Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a "hasznosabb" egy 16 hós...

Mi a "hasznosabb" egy 16 hós gyereknek? Minél többet kint a levegőn, vagy inkább bent és csak 1-2 óra séta?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok Ti hogy gondoljátok, mi a véleményetek erről? Vajon mitől fejlődik többet a gyerek ennyi idősen? Minél több időt kint lenni a szabadban, persze nem ebben a melegben, és fogdosson, dobáljon mindenféle ágat, követ,levelet; sétáljon, esetleg babakocsizzon, homokozzon szinte egész nap, vagy inkább legyen mondjuk délelőtt bent, rakja egymásra a kockákat, építsen karikatornyot, tépjen papírt, segítsen be már a házimunkába esetleg, és csak délután néhány óra kinti időtöltés? Ti mire szavaztok és miért? Kérlek ne csak azt írjátok le, hogy nálatok hogy néz ki egy nap, hanem, azt is hogy miért döntöttél amellett, ami?! Vagy csak egyszerűen ha jó idő van kint vagytok, amíg lehet, és ennyi? semmi "taktika"?
2011. aug. 22. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Enyém már ugyan elmúlt 16 hónapos (most 2,5 éves), de nincs taktikám ebben. Próbáltam minél többet kint lenni vele, és főleg társaságban (játszótér, Ikea, - ott van gyerekjátszósarok, vagy csak a sarki bolt Ica néni, uszoda, vagy egy falusi séta - Bp-iek vagyunk).


Szóval igény szerint. Délelőtt általában főztem vagy takarítottam, vagy mindkettő. Plusz mosás- vasalás. Ugyhogy délelőtt (főleg télen) kevesebbet voltunk kint, inkább délután olyan3-4 órát.


Most nyár van, ma pld. egész nap strandon voltunk, de!!! 11-től 4-ig szigorúan árnyékban, (szerencsére ebből 2 órát aludt), ha pedig ki akart menni, akkor fehér póló, kalap, és naprém.


Ősszel és tavasszal többet vagyunk kint, ha kellemes kint lenni. Nyáron (hőségben) télen (nagyon hidegben) értelemszerűen kevesebbet vagyunk kint.

2011. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én azt javaslom, hogy jól szellőző helyen, árnyékban legyen a meleg időben. Ha már nincs olyan meleg pedig az udvaron levegőzzön. A statisztikák szerint több gyerek lesz élete során allergiás ha kiskorában és máskor is keveset van levegőn.
2011. aug. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

egyértelműen kint, minél többet. ráértek majd télen bent ülni :)


mi reggel felkelünk, együtt megfőzünk, kitakarítunk és kimegyünk. most éppen pancsolás megy de mi elég sokat csavargunk mostanában, tényleg van heti 1-2 nap amikor felkerekedünk és itthon se alszunk, csak kint vagyunk a szabadban és dédiknél meghúzzuk magunkat éjszaka :D aztán reggel amint kelünk már megyünk is ki :)


szóval ha itthon vagyunk akkor délben bejövünk, ebéd, alvás aztán megyünk amerre látunk, játszótér, park, vagy ha nincs kedvünk a kertben vagyunk. 7-8 körül szoktunk hazajönni, bár most az utóbbi 3 napban 9 után értünk haza, kicsit lazítottunk a napirenden és nagyon élvezi :)

20 hónapos

2011. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az evidens, hogy szüksége van a jó levegőre. Én szellemi és ügyességi fejlődés szempontjából kérdeztem.. Hogy mi fejleszti jobban a gyermeket, az ha amikor csak lehet kint van, vagy ha kint is bent is:)
2011. aug. 22. 23:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettőre szüksége van. Természetesen másfajta anyagokkal találkozik kint, mint bent, másféle ingerek érik. Meg kell találni a megfelelő arányt, amiben sokat segít maga az időjárás. Vagyis amikor kellemes kint lenni, akkor érdemes arra fektetni a hangsúlyt, kihasználni a jó időt, úgymond. Amikor viszont erre nincs lehetőség, ki kell használni, hogy mennyi minden lehet bent csinálni! :)

És itt még nincs vége a dolognak, hiszen mindebben bizony komolyan szerepet játszik a baba, kisgyermek természete is: előfordulhat, hogy szívesebben építőkockázik, rakosgat anyuval a lakásban az egyik, míg a másik kergeti a lepkéket a friss levegőn. Itt jön az okos anyu szerepe, aki amellett, hogy figyelembe veszi a gyermek igényeit, megteremti a megfelelő egyensúlyt, hogy mindenféle ingerből elegendő jusson a picúrnak!:)

2011. aug. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16 hós a lányom. Nagyon eleven. Amikor tehetem kint vagyok vele, mert rettenetesen nagy a mozgás igénye, a lakásunk meg inkább kicsi. Szóval főleg játszótér, de élvezi a sétákat is. Ősztől bölcsiben lesz délelőtt, délután meg-ébredés után- majd csavargunk.
2011. aug. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó időben csak kint!

Figyi, tornyot építeni, kockákat rakni a homokban is lehet :)

Nálunk 16 hósan így nézett ki a nap: délelőtt és délután is 1-2 óra kint. Kb 3 órát aludt napközben. Így is voltak "üresjáratok", amikor együtt házimunkáztunk és együtt játszottunk ilyen fejlesztőjátékokat, amiket írsz.

2011. aug. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Természetesen kint. Az udvaron is lehet kockákat rakosgatni.

Az más kérdés, hogy sokan vagyunk egész nap egyedül a panelban a kisgyerekkel, ilyenkor egészen egyszerűen nem lehet megcsinálni, hogy egész nap kint vagyunk, hiszen a házimunkát is el kell végezni. De ha átmegyünk a mamáékhoz, természetes, hogy kint van egész nap, eszem ágában nem lenne bezárni a szobába, hogy ott tépkedje a papírt, mert az a "fejlesztő."

2011. aug. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fiam decemberi, most 20 hónapos, mivel hamar sötétedett, a kezdetektől délelőtt jártunk sétálni.

Ébredés után reggeli, és utána 1-1,5 ra 'önálló foglalkozás' zenehallgatással, amíg én elpakolok, letusolok, odateszem az ebédet stb. Egész pici kora óta így van.

Ezután megyünk el, séta, játszótér, piac, posta stb. szerintem ha mondon neki, mit miért csináltok, eközben is sokat tanul.

Hazajőve evés-meseolvasás-alvás, és délután szoktunk inkább 'fejlesztősen' játszani, odaülni mellé, gyurmázni, stb.

Hétvégén, ha apa itthon van, uzsonna után is lemegyünk.

A jó levegő mellett fontos a szabadban való mozgás is (mindkettőnknek), a fiam eléggé befordul típús, olyan matatós, így én fontosabbnak tartom, hogy korosztályos közösségben legyen, minthogy a szobája magányában pakolásszon.

Ő szerencsére szereti mindkettőt, általában megvan az egyensúly.

2011. aug. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!