Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez nem borzasztó dolog a...

Ez nem borzasztó dolog a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Szóval hogy felkelsz minden reggel 7-kor,átöltözteted,közben ki kell cserélni a pelenkáját,akkor előveszed a popsitörlőt,a popsikenőcsöt,a tiszta pelenkát,satöbbi,aztán jön a "kajaidő",akkor előveszed az etetőszéket,a bébipapit,a kiskanalat,a szakálkát,vagy 10 perc,mire megeszi,utána minden tiszta bébikaja,mindent lemosol,aztán nemsokára megint alvásidő,lefekteted,aztán felkel,megint pelenkacsere,aztán kajaidő:előveszed az etetőszéket,a........ És mindez hónapok óta,és még hónapokig ez lesz.... Mindig mindent ugyanakkor,ugyanúgy,folyamatosan.....


Ezt a szülők nem érzik szörnyűnek?Én a másfél nap alatt majdnem bediliztem ettől :S Vagyis persze nekem tök nagy élmény volt,hogy segédkezhettem ezek közben,meg ilyesmik,csak belegondoltam,hogy nekik ezt milyen lehet mindig... Nem az a bajom,hogy fú,mennyi gond van egy gyerekkel,nem vagyok lusta,hanem csak ezzel,hogy mindent ugyanakkor kell csinálni,meg ugyanúgy,és nincs megállás :S


2011. aug. 7. 11:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sosem ugyanolyanok a napjaink...Mindig elmegyünk valahova,társaságban vagyunk és így nem érzem olyan unalmasnak.
2011. aug. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, engem ez egyáltalán nem zavar, de ez is egyénfüggő szerintem.

Nekem 4 hós a kislányom, szóval ismerem ezt a mókuskereket, de élvezem is, főleg, hogy munka előtt/után/hétvégén a férjem is nagyon sokat segít.

Persze nekem is vannak nyűgösebb napjaim, de kinek nincs? :o)

2011. aug. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
De,borzasztó:-) Persze nem mindig,van hogy fel sem tünik hogy ugyanazt csinálom második éve minden nap,majdnem mindig ugyanabban az időben,de van amikor nagyon rosszul élem ezt meg,és legszivesebben kifutnék a világból.
2011. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Az elején még izgalmas és bonyolultabb, aztán meg rutinná válik ol. egy peluscsere, ugyanazok a mozdulatok, fürdetésnél is, és közben beszélgetsz a babával, meg ha pa ott van, vele is, és játszotok. Hány éves vagy? Majd ha lesz gyereked, másképp fogod ezt érezni.
2011. aug. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én időnként elfáradok és nagyon kimerítőnek érzem, főleg amikor rossz idő van, vagy túl meleg és sétálni sem tudunk menni. De azért megszokható, no meg igazából folyton változik, mire megszoknád, mert nem mindig ugyanakkor eszik, ugyanannyit, hetente egy pici baba produkál valami újat játék közben. :)
2011. aug. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Csak gondolkokozz.


Iskoláskorban elmész a suliba reggel, beülsz matekra, törire, aztán tesi, aztán ebéd, aztán még 3 óra suli, aztán otthon lecke, kis olvasás, vagy játék, séta, stb., aztán vacsi és alvás.


Ha felnőtt vagy, reggel meló, ott mindennap ugyazaok a feladatok, este főzöl, mosogatsz, film vagy egyéb férjeddel, aztán alvás.


Ha belegondolunk, minden életkornak (kivéve talán a fősulis éveket :))) megvan a maga napi forgatókönyve, és az élmény része a napjaidnak TŐLED függ. Hogy mivel töltöd a naponta kijutó pár szabad órádat. Suli után, vagy meló után, vagy amikor a gyerkőc alszik.

2011. aug. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Engem inkább a bezártság készít ki.Jó lenne már másról is beszélgetni valakivel,mint a gyereknevelés....Ha az utcában valakivel összefutok, csak a gyerekről kérdez.Rokonság ugyanúgy. Én már vágyom vissza dolgozni, mert szeretném ha az agyam ne csak a gyerek körül forogjon..., kicsit nemcsak ANYA lenni, remélem nem értitek félre.
2011. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

nekem nem, mert mindben van sikerélmény: örülök, ha mindent megevett, amit kitettem neki, örülök, ha közben magyaráz, rámnevet, örülök, ha sikerül bilibe pisilni, vagy ha a mai napi kakaadag is megvolt. Egy anya minden apróságnak szörnyen tud örülni. Az apák másabbak, ők sajnos ezek nagy részéről lemaradnak.

Amúgy meg nekem már olyan rutinszerű az egész procedúra, mint a főzés, takarítás, felmosás, mosás, stb. Nem érzem unalmasnak, szörnyűnek.

2011. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Borzasztónak semmiképp nem nevezném, maximum néha kicsit monoton, néha kicsit uncsi. De alapvetőn az embernek a saját gyerekével nem teher csinálni ezeket. Voltam régebben babysitter és ott csomószor nagyon elegem volt a mókuskerékből, de most teljesen más. Ettől függetlenül csatlakozom ahhoz az előttem szólóhoz, aki már várja, h visszamehessen dolgozni, és az életében más is történjen a babázáson kívül. Addig viszont próbálok minden napba belecsempészni olyan dolgokat, amik feldobnak és kizökkentenek az egyhangúságból.
2011. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnt fel még így. 1,5 éves a kisfiam. Én is felkelek és kb. ugyan az a rutin minden nap, fogmosás, felöltözök, megmosdok, stb...
2011. aug. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!