez csak egyszer fordult elő, azóta sem, az én is hisztizek dolog, nagyon bevált.

2010. márc. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hideg víz segített... mostanában pedig egyszerűen becsukom a szobájába és ha abbahagyta, kijöhet. Nagyszerűen működik.
2010. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy 2 éves kislányt nem lehet arra kérni,hogy fejezze be amit épp csinál....... Vezesd át valami másba,fedeztess fel vele valamit,beszéld meg vele. Sok sikert és türelmet! Egy 2,5 éves kislány anyukája.
2010. márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is szoktam hozzá beszélni próbálom terelni a figyelmét,csináltam már úgy is hogy nem foglalkoztam vele vagy egyedül hagytam a szobában, de nem nagyon akar meg nyugodni vagy csak nagyon ritkán, a hideg vízzel nem próbálkoztam de nem vinne rá a lelkem,csak azt kiabálja anya néz a szembe és figyelj rám :)
2010. márc. 27. 00:31
 8/8 anonim ***** válasza:
én bevezettem a nem foglalkozom vele dolgot. otthagyom, ahol a hisztit éppen csinálja és kész. eljövök abból a helyiségből, és egyszercsak rájön, hogy senki nem foglalkozik vele, aztán utánam jön, mert utál egyedül lenni. Ma is elkezdte, én meg bejöttem a szobába, bekapcsoltam a kedvenc meséjét, egyből csend lett nála:-)
2010. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!