Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lesz a kisfiam amióta...

3 éves lesz a kisfiam amióta nem pelenkás nem kakil máshol csak itthon. Kinövi a gyerek? Hogy lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Pici kora óta sokat van a nagymamáknál, szeret ott lenni de amióta nem pelenkás sehol nem végzi el a dolgát, mindig hazahozza. Ma anyukám sírva hozta haza, még jó, hogy a közel laknak. Anyósomnál és anyuéknál is ugyanolyan bili van mint itthon mégsem ül rá.

Az ősztől fél napos oviba megy, onnan nem tudom ez miatt hazahordani és a 39 hétben járok a kistesóval, a jövő héten szülök amíg kórházban leszek anyósomnál lesz 3 napig. Félek, nehogy baja legyen ha visszatartja.

Tapasztalt valaki hasonlót?

Hogy oldódott meg?


2011. jún. 17. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
én kicsinek ilyen voltam. idegen helyen nem végeztem el a nagydolgom. bírtam egy hétig is. aztán tizenévesen elmúlt.
2011. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmiképp se erőltessétek! Lehet, hogy jó lenne, ha te is ott lennél, amikor máshol kakil, ne kelljen neki "idegen" helyen és "idegenek"előtt csinálnia... akárhogy is nézzük, a kicsik magukénak érzik a kakit, nem szeretik másnak adni...Ha véletlenül vissza is tartaná, baja nem lenne tőle, de előzzétek meg a bajt! Adjon neki a mama Laevolac szirupot, ez segíthet... ha mégsem, legyen kulcs a lakásotokhoz, hogy otthon, megszokott környezetben végezhesse a dolgát akkor is, ha te nem leszel!
2011. jún. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasznos válaszok érkeztek. Hozzáteszem: a negyedik szülinap tájékáig a kisgyermek jó, ha egyáltalán szobatisztává válik, azonban egyénileg igen változó, ki mikor lesz (1-4 életév között), ami nem jelent fejlődésbeli, fejlettségbeli különbségeket sem. Tehát most ő abban a fázisban van, hogy egy ideje már bilibe kakil, pisil, örülj ennek. :) Természetes, hogy már az eredmény, ha azok környezetében ilyenné vált, akikhez érzelmileg a legerősebben kötődik (jó esetben ezek a szülei). Így hát akiknél csak másodlagosan tartózkodik (pedagógus, gondozó, babysitter, dajka, adott esetben nagyszülő), ott nem várható el a 4. szülinapja előtt, hogy hasonlóan viselkedjen e téren.


Persze pluszban szorongás is hozzájárulhat ezen megnyilvánulásához, de enélkül is jellemző lehet. (Kb. négy éves koromig vissza tudok emlékezni arra, hogy én ráadásul szorongó voltam, és ennek volt egy olyan következménye is, hogy kb. 10 éves koromig nem végeztem nagy dolgot idegen helyen.)


Az is hozzájárul a megnyilvánulásához, amit már előttem jelzett egy másik hozzászóló: kb. fél éves - két és fél éves kor között a gyermek a teste részéhez szorosan tartozónak tartja kakiját, pisijét, egy max. másfél éves például még általában ajándékként is tekinti, és odaadó érzelme jeléül olykor felajánlja szüleinek, a doktor bácsinak stb., evvel a pszichés jelleggel függ össze az is, hogy aggodalommal töltheti el olykor, ha látja, amint a felnőtt kiönti a wc-be, amit a pici gyermek ürített! (Nem véletlenül szeretnek maszatolni, homokozni.)

2011. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!