Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik nappal...

Miért nem alszik nappal rendesen 6,5 hónapos kislányom? Hogyan érhetném el, hogy rendesen aludjon?

Figyelt kérdés
Fél óránál többet nem alszik egyszer sem. Egész nap álmos, dörgöli a szemét, nyűgös is, de semmi kincsért nem aludna. Éjjel nincs gond, este 8-reggel fél7, 7-ig elalszik. Egyszer-egyszer megébred, de csak cumi kell és alszik is tovább.
2011. márc. 3. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kisebbikem volt ilyen. Alig aludt valamit nappal.

Olyan 10 hós kora körül kezdett el hosszabbakat aludni, 1 évesen áttért a napi 1 alvásra, és azóta minden oké.

De előtte a félórás alvásai kikészítettek:)

Sokat sétáltunk napközben, de hiába volt álmos, nagyon ritkán aludt el, mert inkább nézelődött, gagyarászott.

Szerintem ő is ilyen fajta, hogy inkább nem alszik, csakhogy le ne maradjon valamiről.


Sétáljatok,levegőzzetek, hátha nálatok beválik. A nagyfiamnál az bevált, ő sokszor és sokat aludt a levegőtől.

2011. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kisfiam 6 hónapos, kb 1 hónapja csinálom azt, hogy beleültetem a hordozóba, rögzítem a hinta helyére, max 10 perc alatt teljesen elalszik, utána átrakom a kiságyába. 1,5-2 órát alszik így
2011. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

biztos foglalkoztatja a mozgás, gondolom már forog, esetleg el kezdett kúszni. szerintem a lényeg egy ekkora babánál, hogy némi nemű napirend legyen, és amint az álmosságot jelzi, azonnal kerüljön nyugodt helyzetbe, magyarán tedd le aludni, vagy altasd, ahogy szoktad.

mivel már nagyobb csecsemő, elképzelhető, hogy a korábbi körülmények között nem tud elaludni, vagy visszaaludni. jobban érzékelik már a zajokat, a hangokat, a fényeket. ezért lehet, hogy ha nem is sötétet kell csinálni, de valamennyire érdemes tompítani a nappali fényt pl. behúzni a sötétítő egy részét, vagy félig lehúzni a redőnyt. érdemes megfigyelni, hogy mennyire zavarják az a zajok, akár a szomszédból jövők, utcáról vagy éppen a te általad keltett zajok. nálunk a beszédhang volt a mumus, furhattak a szomszédban, de a mi hangunkat nem hallhatta, ezért becsuktuk az ajtaját, próbáltunk nem zajongani.

ki kell próbálni ezeket, hátha segít.

aztán az is lehet, hogy ennyi az alvásigénye nappal, bár ha nyűgös, akkor lehet, hogy többet kellene aludnia.

remélem tudtam segíteni valamennyit.

2011. márc. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!