Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem találtam bölcsödét a...

Nem találtam bölcsödét a kisfiamnak, mindenhol telt ház van. Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tudok tenni, soproni vagyok, és egyszerüen sehol nem találtam bölcsödét a kisfiamnak. Mindenhol teltház van. Ez felháborító. Ilyenkor mit lehet csinálni? Haggyam ott a munkahejet? Tudom hogy elöbb kellet volna jeleznem a bölcsödének kb 1 évvel , hogy majd be szeretném iratni, de sajnos ez elmaradt. Bejelentett munkahejünk van, és mégis elutasítanak. Kérem aki tud segítsen. Köszönöm
2007. jún. 29. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszel igazolást, hogy elindítottad a munkahelyre való visszatérést kötelesek bevenni a bölcsibe. Persze ez attól is függ, hogy mennyivel vannak többen, mint az előírt létszám. Tehetsz panaszt a Polgármesteri Hivatalban is, ilyen esetben kötelességük utána járni a dolgoknak. Ne hagyd magad lerázni.
2007. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Mi ebben a felháborító? Én nem is nyitnék bölcsődéket.Aki nem akar a gyerekével foglalkozni, az ne szüljön. Egyébként neked nem ártana otthon maradni, mert legalább a helyesírást is megtanulnád. Nem akarlak elkesereíteni, de óvodába sem kötelező egy gyereket 5 éves kor alatt felvenni. Időben szóltam!
2007. nov. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2008. ápr. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na hát elolvastam ezt a legutóbbi linket.

Dobrev Klárának nagyon könnyű. Én is szeretnék ő lenni. Az én gyerekemnek se lenne semmi gondja.

Meg még azt mondja hogy a magyar gyerekeknek csupán 8%-a jár bölcsibe. Hát akkor miért van minden bölcsödében telítettség, meg előtte két évvel be kell íratni, meg a bölcsödék a felvehető gyereklétszám duplájával dolgoznak.

Ez nem normális, illetve mint írtam neki könnyű.

Szép ígéret, hogy majd 2012-re lesz több bölcsi. Hiszem ha látom. Még semmi készülődést nem lehet észrevenni.

Meg hát ha ilyen kevés gyerek jár bölcsibe, szerinte, akkor ez az anyuka miért nem tudja a picit bölcsibe adni, meg sokan mások?

Nagyon felháborító ez a cikk.

Persze értem a másik oldalát is, hogy más helyeken nem kapnak az anyukák ennyi ideig támogatást, mint Magyarországon, csak hát hol vagyunk mi az általa említett országokhoz képest. A béka feneke alatt, sem. Meg egyszer írta vki, hogy igaz hogy nem kap az anyuka annyi pénzt, de az apa keres annyit, hogy eltartsa őket arra a néhány hónapra.

Meg hogy részmunkaidős állások? Tisztára úgy jön ki mintha az otthon lévő anyukák nem akarnának elmenni dolgozni. Pedig nem így van. Persze itt is van kivétel, mint mindenbe.

Először munkahelyeket kéne teremteni, sok sok részmunkaidőset, és ha ez működik 5-6 éven át minimum, akkor elvenni a gyest meg a többit. Ja és előbb munkahelyteremtés, bölcsi építés és alkalmazottak felvétele oda és úgy 5-6 jól működő év és utána az elvétel.

Csak hát ez fordított sorrendben fog működni. Mert nem nézik semminek odafönt az adófizető kisembert. Nekik könnyű.

Hú de mérges lettem!

Elnézést a kirohanásomért!



A kérdezőnek:

Szerintem se hagyd magad. Vhogy mindenképpen járj utána és érd el, hogy találjanak vmi megoldást.

Sok anyuka van akinek a gyereke bölcsibe, oviba jár, pedig ő nem is dolgozik, vagy nem is tanul.

Persze van ahova kérnek munkáltatóit, de van ahova nem.

Sokan beadják akkor is ha megszületik a második, mert így könnyebb nekik. Csak az a baj, hogy ezzel azok dolgát nehezítik meg akik szeretnének visszamenni dolgozni, de ilyen dolog miatt nem tudnak. Másra meg nem tudják bízni.

2008. okt. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A második hozzászóló kicsit durván mondja a dolgokat.

Azért mert vki szeretne visszamenni dolgozni, vagy mert muszáj neki, és be szeretné adni a kicsit bölcsibe, azért még jó anya és imádja a gyerekét.

Nem mindenki tudja megtenni, hogy otthon maradjon a kicsivel 5 éves koráig.

Én értem, hogy mit mond a második hozzászóló, de a mai világ már nem erről szól sajnos, legalább is nagyon sok embernek már nem, amiről nem ők tehetnek.

2008. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!