Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves volt a gyereked,...

Hány éves volt a gyereked, amikor egyedül merted hagyni a lakásban?

Figyelt kérdés
Mondjuk amíg kivitted a szemetet, vagy lezuhanyoztál (5-10 perc)? Nem járókában, vagy kiságyban, hanem úgy, hogy szabadon jött-ment. És tudtad, hogy nem nyitja ki az ablakot, és nem ugrik ki rajta, nem vesz elő kést a fiókból, és nem vágja el magát, nem nyúl a forró kályhához, stb.
2011. jún. 13. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Kb. másfél évesen, de úgy, hogy az ajtót rázártam a gyerekszobában. Kertesházban lakunk, az ablakon kiesés, kimászás nálunk nem jött szóba.

Adtam neki valami játékot, és mondtam, hogy mindjárt jövök.

Aztán rohantam vissza, nehogy baja essen.


Utólag azt mondom, hogy ezt sokkal jobban meg kell szokni az anyáknak, mint a gyereknek. :)

A mai napig mindig körbenézek, mielőtt otthagyom egyedül bárhol, bármelyik helyiségben, hogy nincs-e véletlen olyan a keze ügyében, ami veszélyes lenne.


A konnektorokban vakdugó és társai meg alapvetőek, tehát éjjel-nappal minden nem használt konnektorban benne vannak.

2011. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3 éves, de 2-3 percenként ránéztem. Zuhanyozásnál nyitva hagytam az ajtót és úgy szemmel tartottam, meg szóval :)
2011. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10 hósan. már járt. tényleg az anyának kell jobban megszoknia. nem volt semmi zűr, már bátrabb vagyok, mosogatásnyi idő is belefér (ebédfőzés még nem)
2011. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jaj, hát ez az. Arra gondoltam, amikor már nem kell attól se tartani, hogy pl kiveszi a vakdugót, és nem kell kerítés és hasonló óvintézkedések. Biztos még messze van, most még csak 14 hónapos a fiam. Én kb 5-6 éves korra tippelek.
2011. jún. 13. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
1,5 éves, annyi időre, míg leviszem a szemetet egyedül lehet hagyni, ha éppen játszik (1 perc). a közértbe még nem merek elszaladni, pedig az is csak 20 méter (max 2 perc).
2011. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mármint most ha én zuhanyzok, az egyedül hagyásnak számít? Én azt hittem, arról van szó, hogy ténylegesen kimegyek a lakásból. Zuhanyozni simán elmegyek, akkor is ha ébren van, de előtte persze gondosan becsukom az ablakokat (8.-on lakunk). Mondjuk amúgy is tudja, hogy nem mászhat fel oda, de nem hagyom egyedül olyan szobában, ahol sarkig tárt ablak van (egyedül a konyhában szoktam amúgy így kinyitni az ablakot, a többi szobában bukón van). A többi dologtól nem féltem, nagyon jól tudja, hogy mi az, amihez tilos hozzányúlni, mert veszélyes (pl. konnektor), de ilyen nagykéshez, vegyszerhez amúgy sem fér hozzá. Szóval zuhanyozni, sőt, fürdeni is simán elmegyek úgy 2 éves kora óta úgy is, hogy ébren van. Korábban csak azért nem, mert abból hiszti volt.

Viszont úgy nem merném még egyedül hagyni, hogy én leviszem a szemetet vagy ilyesmi. Azért nem kertesben lakunk, nálunk ez nem annyi, hogy csak kimegyek az udvaron át a kapuig és vissza, itt várni kell a liftet, lemenni, nagy kukáig elmenni, aztán vissza, kaput nyitni, lifttel felmenni.

Nem vagyok egy parázós szülő, szinte semmilyen téren, de el nem tudom képzelni, hogy mikor lesz az, hogy én felnőtt nélkül egyedül merjem hagyni a lakásban a gyereket. Mármint így 9-10 éves kora előtt.

Mondjuk mi pár éven belül kiköltözünk Angliába, ott meg úgy tudom, törvényileg elő van írva, hogy 12 éven aluli gyereket tilos felnőtt felügyelet nélkül hagyni. Aki mégis megteszi, annak komoly gondja is lehet belőle. Persze gondolom ez nem vonatkozik arra, ha a gyerek bent a házban, a szülő meg kint az udvaron tartózkodik, de pl. egy boltbamenés már necces.

2011. jún. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam 3 éves és azért nem hagynám egyedül a lakásban, mert megijedne. Bajt nem csinálna, simán elvan a lakásban, jön-megy, míg én főzök, zuhanyzok, vagy bármit csinálok. De egyedül még sosem hagytam. Nekünk lakásunk van, társasházban, tehát itt sem 1 perc a kuka kivitele, hanem lakást bezárós-liftezős program. De pl a szüleimnél, családi házban simán kimegyünk mindannyian a kertbe, míg a gyerekek alszanak. Bébicsősz bekapcsolva, ha felébred valamelyik, megyünk.
2011. jún. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!