Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitol ez a nagy valtozas 2...

Mitol ez a nagy valtozas 2 eves korban?

Figyelt kérdés
A lanyom 2 hete toltotte.Azota alig van etvagya.Meg nem is latja mi van a tanyerban es mar fujjog.Tolunk ezt nem latta!Amiket megevett joghurtok,tesztak most mar meg sem eszi vagy csak par kanalal es mondja hogy mast!Ti hogy birjatok a hiszti rohamokat?Ha nem vagyunk itthon jo kislany mindenhol de ha hazajovunk semmi sem jo es mindere mondja hogy NEM!Ezzel az oruletbe kerget hogy harcolni kell mindennel.Persze probalom ot megkerulni hogy nem tudjon nemet mondani de akkor is csak mondja aztan jon a hiszti,uvoltes!Eddig mindent meglahetett vele beszelni de most mar akarmit mondhatok semmi nem erdekli csak hisztizik.Eddig sosem volt bujos most sokszor idebujik es mondja hogy sze sze(szeretlek)Ez nekem nagyon fura meg!Eddig apa volt a minden miota hisztizik a parom tobszor raszolt vagy csunyan nezett ra hogy merges azota ha hiszti van es apa benez akkor hozzam bujik az apjara nem is nez ,puszit sem akar neki adni.Ha atakarja venni hogy beszeljen vele akkor csak meg jobban sir es mondja hogy anya anya.Szoval ez a 2-es szam tenleg fordulopont.Legalabb is nekunk valtozas!Nektek?
2011. jún. 20. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a dackorszak kezdete. Csak annyit tudok mondani: Kitartás, és nagyon sok türelem szükséges az eljövendö 2-3 évben.
2011. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia, nálunk 22 hósan jelentkezett. dackorszak kezdete. ha következetes vagy és ugyanakkor nem látja rajtad hogy idegesít a hiszti, akkor pár hét-hónap alatt javulni fog a hylezet. a következetességen azt értem, hogy amit muszáj, azt muszáj, tehát pl. muszáj felöltözni, fürdeni stb. koszos gyerek nem megy áhgyba, aki nem öltözik fel, nem megy játszóa stb. ez ne zsarolás vagy fenyegetés legyen, henm egyszerű tényközlés, nyugodtan. pár alkalom, és felfogja, mi is az érdeke. :)

a párod rosszul tette, hogy kimutatta a haragját, több szempontból is. egyrészt minél nagyobb a cirkusz a hiszti körül, annál jobban csinálja majd a gyerek, másrészt ez egy természetes dolog, a gyereknek akkor is éreznie kell a szeretetet, a biztonsgot, ha épp hisztizik. sőt akkor van rá legnagyobb szüksége, hogy megmutassák a határait, és biztosítsák afelől, mindenképp szeretik. nem csoda ha a kislnyod így reagált. ne erőltessétek apát, inkább változtasson ő a hozzáállásán, és akkor a lánya is elfogadja majd. nálunk már olyan jó a helyzet, hogy a minap amikor az intersparban voltunk, kipróbálta a tricikliket, persze nem akarta abbahagyni, hiűba volt "utolsó" meg legutolsó"...akkor mondtam neki szép halkan, nyugodtan, hogy édeske, idejöhettél, kipróbálhattad, megengedtem, már régóta ittt vagyunk, most szeretném, ha te is a kedvemre tennél, szót fogadnál nekem, és indulnánk. abban a pillanatban leszállt, és jött, és mondta hogy legközelebb is kirpóbáljuk. én meg megkszöntem neki, hogy ilyen rendes kislány volt. mennyivel tbbre mentem, mintha fogom és erővel elrángatom onnan, mert azért ha az ember fáradt, feszült más dolgok miatt is (jómagam pl. 30 hetes terhes is vagyok), akkor azért bevillan, hogy na megfogom és elrángatom, mit képzel ez a büdös kölök, egyik fülén be másikon ki?.....

szóval kitartást neked!

2011. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül! :) Más két év körülije is naponta 200x elmondja a NEM szó és próbálgatja a határokat. Ezt mindenképpen vedd meg, nagyon sokat segít eligazodni a helyes fegyelmezés modjában:


[link]


Ez a könyv nagyon jó, most kiadták ebben az "olcso" verzióban mert a régi szép 6000 ft körül volt. Most nem túl szép a kötése de ne riasszon el senkit...

2011. jún. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!