Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha beteg a gyerekem, ki és...

Ha beteg a gyerekem, ki és hogyan ír ki táppénzre, ha dolgozok?

Figyelt kérdés

Most kezdek márciusban, lányaim bölcsiben...

És bármi hasznos infónak örülök ezzel kapcsolatban.)


2011. febr. 10. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
En tanitok, tehat kozalkalmazott vagyok. Nalunk ugy van, hogy ha beteg a gyerek, akkor az orvosod kiallit egy tappenzes papirt, amit akkor kell visszavinned, amikor ujra mesz dolgozni, majd a munkaltatodnal ezt leadni. Ennyi. A berpapirodon meg latni fogod, hogy mely napokon voltal tappenzen. Akkor ugye kevesebb jar.
2011. febr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja,azt nem tudom, hogy a gyerek orvosa ir-e ki vagy a tied, mert mi falunk lakunk ugyanahhoz a dokihoz jarunk.
2011. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekorvos ír ki, itt nálunk. Gondolom mindenhol.
2011. febr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én már dolgozom tavaly október óta, és van tapasztatalatom a táppénzzel kapcsolatban. Mivel előző évi keresetből számolják, és én tavaly októberig Gyeden voltam, így nekem a munkába állásom óta ledogozott és fizetett napokból számolják (ennek a 60%-át kapom), ha a gyerekkel vagyok kiírva, mert jelenleg még nincs meg a 180 ledolgozott napom. Ha a saját dokim ír ki, akkor azzal jobban járok, mert az első 15 nap, még betegszabinak számít, és akkor a béred 70%-át kapod. Azt tanácsolom beszélj a saját dokiddal, és amig megvan ez az első 15 napod, addig ő írjon ki, akkor is ha a gyerek beteg, mert azzal többet kapsz. Már én is így csinálom, mióta ezt tudom. Ha már elfogyott a 15 napod, akkor mindegy ki ír ki, mert ugyanannyit kapsz.
2011. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!