Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vagány, határozott szülő...

Vagány, határozott szülő vagány gyerek, visszahúzódó szülő félős gyerek? Mitől függ milyenné válik?

Figyelt kérdés
Sok sok kisgyerekes szülő ismerősöm-barátnőm van.Van akinek talpraesett,határozott,barátkozós anyuja van,mégis a gyereket hatlovas hintóval se lehet elvonszolni az anyja mellől.Illetve a másik dolog,hogy mitől lesz égedelem rossz teljesen normális, kiegyensúlyozott,harmonikus kapcsolatban élő szülők gyereke (aki még következetesen is neveli a kölköt)? És más láthatólag nem egészen 100%-as szülőknek meg áldott jó a gyerek?
2010. máj. 2. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon "vagány" vagyok, hogy a te szavaiddal éljek, és hálaisten mind a 3 gyerekem ilyen lett, két nagyobbik 13 éves, fiú-lány ikrek, nagyon sok haverjuk, barátjuk van, és nem visszahúzodók, a kicsi 3 éves, de ő is jól megérteti magát a korosztályával, ha kimegyünk a játszótérre ott is minden új és régi gyerekkel eljátszik.:)
2010. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

ÉN pedig a visszahúzódó! Mindig is utáltam játszótérre járni trécselni én ilyen vagyok ennek is megvannak az okai, de a gyermekeim szöges ellentéteim hála égnek barátkoznak, beszélgetnek könnyen alkalmazkodnak.

Azt hogy harmónikus és kiegyensúlyozott egy kapcsolat az lehet látszat soha nem tudni mi folyik a négy fal között.

Azt hogy valaki nem 100-as az is relatív.

2010. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen végülis nem tudni. De egyszerüen teljesen ellentétes lenne a hosszú évek alatt megismert személyiségükkel az hogy mondjuk 4 fal között durván bánnának a gyerekkel és mégis sokszor rosszalkodnak a gyerekeik.
2010. máj. 2. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Én határozott vagyok, de szerencsére egy igazi kis félénk, jólelkű, bújós gyerekem van. Soha nem bánt senkit, mindent megoszt más gyerekekkel. Imádom, hogy ilyen.


Egyébként ez nem nevelés kérdése, hanem veleszületett temperamentum :)

2010. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Előző vagyok. Nem válasz konkrétan a kérdésedre, de szerintem az a legrosszabb, amikor valaki nem tudja ezt a bizonyos alap temperamentumot elfogadni a saját gyerekében.

Annyiszor láttam már tündéri kis barátkozós gyereket a játszótéren, aki pl odajött hozzánk, elkérte a játékainkat és azzal játszott volna mellettünk, erre odajön anyuka, ráförmed, hogy az nem a tiéd, ne piszkáld a többi gyereket, ülj le és játsz egyedül a sajátoddal.

Ennek ellenkezőjét pedig még talán jobban is utálom, amikor egy félénk gyereket állandóan toszogat egy anyuka, na ne legyél már ilyen béna, menj oda és vedd el a másik lapátját, ne legyél állandóan a sarkamban stb.

Miért nem lehet szeretni a gyereket olyannak amilyen?!

2010. máj. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veled amúgy ebben az alaptermészet dologbhan. Egyik barátnőm noszogatja mindig a tök félős kislányát, pedig már észrevehette volna,hogy annál később lép el a gyerek mellőle, minél inkább nógatja.

Viszont ő meg azt mondja hogy higgyem el, nagyon nehéz folyton azt hallgatni másoktól,hogy jaj hát mi baja ennek a gyereknek hogy ennyire félős-visszahúzódó-nyuszi stb...

Nekem szerencsére barátkozós, nyugis, nem balhézós fiam van, de ő meg az a fajta akitől mindig el tudnak venni mindent, és az a fajta akit vernek az oviban (pontosabban erre nincs mód mert ő a kimenekülést a helyzetből választja).

2010. máj. 3. 08:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos minden "típusú" gyerekkel van gond.

Nekem is nehéz néha, hogy több idő kell, hogy feloldódjon, illetve ha egy-egy vadabb gyerkőc kerül a közelünkbe, akkor neki tud keseredni, de másnak meg arra panaszkodik, hogy nem tudja a verekedő törpéjét kezelni vagy nagyon sokat hallom, hogy a hisztis, nagyon akaratos gyerekekkel szenvednek. Szerintem mindenkinek van egy olyan dolog, amiért piszkálja a környezete.

Én eleinte próbáltam meggyőzni a picúrom, hogy nyugodtan legyen bátrabb, határozottab, de csak azt értem el vele, hogy még jobban visszahúzódott és bennem is megrendült a bizalma, úgyhogy ezt hamar rövidre zártam.

Van, aki meg azt meséli, hogy minél jobban próbálja elmagyarázni a gyereknek, hogy nem csak ő van a világon, ne vegye el mások játékát sikítva, annál jobban a környezetében lévő gyerekeken vezeti le a feszültségét a gyerek. Ezt is nehéz lehet kezelni.

2010. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!