Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed ha az óvónéni...

Mi a véleményed ha az óvónéni ezt mondja a GYED-en otthonlévő anyának, "Anyuka jobb az mindenkinek, ha délben haza tetszik vinni"?

Figyelt kérdés
Ez kérés ,vagy célzás,esetleg utasítás?
2011. szept. 6. 16:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%

Óvónéni csak tartja magát ahhoz, hogy a gyeden lévő anyák úgyis otthon vannak a kisebbikkel. (Most ez jó-e nem jó-e az szemszögi kérdés, az anyának nyilván nem jó)

Sok oviban fel sem veszik így a nagyobb gyereket, én úgy hallottam.

2011. szept. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem egyértelműen finoman közölt felszólítás, hogy az anya vigye haza délben a gyerekét. Ha esetleg nem reagálna rá, vagyis nem kezdené el délben hazahordani a gyerekét, akkor legközelebb már valószínűleg nem udvariaskodna az óvónő, hanem erélyesebben fejeznpé ki magát, hogy az anya vigye haza délben a gyereket.
2011. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
És ha vagyok olyan szemtelen,hogy uzsonna után megyünk a nagyért?Akkor mi történik?
2011. szept. 6. 17:02
 4/29 A kérdező kommentje:
Erélyesebben fejezné ki,mire föl?
2011. szept. 6. 17:03
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, törvényileg nem jött ki, hogy 3 éves kortól kötelező felvenni a kicsiket. (Mert nincs hely hozzá)

Tehát, az óvodák maradnak a régi "bevált" csel mellett, hogy tud vigyázni az anyuka a csemetére, hiszen otthon van.

Ez most hogy milyen dolog, arról írhatunk értekezéseket, de ez van.

Ha az óvónéni megkért rá, az bizony utalás volt a helyzetre.

2011. szept. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szülőin szó szerint felszólították a GYED-es anyukákat, hogy vigyék el ebéd után a gyerekeket, mert csak 27 ágy van, és 33 gyerek... De még így is örülhetnek, mert a legtöbb GYED-es anyuka gyerekét eleve fel sem vették.


Nálunk az utcában van olyan 3 és fél éves kisfiú, aki idén még nem mehetett oviba, mert az anyukája otthon van a picivel.


Valahol érthető, más szemszögből meg nagyon rossz, mert tapasztalatból mondom, hogy ha csak fél napra van ott a gyerek, az utazgatás miatt ugyanúgy nem tudsz otthon a felszabadult idődben mit csinálni, mintha be se vitted volna az oviba. Mire nekikezdesz valaminek, már indulhatsz megint érte... Az enyém bent fog aludni, csak most még beszoktatás van.

2011. szept. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%

Az óvónőnek és a gyereknek tényleg jobb, az anyának lehet hogy kényelmetlen.

Persze minden család élete más. Ha messze laktok, egy fáradt háromévest hazavonszolni buszon, villamoson nem valami bölcs dolog. Vagy ha a főállású anyuka délután a nagytestvéreket kísérgeti zeneórára, edzésre, ahelyett is jobb volna az óvodásnak aludni. Még akkor is, ha az övé a huszonhetedik ágy, amit be kellett zsúfolni a terembe.

2011. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Az enyém is bent fog aludni.


Tavaly született a kistestvére és idáig egész évben délben hazahoztam autóval,ami nagyon rossz volt így,mert elég messze van az ovi és mire hazaértünk a kicsivel délelőtt,lassan indulhattunk is vissza.

Úgy döntöttünk a férjemmel,hogy ő hozza majd haza munkából hazafelé jövet.

A vezető óvónő azt mondta semmi akadálya,de az óvónéni azért célozgat,nap ,mint nap.

2011. szept. 6. 17:37
 9/29 anonim ***** válasza:
62%

Megkérdezted milyen értelemben jobb? Ki az a mindenki?

Neki-és miért?

a gyereknek-miért?


vagy eldöntötted, tök mindegy miért mondja, jól kiszúrsz vele.

Nem mintha egyébként vele szúrnál ki, mert ha a gyerekednek jobb, akkor a gyerekednek teszel alá., holott könnyedén megoldható lenne a probléma. És ezt semmi nem teszi jóvá, erre már emlékezni fog a gyerek. mennyire gyűlöltem az ovit, mert ott...

Persze érthető lenne, ha valóban dolgoznál és megoldhatatlan lenne a délben elhozatal. De így, hogy azt sem tudod, miért kéne elhoznod a gyerekedet? Fura hozzáállás.

De így, hogy csak azért is, mert... Mint egy hisztis, dackorszakos gyerek.

2011. szept. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Azért jobb nekünk,mert anyagilag nem mindegy ,hogy a férjem hazahozza a messze lévő oviból munkából hazajövet,vagy pedig én délben is megteszem az utat oda-vissza,tömegközlekedés nincs.

Ezért a falunk ovis buszt is biztosítana a hazahozatalra,ha szeretnénk.

A gyerek imádja az ovit,5 éves elmúlott már egyébként.

2011. szept. 6. 18:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!