Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kislányom éjszaka...

2 éves kislányom éjszaka óránként felébred ilyenkor inni kér. Gyenge teát vagy szörpit kap. Eddig még nem aludta át az éjszakát. Mi lehet a háttérbe? Sokat van levegő és épp nem jön a foga. Bármilyen megoldás érdekel, fáradt vagyok.

Figyelt kérdés
2008. okt. 20. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Nálunk Zsombival ugyanez a helyzet, nagyon ritka eset, ha végigalussza az éjszakát. 2havonta egyszer. Ő 20hónapos. Nem hiszem, hogy a foga miatt. Neki már 1évesen kint volt 16. Azt olvastam, az sem jó, ha napközben sok minden éri, vagy le akarjuk fárasztani, hogy éjjel aludjon, mert pont ezek terhelik meg annyira, hogy nem tud nyugodtan pihenni.

2008. okt. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia ! A kislányod nagyon okos és hamar megtanulta, ha éjszaka felébred, van valami innivaló. Szörpöt egyáltalán nem adnék, s teát csak cukor nélkül. Gondolom, ha nem édesítenéd (egyre kevesebb cukorral, s végül cukor nélkül), akkor nem kelne fel egy idö után, csak akkor, ha tényleg szomjas. S pár hét múlva áttérnék a vízre. Persze ez nem azt jelenti, hogy rögtön át fogod aludni az éjszakát, de szerintem egy hét múlva már kevesebbet kell kelned.

Sok sikert!

2008. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Ne adj neki inni, csakha nagyon muszáj (náthás és száján veszi a levegőt vagy nagyon leizzadt stb.)

Ha nincs gond, szoktasd le az éjszakai ivásról, mi is túlestünk ezen. Tanulja meg a kis csibész, hogy az éjszaka alvásra való ;-)

2008. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gyenge szörpit kap éppen csak megszínezi a vízet , a teáját felhigítom 2dl.hez 1dl.víz.
2008. okt. 20. 14:34
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Zsombi anyu vagyok, az első hozzászóló! Én csak vizet adok neki és mégis sűrűn felébred éjjel. Nem cumizik és nem szopizza az ujját sem. Azt vettem észre, a cumi ami megnyugtatja. Vagyis már Nuby szilikonfejes kulacsból iszik.
2008. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Zsombi anyu, hidd el, meg kell tanulni a gyereknek, hoyg az éjszaka alvásra való. Mindegy, hogy vízről, szörpről stb. van szó. A mienk is nyafogott a folyadékért, és pár nap után már nem kért, szépen aludt.


Elvégre mi, felnőttek sem iszunk éjszaka, nem?


"Aletta apukája" :)

2008. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Az én kislányom is nagyon rossz alvó(volt).Költözás miatt jó pár hónap kimaradt az oviból,3x volt fenn éjszakánként.Szeptembertől újra ovis,alig van olyan éj hogy fölébred.Arra gondolok,hogy tartalmasabb a napja és ezért.

Esetleg még próbálj meg valamilyen párásítót használni,lehet,hogy száraz a levegő.Tegyél bele valami alvássegítő illóolajat.

2008. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Aletta apukája :-)


Hát én bizony szoktam inni éjjel, igaz, általában, ha ki kell menjek, utána. :-)

2008. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Ne adj szorpiket sem teat a kislanynak ejjel. Hidd el hogy o nem szomjas hanem egyszeruen MEGSZOKTA hogy mindig felebred es inni ker, es persze kap is. MEGSZOKTA!!! Nagy ur a megszokas! De egyszeruen minek neki ejjel inni? Aludjon! Szerintem most ne adjal neki semmit, max. VIZET. Aztan ha sir, akkor hagyd csak. Majd megszokja most azt is hogy NINCS EJJEL inni. Ahogyan megszokta hogy ejjel iszik, mert ugye adtal neki, most szokja meg azt is hogy nincs, mert egyszeruen nem adsz neki. Legyel nagyon eros, MEGERI!!!

Minel tovabb adod neki a szorpiket, annal nehezebben tudod majd leszoktatni.

Tudom mondani konnyu, veghezvinni nehez. Amikor szultem akkor az egyik csecsemos mondta hogy ejjel csak es kizarolag szoptassuk meg, vagy ha tapszeres (ebben nem vagyok jartas)egyen. De NE SZOKTASSUK ra ejjeli ivaszatra, mert nem fogjuk tudni leszoktatni.

Hat en SOHA nem is adtam neki inni.

Sok sikert es mielobbi ataludt ejszakakat Nektek!!!

2008. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Előző Hozzászóló,


Ugyanezt mondom én is, örülök, hogy nemcsak nekem van ez a véleményem. A gyereknevelésben eléggé radikális tudok lenni, vagyis hagyom a gyerekem néha sírni. Azt pedig megismerem, hogy mikor sír a gyerek, ha baja van, vagy mikor, ha hisztis (bár az enyém sosem hisztizik, ha hiszitek, ha nem), vagy "csak úgy" sír, megszokásból.

Le is szólnak néha, meg "állatnak" tartanak, aztán meg irigykednek, hogy milyen jól alszik a gyerek, meg milyen szépen eszik, meg milyen jól eljátszik :DDD

2008. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!