Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktatod egyedül...

Hogyan szoktatod egyedül elalvásra a gyereked?

Figyelt kérdés

fokozatosan? egyszer csak otthagyod? világosban? félhomályban?

minden érdekel

nagyon sír ha otthagyom, bár tudom hogy ez manipuláció, de akkor is sajnálom....


2011. jún. 21. 06:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már az első naptól szopi után betettem az ágyába,és hagytam elaludni egyedül. Néha kicsit sírdogál,de legtöbbször anélkül is elaludt. Megszokta,hogy az ágyban aludni kell.
2011. jún. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

olyt várok aki 3 évesen kezdte

de azért köszi...

2011. jún. 21. 07:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk 2 évesen, de mondtam neki, hogy most anya kimegy, te elalszol egyedül, mert már nagy vagy, ovis leszel, stb

Megkérdeztem, kimehetek-e. Válasz: nem. Pár perc múlva kijelentettem, hogy kimegyek, de mindjárt visszajövök.

Ez így ment napokig, cirka egy hét alatt megtanulta.

Most már csak bekísérem, betakarom, és egyedül elalszik.

2011. jún. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én is a legelejétől kezdve külön altatom igy ezzel semmi gondom nem volt mindig egyedül aludt,de amiért válaszolok az a mostanában történtek miatt van,hátha tudok segíteni.

fiam 2 és fél éves,és 2 éves kora után kezdődött hogy nehezen sőt egyáltalán nem akart elaludni az ágyába se a szobájába csakis velünk.Ez az a kor amikor már álmodnak,és mindenféle dolgokat látnak éjjel.kapott rendes ágyat,de mivel eltelt jó pár hónap még velünk aludt ezt megszokta,igy fokozatosan szoktattam vissza.Mindent ott csináltunk a szobájába,az ő ágyába,ott olvastunk ott játszottunk,eljátszottuk,ahogy lefekszünk stb.Amikor jött a lefekvés ideje,persze át akart jönni,de mondtam,hogy nagyfiús ágya van,most itt alszunk és anya is itt marad.persze maradtam,és belemet,vettünk egy nagyon szép kis lámpát igy éjjelre azt kapcsoltam be neki,mert az első pár éjszaka sírva ébredt,igy égve hagytam neki,de szinte csak kontúrokat világit de az is elég hogy jol aludjon.Mindig együtt megyünk aludni,ő már magától lefekszik a saját ágyába a saját szobájába,én meg mellé fekszem,3 hétig simán megvártam még megszokja ezt a helyzetet,majd időnként amikor lefeküdt,kimentem Wc-re ide oda,majd akkor mentem csak vissza amikor épp elaludt,és ez most igy működik,de szép lassan ez is elmarad.sírni ne hagyd,az csak a rossz élményeit erősíti.Szokja meg a helyzete fokozatosan,aztán szépen lassan maradhat egyedül,esetleg lámpával.

2011. jún. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nem kell szoktatni majd leszokik róla, magától addig örülj emíg még mellette lehetsz nekünk három csajszink van a legidősebb 6 éves ő most kérte hogy had aludjon el egyedül
2011. jún. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7:37- es jól írja. Ekkora korban már nemcsak manipulál azzal, hogy ordit a sötétben. Tényleg fél:( csak fokozatosan! Ne hagyd sírni egyedül.
2011. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha pici korától nem így szoktattad, akkor csak megtanítani tudod neki, hogy kell egyedül elalduni.

Nagy vitákat vált ki a téma, de én azon a párton állok, hogy mindenkinek jobb, ha a saját ágyában, egyedül, ébredés nélkül alszik a gyerek. Nem őnző vagyok, hogy nekem ne kelljen fogalkozni vele, és hogy tudjak aludni éjjel, hanem hiszem, hogy a gyereknek is az a pihenés, ha alszik nyugodtan egész éjjel, és nem az, ha óránként felkel, és oda kell menjek hozzá, mert nem alszik vissza egyedül.

Nagylányom nagyon elrontottam a cicivel, katasztrófa volt, amit művelt fél-egy éves kora között.

Első szülinapján fogtam az "Aludj jól, gyermekem" könyvet, és úgy tettem,ahogy oda van írva, és bevált. Lányom 4 nap alatt egyedül elaldut sírás nélkül, végigaludta az éjszakát, és nappal is aludt az addigi fél óra helyett 2-2,5 órát. Maga volt a menny, csak azt bántam, hogy nem előbb léptem ezt meg.

Én ajánlom a könyvet, de csak akkor, ha kész vagy rá, és elszántad magad, és teljesen el vgy határozva. Mert nehéz lesz, szőrnyű, de ha elkezded, ki kell tartani legalább 2 hétig! Bár a változás már a 4. nap táján megjön általában. Szóval ha tudod, hogy ezt akarod tenni, ovlasd el, és cselekedj!

2011. jún. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2,5 éves a kisfiam. 20 hónapos korától egyedül aludt el, kijöttem puszi és kész. Előtte mindég kérdeztem tőle, hogy kimehetek-e, nem engedett aztán igen. 2 évesen bölcsis lett, azóta bölcsis lett, és nem alszik el egyedül. Most megint kérdezgetem:-) Sírni nem hagyom, sose hagytam,azt én nem birom:-)
2011. jún. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!