Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érhetném el, hogy tovább...

Hogy érhetném el, hogy tovább aludjon 5 fél 6-nál?

Figyelt kérdés

3 éves fiam nem alszik már délben, (ezt nem lehet újra bevezetni, ne is tanácsoljátok :)) így este fél 8-kor megy aludni. De így is kéne neki azért egy 12 óra alvás nem? De ő felkel és felébreszti a családot van hogy már 5-kor, csak azért nem 4-kor, mert extra sötétet csinálunk a szobában, nehogy a hajnali derengésre azt higgye, hogy reggel van. Szóval mit lehet tenni, hogy tovább fent legyen? Vagy beállt erre és kész? Este szinte könyörög, hogy aludhasson, nem lehet fent tartani tovább. Nem hisztis, nem nyűgös, őt ez nem zavarja hogy keveset alszik, de engem igen, éjjel még 2x kelek az öccséhez etetni, és este 10-nél nem tudok hamarabb lefeküdni, ergo olyan 5-6 órát ha alszom már örülök..:(

Délben azért nem alszik már, mert le kell mellé ülni, és nme tudok 2 felé szakadni, a kicsi valahogy mindig pont akkor nem alszik. Meg nem is álmos annyira a nagy, hogy elaludjon nekem 3 perc alatt, vagy félóra forgolódás mire aludna, de addig tuti nem marad a pici csendben.


2011. jún. 15. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig muszáj megoldania legalább az egyik szülőnek, hogy kora délután mindegyik pici gyermekét altassa. Pontosan ez az oka, hogy az esti alvása nem kiegyenlített. Nem működik úgy sem, hogy előbb az egyiket altatod, majd a másikat, kora délután? Ráadásul 3-4 óra délutáni alvás lenne a megfelelő, három éves korig; óvodás korban pedig egyre kevesebb az igényük, 5-6 éveseknek 1-2 óra is elegendő, bár gyakran jellemző, hogy nem szeretik, ám hozzászoktatás kérdése, és már az is jobb a semminél, ha legalább ébren relaxálnak. Mégis egészséges még akár kamasz gyermek számára is ha kora délután sziesztázik egyet! A napi ciklusra nézve ez az ideális a szervezet számára,több szempontból: értelmi frissességre, értelmi fejlődésre nézve, az érzelmi kiegyensúlyozottságot is tekintve.
2011. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is 3 éves, a kicsi 1. Egy ideig nem is próbálkoztam semmiféle rendszerrel, most van, hogy már egymáshoz nőttek. Mindenki kel hatkor, reggeli, és 8-11-ig kinn sétálunk, ha tetszik, ha nem, így jól lefárad a gyerek. Egykor alvás van. Az sem érdekel, ha motyog magában, de bemegy a szobába és félsötétben csöndben azt csinál, amit akar. Nem jöhet ki kb. 3-ig. Utána közös játék. A fürdés fel szokta ébreszteni, így 9kor megy aludni.

Javaslat: ha nem is alszik ebéd után, legyen csendes egy óra, amikor magában van, te nem foglalkozol vele.

2011. jún. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!