Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a "gyerek szülő tükörképe"?

Figyelt kérdés

Egy szakmabeli ismerősöm mondogatja mindig ezt, meg hogy azért nyugodt a fiam, mert mi is azok vagyunk a párommal, és azok a gyerekek, akik rosszak, elevenebbek, hisztisebbek, valami miatt ilyenek, valami külső hatás, vagy a szülő temperamentuma miatt.

Én ezt nem így gondolom, szerintem minden gyerek egy személyiséggel születik, bár az tény, hogy nagyban formálja őt a környezet, de törvényszerű, hogy "nagyszájú, temperamentumos" szülőknek (nem rosszindulatból írom, hanem csak a megértés miatt, hogy ilyenek) eleven gyerekük legyen, és a csendesebbeknek (mint én vagyok pl) pedig nyugodt gyerek adatik meg? Én úgy gondolom, hogy még nekem is lehet bűnrossz második gyerkőcöm, nem? Szerintem ez nem csak nevelés kérdése. Viszont a tapasztalataim szülő-gyerek temperamentumra ezt igazolják. És más szakmabelitől is hallottam már hasonlót. Ti mit gondoltok erről?

Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi, és nem rosszindulatból tettem fel a kérdést. (mielőtt még bárki is magára venné....)


2011. jún. 10. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem öröklődik a temperamentum.

A baba kap egy kis újat, egy picit apából, anyából, esetleg nagyszülőkből.

Fiam pl ugyan olyan "macsósan" rándítja az egyik szemöldökét mint apucija, pedig még csak 8 hónapos, nem szándékos...még:)

Egyik ismerősöm kisfiam kb este 6tól reggel 6ig alszik,plusz még nap közben alszik vagy 4 órát, 6 hónapos.Anyukája már-már aggódott, amikor felvilágosítottam, hogy ő is, meg férje is ilyen.Ha lehet pihennek, alszanak:)

Szóval ebben az öröklés dologban van valami:)

2011. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van benne valami. Az én kisfiam soha nem láthatta az apukáját, mégis sok mindenben teljesen olyan, mint Ő volt..
2011. jún. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
van benne genetika is,csak kérdés kinek a jellemét örökölte,és van benne saját hajlam is.Mi a párommal mindketten nyugodtak,csendesek vagyunk,fiam kicsinek is ilyen volt,de mostanában kinyílt a csipája.kis eleven lett,állandóan csacsog,be nem áll a szája,benne van minden veszélyes helyzetben,de vigyázz is magára,szóval hasonlít ránk,de általánosságban olyan mint egy egészségesen fejlődő érdeklődő,mindent kipróbáló gyerek.
2011. jún. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom mi lehet az összefüggés, de nálunk én pl. eléggé robbanékony, türelmetlen, hirtelenharagú vagyok, a párom sem egy nyugodt lélek, de a nagyobbik gyerekünk olyan nyugis, higgadt teremtmény, hogy hihetetlen.
2011. jún. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi elég izgágák vagyunk, főleg én, ráadásul a férjem rámszól néha, hogy beszéd közben ne kiabáljak, vagy ne röhögjek ordítva. A kisfiam nem tud normálisan közlekedni, csak rohan, közben társítja hozzá az elmaradhatatlan indiánüvöltést. Olyan hangosan kacag, hogy zeng az egész ház. A múltkor néhányszor nagymamánál volt napközben, megkérdezték tőlem a szomszédok, hogy elment bölcsibe?, ugyanis nem hallják a lábai dobogását.

Én olyan rossz voltam kislányként, hogy anyukám mindig azzal ijesztgetett, hogy majd visszaad nekem mindent a Jóisten egy rosszcsont gyerek képében. És tényleg, pont olyan lett, amilyen én voltam gyereknek.

2011. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy mondanám, hogy a gyerekek nagyon jól leutánozzák a szülőket. Én pl. nagyon mosolygós, vidám vagyok, a fiam is az. Viszont hamar felkapom a vizet, és ilyenkor gyakran van, hogy ami a kezem ügyébe kerül, az repül. Na ezt a rossz szokásomat a fiam dettó ugyan így csinálja. De sokminden másban is látom, hogy pont úgy csinál, ahogy én szoktam, néha csak ilyenkor tűnik fel, hogy jéé, ezt én tényleg így szoktam, vagy jéé, ezt én ilyen gyakran mondom.
2011. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Akkor valóban olyan lesz a gyerkőc, amit lát otthon, már ha csak utánozni akarja is... :o)
2011. jún. 13. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!