Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kifejezetten dacos, hisztis 3...

Kifejezetten dacos, hisztis 3 évesen (akinek fél éve tesója is született/segít, vagy ront az óvoda?

Figyelt kérdés
tapasztalastokra lennék kiváncsi....köszönöm
2011. jún. 26. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lesz neki.

Csupa korabeli gyerekkel, ahol megszokhatja a közösséget, és ahol mindig lesz játszótársa.

Minél hamarabb kezdi a szocializálódást, annál jobb! Talán a durcát is kinövi, mint anno a tesóm.


Ha teheted, add be oviba!

2011. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg segít,az első által leírtak miatt!

De szerintem ne hagyd ott egész napra,hogy ne alakuljon ki féltékenység a kicsi felé, hogy "ő egész nap veled van, engem pedig ott hagysz az oviba"-legalábbis nekem ezt mondta a lányom, mikor az ovit kezdte,4hónapos volt akkor a hugi.Előtte imádta a kistesót, sose volt féltékeny,bár erre nagyon figyeltünk is, 1-2 hónap volt mire megnyugodott,azóta imád oviba járni.

2011. jún. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát azt neked kell tudni, hogy mennyire van a dac, hiszti mögött a féltékenység. mert ha az van, és mellette még anyás, akkor sztem ha be is adod, akkor csak fél napra esetleg, akkor nem fogja úgy érezni hogy kipaterolták.

sajnos saját tapasztalatot nem tudok írni, mert nálunk szeptemberben jön csak a tesó, a kislányom már most nagyon féltékeny, (nem hisztis, csak iszonyú anyás lett és több mindenben visszafejlődött), ő dec-ben tölti a 3. évet, viszont az oviba csak akkor mehetne, ha lesz üresedés mondjuk januártól, persze miért is lenn, helyhiány yvan, kisváros, és én meg itthon leszek ugye....

mindenesetre talán egy próbát megér, hogy reagál a gyermeked, ha nem bírja, rosszabbodik, akkor mg mindig kiveheted.

2011. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyermekek jelentős része még dacos, "hisztis" 3 évesen is. Az óvoda jót tesz minden 3 éves, ill. 3-6 év közöttinek, lényegi okokról már írtak fentebb (gyerektársaság, újfajta ingerek, stb).


Arra azonban javaslom, nagyon ügyelj, hogy kérj lehetőséget folyamatos beszoktatásra oviba (ezt kötelesek megadni, persze neked is rá kell érned a megfelelő -eleinte korai- időpontokban menni érte), ami legalább 2 héten át tartson;

ugyanis a legtöbb 3-4 évesnek nem használ, ha már első naptól otthagyják órákra.

2011. jún. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondoltam, hogy szépen fokozatosan szoktatom be, sajnos hallottam már olyat, hogy első nap beviszik reggel és délután mennek érte,.,.na ez kizárt!!!

Gondolom beviszem 8ra- vagy fene tudja mikorra kell- aztán érte megyek alvás előtt... egyszer csak eljutunk az egész naphoz :)

Már csak a betegségek miatt félek egy kicsit :(

2011. jún. 27. 15:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Jó felé tendál az elképzelésed. Egyébként az ideális fokozatosságot az jelenti, ha az első pár napban még ott vagy vele együtt 1-2 órát, majd a rákövetkező pár napban ott hagyod 1-2 órára, és csak a 2. héten teszed meg először, hogy egész délelőtt magára hagyod, a 3. héttől lenne megfelelő akár 8 órás időtartamra is. Persze mindezt előre egyeztetni kell a pedagógussal. Ilyen ideális formában nem mindig kivitelezhető, van, amikor az első 1-2 szakaszt nem vállalják, pedig joga van hozzá a szülőnek, szóval csak tessék egy picit "erősködni". ;) Ám ha körülményesen kivitelezhető a pedagógus számára pl. a gyermeklétszámra, vagy bármi esetleg olyanra hivatkozva, amit némiképp meg lehet érteni, akkor túl sokáig ne forszírozd; bár jogod meg lenne hozzá. Igaz, a pedagógusnak is meg lenne a joga, hogy -a szakmai elveknek megfelelően- óvodában max 6 gyermek jusson egy pedagógusra, az állam ehhez mégsem járul hozzá. (Egy magánóvoda "más tészta".)

2011. jún. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!