Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnő/rokon kisgyerekének...

Barátnő/rokon kisgyerekének szabad de a ti gyereketeknek nem hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Sokszor kerülünk olyan helyzetbe 21 hónapos kislányommal amikor ismerős gyerekekkel vagyunk hogy én pl már nem akarok neki több kekszet vagy bármit adni mert nemsokára megyünk haza és eszünk de a másik kisgyereknek meg adják és nem tudom megértetni az enyémmel hogy neki miért nem lehet... nem is kérne de mivel látja így kéri és ha nem akarom adni akkor nagyon sír.
2011. jún. 21. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Az én lányom még a földről is felveszi, ha a másik gyerek elejti a kekszet,pedig otthol ott állhat előtte, nem eszi.

álltalában akkor fejezik be együtt kint az evést, mikor elfogyik. nem hadakozok vele, had egyen. Amennyit ő megeszik, nem veszi el az étvágyát, nem nagy étkü.

2 éves és 7 hónapos

2011. jún. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

ne vendégségben szívózz vele! Persze, hogy sír.

Engedd meg, vagy vidd el onnan, hogy ne lássa. Vag ykérd meg a másik anyát, hoyg tegye el szem elől. Ha az egyik eszik, természetes, hogy megkínálják a másikat is, és ha kívánja, vesz belőle. Miért akarsz ebbe beleszólni? Szerintem az a baj, h nem szabad. Engedd meg. Ennek csak ez a megoldása.

A rugdosást tiltsd meg, és a köpködést( ha szabad is a másiknak) A kínálás elfogadásába ne szólj bele. Ha komoly okod van rá, akkor a vendéglátónak tudod megtiltani a kínálást.

2011. jún. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Vagy kérd meg a másik anyát, hogy tegye el a kekszet, vagy hadd egye a lányod is. Egyszer-kétszer nem baj, ha utána rosszul vacsorázik a sok vendég-keksz miatt.

Inkább a nevelési különbség szokott gond lenni vendégségekben, pl én utálom, ha a gyerek rángatja a függönyt, és nem is engedem, de a barátnőm ezt speciel engedi a gyerekének. Ha ilyen van, rászólok a gyerekemre, ha mi vagyunk ott, nem érdekel, ha a másik rángatja a függönyt. Ha itt vagyunk, akkor is tilos a függönyrángatás, csak akkor a barátnőmnek szólok, hogy szóljon rá a gyerekére.

2011. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az a megoldás, ha pl ebéd előtt hagyom teleetetni a gyereket.

Az én fiam amúgy is olyan, hogy még akkor is eszik, ha a fülén folyik ki. Volt úgy, hogy anyós csak adta egyik kekszet a másik után a kezébe, mert hogy látja rajta, hogy kell neki,aztán mikor a fiam már elkezdte köpködni meg rákenni a terítőre, elvettem tőle, és mondtam, hogy nincs több keksz.

Itt csak a határozottság segít. Ha azt mondod, nincs több keksz, akkor nincs. Neked sem szabad meginognod, mert sír,nyilván nem azért nem vehet többet, mert egy szívtelen vadállat vagy.

2011. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves útolsó azt hiszem te értettél meg a legjobban. Persze hogy vehet ha megkinálják és meg is köszönjük, én arra gondoltam hogy amikor már mindenfélét ettek és ideje kicsit szünetelni hogy azért még legyen hely az ebédnek vagy vacsinak...
2011. jún. 21. 14:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
hűű én ilyenkor kerek perec hangosan meg modnom hogy attol hogy xy ehet te nem ..És előre közlöm hogy a hiszti sem érdekel és ha elkezdi haza viszem.ha hisztizik egyből viszem..De nálunk ebből sosem volt gondd
2011. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!