Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiú esetében a szobatisztas...

Kisfiú esetében a szobatisztaságra nevelés egyből állva pisiléssel kell, hogy történjen, vagy ültethetem is?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Enyéim ültek. Sőt! Nagy fiam a mai napig ülve pisil.
2011. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnem, hiszen a bilinel sem allnak. Eloszor ulnek, aztan majd latjak apatol hogy allva is jo, kb 4 eves kortol es majd ugy csinaljak ok is.
2011. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyereke válogatja. Az egyik fiam bilin kezdte, természetesen ülve. Ugyanis tél volt. A másik meg nyáron lett szobatiszta, és mivel látta a bátyját, hogyan pisili le az udvaron a fát, Ő így kezdte el. A harmadik csemetém lány, Ő megtréfált egy kicsit. Szintén nyáron lett szobatiszta, és mindenáron állva akart pisilni. Jó néhány lepisilt nadrág, bugyi kellett ahhoz, hogy megértse, a lányoknál ez máshogy megy:)
2011. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, csak azért kérdeztem, mert alig 2 éves a kicsi fiam és a védőnő macerál, hogy ha szobatisztaságra akarom nevelni, akkor állva tanulja mindjárt.
2011. okt. 1. 10:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg "okos" védőnő van. Szerintem figyelj a gyerekre, majd Ő megmutatja, hogy neki mi a jobb. Amúgy az otthoni tisztaság érdekében jobb az ülve szoktatás. Én a másodiknál hihetetlenül sokat takarítottam, amíg megtanult célozni:)
2011. okt. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Celozni megtanitani konnyu jatekosan.

En a fiamnak vettem olcso szines pingpong labdakat. Az volt a WC-ben. Lehuzasnal is fent marad. A "jatek" az volt, hogy a pingpongot kell eltalalnia. Imadott a "felnott' WD-re jarni, hamar megtanult celozni.

2011. okt. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az enyém 3 éves, és nem akar állva pisilni egész egyszerűen, szóval csak ülve és csak vécébe. Utcán sem tudunk emiatt, haza kell jönni.
2011. okt. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

a 6 éves fiam még sokszor ülve pisil pl éjszaka vagy ha beteg vagy ha csak szimplán fáradt de anno az oviban is úgy pisilt nálunk az óvónők örültek is ennek mert hát a célzás nem megy olyan könnyen még 3-4 évesen


amugy guggolva tanulta meg mert kint az építkezésen még nem volt wc se bili egyszerűen a nővérét utánozta és otthon is a bilire jó ideig nem ült hanem fölé guggolt :-))

2011. okt. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
fiam elöször csak állva pisilt bele a bilibe.kb 1-2 hétig csak állva,nem mert ráülni,aztán egyszer ráültettem,mert mindenhova pisilt(játszott),csak oda nem ahova kellett volna,és azóta ül rá.a wc-be is ülve pisil.
2011. okt. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a fiam. 20 hónaposan kezdtük. Bő 1 hónap alatt sikerült is nappalra teljesen szobatisztának lennie, még a déli alváshoz sem kellett neki. Csak ment és ráült a bilire, ha kellett neki. Ha meg elmentünk valahova, akkor leguggoltattam (ha véletlenül az úton jutott eszébe, ahol nem volt wc). Egy idő után már ez sem volt jó megoldás, mert hiába nem pisilt be, nem tudtam úgy leguggoltatni, hogy ne pisilje le a ruháját. Így most kint állva pisiltetem, bár néha még a kezemet lepisili (én vagyok a béna, nem tudom, hogy azt a kis kukacot hogy fogjam meg úgy, hogy a végén ne legyek pisis), de gyakorolunk, ő meg nagyon élvezi, hogy látja sugárban a pisit. :D

Tehát idebent bilin-wcn ülve, kint állva pisil.

2011. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!