Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hós gyereknek napi egy séta?

21 hós gyereknek napi egy séta?

Figyelt kérdés
Általában kétszer megyünk, de újra babát várok és már elég nagy a hasam, sokat keményedek és görcsölök, a kisfiam pedig nem az a homokozóban elüldögélős fajta! Nagyon menne le délelőtt is de már nehezen bírom! Mennyire rossz neki ha csak egyszer megyünk le délután ha az apja is hazaért? Ezen rágódom... :(
2011. jún. 14. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagy hassal mi is csak délután járunk le, egyszerűen nem bírok két gyerekkel napi kétszeri játszózást így, a 38. hétben.

Meg kell találni azt a megoldást, ami mindenkinek elfogadható és jó, nálunk ez a délelőtti játszózás elhagyása volt.


A második gyerkőcöm majdnem túl korán született (be kellett feküdnöm a kórházba egy hétre, de szerencsére aztán kibírta a 38. hétig), mert nem voltam hajlandó az egyik játszózást elhagyni, pedig éreztem, hogy ez nagyon megterhelő nekem. Ilyet többet nem csinálok, nagyon megtanultam a leckét.

2011. jún. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. jún. 14. 08:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a 31. hétben vagyok, 20 hónapos a fiam. Ő el se marad igazából a játszótéren, vagyis csak úgy, hogy rohan ezerrel és felmászik a legmagasabb csúszdára... Én nem bírom ezt a tempót. Leülni nem szokott egy pillanatra se, magyarul a játszóterezés nálunk se kímélő mulatság. Én úgy oldottam meg, hogy a délelőtti levegőzés az a séta. Magyarul: kézenfogva megyünk az utcán erre-arra, megállunk, ha valami tetszik neki, és ilyen csigatempóval eljutunk a boltig, piacig. Napi kis bevásárlás, cucc a hátiputtonyba, aztán séta vissza. Mindez reggel, általában fél 9 körül már kinn vagyunk, ha nagy a meleg, akkor már 8kor, hogy mire meleg van, hazaérjünk. Egyrészt így megoldott, ha valami kell az ebédhez (vagyis vacsihoz, estére főzök általában), másrészt szeretném, ha megtanulna szépen sétálni velem, mert nem tudok majd 2 gyereket toligálni (meg nem is szándékozok vele babakocsizni már...).

Este, ha megjön a férjem, akkor vacsora után ő szokta levinni játszóterezni, mert ő bírja a strapát, csúszdáztatást stb. Én meg vagy elkísérem őket nézőnek, vagy addig nyugodtan elmosogatok, rendet rakok itthon :) Vagy csak leülök és simogatom a bennlévőt :D

2011. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, végülis szerintem jól haladunk, másfél órát elsétál velem, van, hogy 2-t is kinn vagyunk, kisebb hiszti próbálkozásokkal eljutunk mindig oda, ahova szeretnék :) Feljön ügyesen a negyedikre is, már hónapok óta, mert nem emelhettem.
2011. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!