Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktátok "büntetni" 2 éves...

Szoktátok "büntetni" 2 éves gyermeketeket, ha valami rosszaságot csinál?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 19:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Persze. Miért te nem? Rá csapok a kezére, vagy a fenekére is ha már nem elég a szép szó. De elég rászólnom az esetek 90 %-ban.
2011. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%
Persze,muszály,mert a fejunkre nonek.
2011. jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 2,5 lesz augusztusban, mostanában kezdtem el a büntetést annyiban, hogy amit szétdobál, azt elteszem és egy ideig nem kapja meg. Nem arra gondolok, hogy játék közben széthagyja, hanem szándékosan szó szerint szétdobálja, illetve ágy mögé, ágy alá, kanapé résébe dugja (színes cerkákat, kirakós darabjait, apró szirszarokat). Persze sokáig mondogattam, hogy nem szabad, így biztos, hogy tisztában van vele.


Szokott itt lenni egy rendszeres, nagytudású kommentelő, aki szerint 3 éves kortól szabad csak büntetni, de jó tudni, hogy neki nincs gyereke :)

2011. jún. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Bármár legalább nem a wc-be dobálja, mint régebben :o)

Előzőkhöz: ütlegelésnek ellensége vagyok, azt meg tudom érteni, ha az ember elkeseredésében, pillanatnyi indulattól vezérelve kicsit (!) odacsap, de hideg fejjel, tudatosan... ugye tudjátok, hogy a gyerek megütése bántalmazás? Mondom, előfordul egyszer-egyszer szinte bárkivel, még egy pszichológussal is, hisz nem vagyunk tökéletesek, elkövetünk mindenféle hibákat, meghazudtoljuk saját elveinket is olykor, de a tudatos, megfontolt bántást nem tudom elfogani.

2011. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az utolsotol kérdezném,hogy te mit csinálnál,ha rászólsz szépen a gyerekedre,meg se hallja,ha rászólsz erosebben,kinevet,ha elveszed tole amivel éppen rendetlenkedik,akkor hisztizik és jon és o ut meg vág.Nevessek rá,hogy ezt nem szabad?Akkor jon és tvább ftatja,de ha rácsapok,akkor abbahagyja,kisírja magát és bocsánatot kér,és pár napra megjavul.
2011. jún. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszadó!


Hát nem nézel tv-t? :) ott mindig van egy nevelőnő,aki 20x állítja a gyereket sarokba,és a végén ott marad... :) Nem hiszem el,hogy annyira "aktív",szabadjára engedett gyerekeknél van ilyen!


Én magam is rácsapok a fenekére, (szombaton lesz 2 éves) ha rosszalkodott,tudatosan,akkor mindig is rácsaptam a kezére,fenekére ha már 2-3x is rá kellett azért szólni! Vagy ha éppen hisztizett,majd kért valami finomat,akkor megmondom neki,hogy nem,mert kiöntötte a poharában ami volt.

De én még a 4 évesemnek is a kezére vagy fenekére csapok,ha rosszaságot csinál. Bár Ő szerencsére az a tipus,aki ha szutyok,akkor le tudom ültetni büntibe,el tudom magyarázni,hogy butaságot csinált,így nem fajin csaj! Az nap hat nála,de másnap megint csinálja.

2011. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én akkor szoktam eltenni a játékot pár órára,ha össze kapnak rajta.
2011. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekunk bevallt a gondolkodo szek valamint a szamolas.

1,2,3-ra utok szoktam mondani.3-ig meg nem kellett elszamolnom.

Ha mar vegkepp semmi nem hasznal ugyanazt csinalom mint o.Gondolok itt arra,hogy a multkor pl egyutt pancsiztak a nagy melegben a szomszed 10honapos kisfiuval-o mar 3lessz szeptemberben-es folyamatosan otnogette a kisfiu fejere a vizet.Nem igazan tolerelta a kisfiu.Rengetegszer raszoltam a lanyomra,eredmeny nelkul.Majd turelmem vesztve en is a fejere ontottem neki a vizet.Innettol kezdve nem ototte a kisfiu fejere a vizet.

2011. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Tudjátok, hogy Németországban a popóra vagy kézre csapást büntetik? Feljelenthet akárki, aki látja.

Itt meg mindenki "üti" a gyereket. :D

2011. jún. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azért ezek az "ütések" amik itt elhangzanak, meg amiket itt értelmeznek az olvasok, teljesen mások. Mert itt nem arra kell érteni,hogy agyon veri a gyereket a szülő hanem hogy egy kicsit megfegyelmezi. gondoljatok már bele hogy apáinkat anyáinkat, nem csak megsuhintották, hanem vesszővel verték őket!!! És mi lett belőlük??? Életre való EMBEREK! És semmi problémájuk nincs a szüleikkel. Itt nem arról van szó, hogy éjjel nappal verjük a gyerek, hanem az hogy igen is kifejezzük, hogy mi parancsolunk, és az lesz amit mi mondunk! Mert így tanulják meg hogy mi helyes és mi nem. A tv-ben meg persze hogy nem mutatják hogy ütöd a gyereket!!!Nem is adnák le műsorban....
2011. júl. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!