Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két kicsi gyerekem van. Nem...

Két kicsi gyerekem van. Nem tudom, hogy oldjam meg a problémákat?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves fiam és egy 1 éves. SZinte egész nap valamelyik ordít. Minegyiknek ugyanaz a játék kell (hiába van belőle kettő, mindigaz kell, ami a másiknál van). Amikor végre az egyik elvonul, megy utána a másik és el akarja venni tőle. Fordítva ugyanez.

A nagy állandóan valami olyat csinál, amivel biztosan fájdalmat okoz a kicsinek. Legtöbbször persze véletlenül. De aztán jön az ordítás. És a végén már én is türelmemet vesztem, és persze én is kiabálok velük. Egyszerűen nem tudom mit tegyek, "melyiknek adjak igazat".


2011. jún. 30. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos mértéken belül nem szoktam beavatkozni a vitájukba. Nem akarok én lenni állandóan a döntőbíró, főleg, hogy sokszor nem is látom, hogy is kezdődött a dolog. Inkább hagyom, hogy maguk rendezzék le az apróbb összezördüléseket. Persze, azt nem hagyom, hogy eldurvuljon a dolog, verekedjenek. Viszont azt se akarom, hogy megszokják, lehet árulkodni, majd valaki "felülről"eldönti, mi a jó. Ha vitáznak, odamegyek, igyekszem lecsendesíteni őket és kérem, beszéljék meg. Persze ez egy 1 évesnél még nem igazán működik, de őt még könnyű terelni... ha mutatsz neki valamit, ami felkelti az érdeklődését, akkor el is felejti,miért visított pár pillanattal előbb..
2011. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem tudok hasznos választ adni, mert mi is ebben a helyzetben vagyunk, csak az én fiaim már nagyobbak (4 és 1,5 évesek).

Egész nap megy a veszekedés közöttük, a kicsi meg persze mindenért azonnal bömbölni kezd, nagyon őrjítő!

Én is próbálom, hogy oldják meg egymás között, na de amikor a kicsi szeretne egy játékot, erre a nagy odacsap, vagy fordítva, akkor kénytelen vagyok rájuk szólni! Mondjuk én úgy szoktam, hogy mindkettőre rászólok, tehát hogy ne verekedjenek és ne vegyék el egymás játékát, csak kérjék el a másiktól.

Tudom, hogy milyen, én már néha legszívesebben kiugranék előlük az ablakon :))))))

2011. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez neked nem segít, de nálunk ugyanez megy. Szóról szóra, mintha én írtam volna. 1,5 és 3 évesek, fiúk.

Borzasztó, ami itthon van, nap mint nap.

Amíg lehet, én is hagyom őket, és akkor avatkozom közbe, amikor eldurvul a helyzet (nagyjából 5 percenként).

2011. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nálam egy szabály van

nem lehet fizikailag bántani a másikat ezért nagyon szigorúan büntetem mind a kettőt és mivel ált nem tudom ki kezdte ezért mind a kettő megy a sarokba vagy mást vonok meg tőlük

tőlem veszekedhetnek ha nem vagyok ott akkor úgysem tudom megoldani és ált hamar elcsitul mert megoldják

2011. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!