Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha dolgozok még, de terhes...

Ha dolgozok még, de terhes vagyok, a gyerekem járhat még bölcsibe?

Figyelt kérdés
És ha meglesz a pici?
2011. jún. 28. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ha te otthon vagy a kistesóval akkor nem járhat.
2011. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. A mi bölcsinkbe járhat ha van otthon tesó, de csak fél napra. Amíg dolgozol, addig meg természetesen járhat egész napra is. Az meg más kérdés, ha te otthon leszel én nem adnám be bölcsibe.
2011. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom állami bölcsiről van szó. Tekintve, hogy gyakorlatilag mindenhol túljelentkezés van, így szerintem abszolút nem lenne fair egy otthon lévő anyuka gyerekének (állami pénzen) biztosítanák a bölcsődei ellátást.

Szóval nagyon remélem, hogy nem... (amíg ilyen kevés a férőhely)

2011. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amíg dolgozol, addig biztosan, ha már otthon vagy, akkor nem. Kell a hely azoknak, akik dolgoznak, szerintem még jelentkezni is inkorrekt...
2011. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a kislányom 3 hónapja jár, és nagy nehezen beszokott, de egyértelműen jó hatással van rá, ezért szeretném, ha minél tovább járhatna, mert én egy kisbaba mellett nem biztos, hogy olyan jól el tudnám látni, ahogy ott ellátják, gondolok itt a társaságra, változatos étkezésre, levegőzésre, stb. de nyilván kiveszem, ha majd úgy látom jónak, csak érdekelt, hogy mi erre a szabály.. köszönöm a válaszokat, de a korrektségről majd hadd döntsön az, aki illetékes..
2011. jún. 28. 21:52
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Remélhetőleg az illetékes nem korrektség alapján fog dönteni... Nagyon sok pénzbe kerül a bölcsödei ellátás, ez is az adóból megy, nyilván Te is adózól, de viszont annak jár, aki a munka mellett megint csak adózik. A bölcsöde a dolgozó anyák segítéséről és nem az otthon lévők kényelméről szól.
2011. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szia nálunk a pici 20 hetes koráig maradhat a nagy, utána "megbeszélés-támogatás" kérdése
2011. jún. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi, jó látni, hogy normális, hasznos válaszok is érkeznek.. egyébként utánakérdeztem, és azt mondták, hogy maradhat, bár egy-két dolognak a függvénye, van ott még egy kislány, akinek kistesója született, és ő is tvábbra jár.. a helyet pedig nem vesszük el mástól, ugyanis nincs maximális kihasználtság, jó környéken lakunk
2011. jún. 29. 09:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor tényleg nagy mázlitok van, itt ahol mi lakunk egy 11 ezer fős kisvárosban 40 férőhelyes bölcsi van! Gondolhatod, hogy itt tuti nem engednék, hogy otthon lévő anyuka bölcsibe járassa a gyerekét! Egyébként és tényleg nem kötekedésből, de más is megoldja, hogy 2 gyereket lát el, ha otthon van (sőt van aki többet is). Ha oviba megy a nagyobb, nálunk még azt is kérik, hogy még alvás előtt menjünk a nagyobbért, vagyis csak fél napot hagyják az ovisokat, ha van otthon kistesó!
2011. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem a bölcsi vezetőjét, azt mondta, hogy nincs jogalapjuk kirakni a gyereket, de sokszor megkérik az anyukát, hogy legyen tekintettel arra aki dolgozna és vegye ki a gyereket. Viszont ha az anyuka azt mondja, hogy nem, akkor nem tehetnek semmit.
2011. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!