Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idös koraban kezdett a...

Mennyi idös koraban kezdett a gyereked egyedül enni? Kanallal, amikor mar be is talalt nagyjabol a szajaba?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Most 1 év 3 hós és már egész jól sikerül neki, bár néha azért még most is leesik róla az étel. Ti hogy álltok?
2011. szept. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

13 hósak az ikerfiaim, az egyik már ügyesen beteszi a szájába a kanalat és ami rajta van, de a kanálra én teszem rá az ételt, az még nem megy.

Lányom már nem emlékszem mennyi idős volt, mikor ez sikerült neki, de most kezdjük az ovit, és van olyan gyerek, aki még nem nagyon tud egyedül enni kanállal, azt mondták az óvónénik (hála Isten nálunk aranyosak), hogy azért vannak ott hogy segítsenek.

2011. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15 hónapos korától teljesen egyedül, szinte tejesen tisztán eszik a lányom, pedig az előkét nem tűri magán. Igaz, elég korán, úgy 8 hónapos korától kapott saját kanalat, hogy próbálkozzon (láthatóan érdekelte). 9-10 hónaposan már elég ügyesen kanalazott, de még segíteni kellett, mert még lassan ment az evés :)
2011. szept. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1 évesen adtam neki kanalat,és kb 15 hós kora óta mindent egyedül eszik.
2011. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az en fiam 1 eves, kell neki a kanal, de nem hasznalja epp evesre, en lapatolok ö hadonaszik, ha rateszem az ennivalot sosem talal a szajaba.A masik, hogy nem is hajlando a jobb kezebe fogi, csak a balba(a ferjem balkezes)....nem tudom van-e ennek jelenössege?
2011. szept. 18. 19:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor add a bal kezébe!Akár örökölhette is a balkezességet, bár ilyenkor még nem kialakult kezességről van szó, csupán a bal a dominánsabb. Ha azt használja szívesebben, ügyesebben, hát add abba a kanalat. Nem tragédia manapság, ha balkezes a gyerek :) Ha nem próbálkozol az átszoktatással, semmi gondja nem lesz emiatt. Ugyanolyan ügyes lehet a ballal is, mint más jobbal. [link]

Hagyd, hogy próbálkozzon, hisz abból tanul!

2011. szept. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!18.29 vagyok.Nekem is először csak hadonászott,én etettem.De mindig el akarta venni az én kanalamat azért adtam neki.Aztán elkezdett próbálkozni,1x ő,1x én kanalaztunk.Most meg már egyedül eszik.Néha még kiborítja mielőtt a szájába ér a leves,de nem baj.Ja és mindkét kézzel eszik:)de főleg jobbal.
2011. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!