Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Utál engem a gyerekem, mit...

Utál engem a gyerekem, mit rontottam el?

Figyelt kérdés

1,5 éves kisfiammal általában ketten vagyunk itthon. Szinte egész nap hisztizik. De ha a tesó meg apa hazajön, akkor teljesen jól elvan. Ma pl. itthon volt mindenki, egy hangja sem volt. Nekem kb. 1,5 óráig tart délután elaltatni, apával simán szó nélkül lefekszik.

Anyu próbál vigasztalni, hogy más gyerek is van így, hogy anyával hisztizik, másokkal elvan, ti is tapasztaltatok ilyet? Én már nagyon kivagyok, a férjem vigasztal, hogy majd kinövi. Az első gyerekkel nem volt ilyen, de vele miért? Akármit próbálok, hogy akkor most énekeljünk, építsünk, kirakózzunk, nem jó. Dobál, eldobja magát és hisztizik. Ha meg otthagyom, hogy akkor hisztizz egyedül, akkor jön utánam bőgve, és rángat vissza a szobába.


2011. okt. 29. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:

"Ha meg otthagyom, hogy akkor hisztizz egyedül, akkor jön utánam bőgve, és rángat vissza a szobába."


Ebből már afelől megnyugodhatsz, hogy szeret Téged. Hogy miért hisztizik, azt nem tudom.

2011. okt. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ennek a logikája szerintem teljesen másképp áll össze. Épp azért hisztizik pont neked, mert nálad érzi magát a legnagyobb biztonságban, ha kettesben vagyok, akkor a legoldotabb, mivel te állsz hozzá a legközelebb. Nem mintha apukájával nem érezné magát biztonságban, de mégiscsak te állsz ozzá a legözelebb. És anyukádnak teljesen igaza van, minden gyerek így szokott működni. Például ha otthagyják a nagyinál, akkor csendes, rendes és szófogadó, de amint anya megérkezik érte, elszabadul a pokol. Oviban nincs gond vele, ovi után otthon tombol. Ez teljesen normális.
2011. okt. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha vásárolni vagy játszóra viszed, tehát el otthonról, akkor is hisztizik? Ha nem, akkor egyszerűen un otthon gyurmázni, olvasni és építőzni, nem pedig utál.:)
2011. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

:))) ne hari de ez tényleg teljesen normális! Minden gyerek más, mondják, és milyen igaz! Az első gyerkőccel nagy szerencsétek volt :)))

Az enyém ugyan olyan volt mint a te kicsid, 1,5-2,5 éves koráig. Dackorszak. Igaz nálunk nincs is kistesó, mert egyelőre úgy érzem ezt még egyszer nem bírnám végigcsinálni (most 3 éves).

De idővel jobb lesz, bár az ilyen temperamentumos gyerekek szerintem mindig több elfoglaltságot adnak majd, mint a nyugisak. Nálunk hisztikezelésre csak a nem veszek róla tudomás módszer jött be, a rángatást pedig határozottan le szoktam állítani. Megfogom a kezét amivel ráncigál és határozott hangon mondom hogy nem rángatjuk anyát, ez fáj, csúnya dolog. Van hogy 2-3-szor meg kell ismételni de addigra azért hat. Lényeg hogy lehetőleg ne menj bele a játszmába (ami nem is olyan egyszerű). Kitartás és kötélidegek, meglátod idővel jobb lesz! Ja és dehogy utál, bár igaz én is gondoltam ilyeneket anno, de nagy butaság :)))

2011. okt. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

de jó hogy megtaláltam a kérdésedet, ma én is feltettem egy hasonlót.

figyelj, a gyereked nem utál téged, én is azt hittem de nem, de nálunk is ez van, ha a mama játszik vele mig én az udvaron vagyok, pl fáért lemegyek vagy egy cigire, addig jol elvan, ha bejövök egyböl hisztizik, ha apa itthon van jol el van, ha csak ketten egész nap nyühög. az enyém 16 hónapos és rohadt fáraszto, nekem se lesz több gyerekem az tuti.. de imádom öt és ö is enegm, csak sztem nekünk produkálják magukat, ha már nagyon nem birom, bevezetem aszobájába és rácsukom az ajtot, érdekes hogy akkor tud egyedül játszani 10 percig is, mert amugy fél percig se és ez most komoly.

2011. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 laruka ***** válasza:

szerintem csak kicsit szégyellős apukájánál mint nálad és jobbnak akar lát-

szani. mutasd a szigorúbb oldaladat és kész (persze nem kell tÚlzásba menni)

!

2021. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!