Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig "egészséges", hogy egy...

Meddig "egészséges", hogy egy gyerek a szüleivel egy szobában legyen, aludjon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 06:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nehéz kérdés, ki így ,ki úgy áll a témához , legalábbis az ismerőseim között. Nekünk egy másfél éves kislányunk van és már az elejétől fogva külön szobában van.Persze ez nem jelenti azt hogy nem szoktuk magunk közé venni, sőt mostanában szinte minden este ott alszik el, de utána visszük is a helyére.Vannak barátaink ahol a gyerek már 3 éves, és még mindíg közöttük alszik, most már zavarja őket, de a gyerek egyszerűen nem hajlandó saját szobában lenni. Ez érthető mert elejétől fogva ott volt, megszokta, most meg itt tartanak.
2011. okt. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
Semeddig. Már a hazahozatal után a legjobb a saját szobájába tenni. Ha a szülőkkel alszik,akkor később nagyon nehéz másik szobába tenni.
2011. okt. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A mi másfél évesünk velünk egy szobában alszik, de a saját rácsos ágyában, amire egy "firhangot" (tartalék takarót) terítettünk. Ez szeparál kicsit és sötétít. Egyelőre szeretem és praktikus, hogy ott van, ha éjjel felébred és inni kér, vagy be kell takarni, vagy csak fél és ellenőrzi megvagyunk-e és alszik is vissza. Kiegyensúlyozott, jó kedélyű, jó alvó baba.

Bár magánéletet inkább nem az ágyunkban élünk :), de van rá másik szobában is lehetőség.

Kicsiként én is a szüleimmel aludtam, 4-5 évesen magamtól költöztem ki fokozatosan a szobámba, ahol addig csak napközben játszottam. Mi is így tervezzük a férjemmel. Majd meglátjuk...

2011. okt. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Most csináltuk meg a szobáját kisfiamnak. Ő bent maradt a kis szobába, mi meg kiköltöztünk a nappaliba. Kapott rendes heverőt " nagy ágy" :-). 2,5 éves volt augusztusban. Most már abból a szempontból volt kényelmetlen, hogy nem fértünk a játékoktól a nappaliba, most meg minden a gyerekszobába van. Amúgy nem volt gondunk ez miatt, szerettünk úgy aludni. Külön aludt a kiságyban, amiről már 1,5 éves kora óta le volt véve az egyik teljes oldal rács. Ritkán bújt át közénk. Most sincs gond, mint valamelyik válaszoló írta. Már első éjjel nagyon jól aludt, nem volt semmi gond. Ha hívott bementem, szokásos 1-2x ébred, iszik és alszik tovább. Nagyon szereti az új szobáját és ágyát.

Én egyébként el sem tudnám képzelni,hogy első perctől kezdve külön legyen. Így ha már fordult,vagy nyekergett már keltem is és megnéztem. De nem vagyunk egyformák.

2011. okt. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

szia! mi egyterű lakásban élünk és jól elvagyunk együtt. Nem egy ágyban alszunk, de egy térben. Őszintén szólva jó, hogy rá tudok nézni a gyerekeimre, hogy be vannak-e takarózva, rögtön hallom, ha nyüszi van stb. Persze a szexuális életre marad a fürdőszoba, konyha... :D

Nekünk egyelőre így jó. Ha már a kicsik is igénylik, nagyobb lakásba költözünk. Most 2 és 3 évesek.

2011. okt. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem semeddig. A gyereknek sem jó és a szülőknek sem.A mi gyerekeink a kórházból a saját szobájukba mentek.
2011. okt. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
A mi lányunk 6 éves koráig aludt velünk egy szobában és a külön szobában alvást 2 nap alatt megszokta. Ennyit a nehéz átszoktatásról. Szülője válogatja, de én biztos nem tennék egy kisbabát külön szobába. Egyrészt 9 hónapig bennem volt és szüksége van a közelségre, másrészt én is nyugodtabb voltam, ha hallottam szuszogni.
2011. okt. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Én is 6 éves koromig aludtam anyukámmal. És 1 nap alatt átszoktam a saját szobámba, sőt én mondtam hogy most már egyedül szeretnék aludni. Az én családomban szinte minden gyerek sokáig aludt a szülőjével, és sose volt gond az átszoktatás sehol. Ezzel pedig nem értek egyet, hogy a szülőnek és a gyereknek is rossz ha együtt alszanak. Kisbabámat én biztos nem tenném külön főleg az elején nem...
2011. okt. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
Ha megoldható a külön szoba akkor semeddig szerintem. Egy ágyban meg semmiképp. Nálunk úgy volt mindkét gyereknél, hogy a gyerekszobában volt nekem egy ágy ha beteg volt én aludtam ott, vagy a szoptatást éjjel ott intéztem. Az 5éves nagyfiam így sokkal jobban szeret a saját ágyában elaludni, esténként a mesét olvasom neki a mi ágyunkban aztán ő kéri had menjen a helyére. A pici két hetes ő is külön van semmi baja csak egyszer kel fel éjjel.Úgy szoktam betakarni hogy jól körülölelje a takaró ezt imádja. Ez nekünk is jó mert ki tudom pihenni magam, és a szexuális élet is megmaradt.
2011. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem látom be, miért ne alhatna mondjuk egy csecsemő egy légtérben a szüleivel. Amúgy is ez csak a mi elmagányosodott nyugati világunkban fura egyeseknek (nyilván azoknak, akik évtizedeken át spóroltak egy többszobás lakásra, rengeteget túlóráztak és éjszakáztak érte, hogy önerőből összerakják), de itt is csak úgy 30 éve. Ez egy mostani divat, de divatok jönnek-mennek: legjobb, ha ki-ki a saját belátása és lehetőségei szerint dönt.
2011. okt. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!